Jak vypadá „tajemství hudby“ v literatuře anebo v obraze?

20.10.

Jak vypadá „tajemství hudby“ v literatuře anebo v obraze?


Prozradí to už šestý ročník soutěže mladých talentů „Pardubické střípky“. Zatím se ještě sbírají příspěvky a výtvarná dílka – žáci z celé republiky je mohou zasílat do 25. října.

Už jenom pár dní zbývá do ukončení výtvarné a literární soutěže s názvem Pardubické střípky, která chce podpořit malé a mladé talenty z celé České republiky. Letos se tak už po šesté mohou do soutěže zapojit žáci a studenti základních a středních škol a zaslat své literární anebo výtvarné dílko k posouzení odbornou porotou. Pardubické střípky své soutěžící sbírají ještě do pátku 24. října..


Odměnou pro zúčastněné a výherce bude kromě věcných dárků především zveřejnění vybraných dílek, a to vedle textů známých východočeských spisovatelů v bulletinu Kruh, anebo umístění kreseb na výstavě v Krajské knihovně v Pardubicích.

Stále ještě je čas vyndat ze šuplíku svá dílka
„Soutěž jsme spolu s pardubickou krajskou knihovnou vyhlásili se začátkem školního roku a zatím nám do soutěže dorazilo několik desítek prací. Do ukončení uzávěrky soutěže ale zbývá ještě týden a tak budeme rádi, pokud někteří ze studentů nebo žáků vytáhnou ze šuplíků svá dílka a podělí se o ně s námi, s porotou i s veřejností,“ uvádí Eva Černošová, předsedkyně Střediskem východočeských spisovatelů (SVČS), které je spolu s Krajskou knihovnou v Pardubicích vyhlašovatelem soutěže.


A právě spisovatelé a výtvarníci, kteří jsou členy střediska spisovatelů, zasednou v porotě a pročtou a posoudí zaslané literární i výtvarné příspěvky. „Autorům nejlepších literárních prací s potenciálem dalšího rozvoje tvůrčí literární činnosti bude nabídnuta individuální odborná lektorská podpora ze strany renomovaných spisovatelů, členů střediska spisovatelů,“ doplňuje Eva Černošová jedno ze zajímavých lákadel pro účast v soutěži Pardubické střípky.
Letošní ročník je tajemný, nese motto „Tajemství hudby“


Letos se soutěž Pardubické střípky otevírá všem žákům a studentům z celé České republiky už po šesté v řadě a přichází s volným tématem „Tajemství hudby“. „Jsme si vědomi toho, že klasická hudba neoslovuje každého, nicméně se domníváme, že málokdo si dovede svůj život bez hudby představit. Proto jsme zvolili jako motto soutěže takové téma, o kterém si myslíme, že poskytne  nadějným literátům i výtvarníkům dostatečný prostor pro uplatnění jejich bohaté fantazie,“ objasňuje letošní téma Hana Cihlová z Krajské knihovny v Pardubicích. Dodává, že porota se těší, jak mladí autoři uchopí dané téma po svém. 

Další zprávy z kategorie "Kultura"

27.11.

Východočeské divadlo Pardubice láká na pestrou nabídku abonmá

Z bohaté nabídky ročních předplatitelských cyklů si jistě vybere každý, předplatné však kromě cenově zvýhodněných vstupenek navíc obsahuje i řadu atraktivních výhod – například bonusový slevový kupón u kompletního abonmá s představeními jak v Městském divadle, tak na Malé scéně.

Kultura celý článek
14.11.

Pardubická Noc divadel se zbrusu novým programem

Východočeské divadlo Pardubice se k této výjimečné akci samozřejmě také každoročně připojuje, letos bude dokonce jejím předskokanem, neboť pardubická Noc divadel se zbrusu novým programem, jehož hlavním tématem bude „Zkusit si divadlo na vlastní kůži“, odstartuje už v pátek 16. listopadu ve 22.00 hodin po repríze komedie Král jelenem v Městském divadle.

Kultura celý článek
11.9.

Východočeské divadlo Pardubice zve na Den otevřených dveří

Východočeské divadlo se i letos zapojuje do programu Dnů evropského dědictví (European Heritage Days), které po celé Evropě otevírají brány nejzajímavějších památek. VELKÝ NÁVŠTĚVNÍ DEN se v divadle uskuteční v sobotu 14. září, kdy zájemci budou moci nahlédnout do zázemí nádherné secesní budovy, která už 110 let zdobí centrum Pardubic.

Kultura celý článek
9.2.

U diváků bodovali Jelínková a Špiner

Ples pořádají Statutární město Pardubice, Východočeské divadlo Pardubice (VČD) a Komorní filharmonie Pardubice.

Kultura celý článek
25.4.

Poslední víkend Agathy Christie poprvé na českém jevišti

Některé z nich však poutá víc než jen přátelství, vztahy mezi nimi jsou opravdu velmi spletité, a proto ani o konflikty během jejich setkání není nouze. Už tak dost komplikovaný víkendový pobyt se nečekaně zvrtne. A jak jinak – dojde k vraždě, po které následuje napínavé vyšetřování případu.“

Kultura celý článek
3.7.

Ve středu 1. července byl průvodem z chrudimského náměstí k Divadlu Karla Pippicha oficiálně zahájen 64. ročník festivalu Loutkářská Chrudim.

„Loutkářská Chrudim je nejstarším loutkářským festivalem na světě a jsem rád, že si každý rok udržuje svojí vysokou uměleckou úroveň a láká jak velké množství diváků, tak soubory z celého světa, pro které je velkou ctí se v Chrudimi prezentovat,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting