Janov u Litomyšle zakládá nové divadlo

30.1.

Janov u Litomyšle zakládá nové divadlo


Divadelní hru Asteroid Bejček zahraje soubor Samohana z Hradce Králové v sobotu
16. února od 19 hodin v Kulturním domě Na Rychtě v Janově u Litomyšle. Ve stejný den od 14 hodin bude zájemce provádět rytíř Toulovec po renesanční Litomyšli. Zájemce zavede do sklepů, na věž a do zámeckého areálu. Vycházka s rytířem je vhodná i pro děti.

Režisér Josef Tejkl a jeho soubor s touto černou komedií uspěli na Jiráskově Hronově. Hra
z hradecké hvězdárny zazářila díky skvělému textu. Na dokreslení charakteru některých postav jsou ve hře použita sprostá slova. Pořad je tedy dětem nepřístupný. Vstupenky za 100 Kč si zájemci koupí na místě hodinu před začátkem. Občerstvení je zajištěné. Více informací je na www.dobredivadlo.cz

Divákům, kteří se chtějí v Litomyšli zdržet, pořadatel zajistí ubytování a program si tak mohou prodloužit na celý víkend. V neděli mohou navštívit bazén – oceněnou stavbu roku 2011 a relaxovat v horké vodě nebo navštívit blízké skály Toulovcovy maštale.

Program připravuje nezisková organizace Dobré divadlo z Litomyšle ve spolupráci s obcí Janov. Vzniká zde stagiona, kterou navštěvují nejvýznamnější amatérské soubory z Česka. Sdružení
už 8 let pořádá divadla, koncerty a pohádky.

odkaz na rytíře www.rytirlitomysl.cz/galerie
odkaz na pořadatele www.dobredivadlo.cz

Další zprávy z kategorie "Kultura"

10.5.

Multikulturní týden 2013 podpoří projekt Praga-Haiti

Pracovníci Praga-Haiti tento dar předali školákům ve vesničce Ma Savone nedaleko města Bombardopolis. Mnoho dětí tak získalo sadu základního školního vybavení, pro ty menší byly určeny omalovánky a pexeso s motivy města Pardubic.

Kultura celý článek
14.11.

VČD zahájilo prodej abonentních vstupenek na r. 2015

Již tradičně se nabízí možnost zakoupení permanentky buď na všechna představení Východočeského divadla včetně titulů uváděných na Malé scéně ve dvoře, nebo pouze na představení v Městském divadle. Při zakoupení kompletního předplatného, které obsahuje představení v Městském divadle i na Malé scéně ve dvoře, obdržíte jako bonus ZDARMA jeden výměnný kupón. Možnosti využití kupónu naleznete na stránkách www.vcd.cz.

Kultura celý článek
7.9.

Archanděl Gabriel se zjeví v Litomyšli v restauraci.

Pražská folková skupina Piosenki čerpá inspiraci v evropském a asijském folklóru.

Kultura celý článek
7.5.

Vysokoškolský Majáles v Pardubicích

Majálesové veselí vyvrcholí v sobotu 10. května velkým koncertem na louce před koupalištěm Cihelna Pardubice, který startuje již v 11:00 hodin dopoledne. Koncert je samozřejmě určen nejen vysokoškolákům, ale i všem ostatním milovníkům dobré hudby a zábavy. Letos je budou bavit hudební skupiny: Divokej Bill, Evelynne, Hokýže Slíže, Mandrage, Mig 21, Sto Zvířat, UDG, Vypsaná Fixa, Wohnout a další. Novinkou bude párty stan s DJs Ladida a Chris Sadler, Michael C. Další novinkou budu i program pro nejmenší s dětským koutkem, skákacím hradem a s dětskými kapelami.

Kultura celý článek
24.2.

Smetanova Litomyšl 2009 bude opravdu jubilejní

Smetanova Litomyšl se stala navíc stala oficiální doprovodnou akcí Českého předsednictví Evropské unie.

Kultura celý článek
4.3.

František Kupka v Chrudimi

Chrudimská Galerie ART připravila pro milovníky a znalce umění expozici z dílny Františka Kupky.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting