Jaromír si našel ženu, ale musel pěkně zazpívat.

25.1.

 Jaromír si našel ženu, ale musel pěkně zazpívat.

Pohádku O Písničce autora a herce Marka Vojtěcha uvede spolek Dobré divadlo v neděli
31. ledna v 16 hodin v Rodinném centru Budulínek v Hradci Králové (Třída Karka IV.).

Pohádka plná zpěvu, hraní na harmoniku je určena dětem od 3 do 9 let. Prodej vstupenek je na místě hodinu před začátkem. Držitelé Rodinných pasů mají vstup bezplatný, ostatní za 50 Kč. Akce se koná s podporou Královéhradeckého kraje. Pohádku uvede Dobré divadlo, nezisková organizace z Litomyšle, která organizuje programy dětem a dospělým.
Princ Jaromír chce vysvobodit princeznu Písničku. Vydá se do světa a děti mu pomohou.

http://www.dobredivadlo.cz/program/o-pisnicce-31-01-2016-16-00.html

„Já mám pohádky ráda. Nechci, aby vlk sežral karkulku, ale i když jí sní, tak ona zase obživne
a vyskočí z břicha. Není strávená. A vešla se tam i babička a myslivec a ty taky vyskočili. Protože vlk si to spletl. Jedl, co se nejí. Vlci přece jedí maso a ne lidi. Proto mu bylo špatně.“ rozumuje Nikola o minulé pohádce, dcerka paní Ondráčkové z Kuklen. 

Další zprávy z kategorie "Kultura"

23.5.

Východočeské divadlo se vrací na Kunětickou horu

Předprázdninová představení pod širým nebem odstartuje veleúspěšná pohádková inscenace pro celou rodinu Kráska a zvíře s Veronikou Čermák Mackovou a Josefem Láskou v titulních rolích.

Kultura celý článek
10.6.

AFI Palác představí Dancemanii!

Skupina T-Bass předvede mimo jiné svou choreografii, se kterou získala ocenění Taneční skupina roku 2014 a stala se nejen vítězem v kategorii Street Dance, ale také absolutním vítězem tanečních skupin roku 2014 v České republice. Své choreografie předvedou i žáci Tanečního centra Pardubice pod vedením Radka Smejkala, držitele mezinárodní třídy v latinoamerických tancích a ředitele Tanečního centra, který v rámci programu zatančí latinoamerické tance.

Kultura celý článek
21.4.

Východočeské divadlo zachvátila Bílá nemoc

Děj proslulé hry, která byla v Pardubicích naposledy uvedena v roce 1958 v režii Zdeňka Bittla, přibližuje dramaturg Zdeněk Janál: „V době válečných hrozeb svět zachvacuje nevyléčitelná a prudce nakažlivá bílá nemoc. Lék objeví doktor Galén, který však svojí metodou léčí jen chudé. Ostatním dá podmínku, za které je ochoten svůj lék vydat všem – aby se přičinili o konec válečných plánů a o světový mír. Touha po penězích, slávě a moci čelních představitelů státu a zfanatizovaný dav jsou však Galénovým silným protihráčem, přestože všem může jít o život!“

Kultura celý článek
14.3.

Dny japonské kultury v Litomyšli

Japonská kultura v Litomyšli? To už začíná být pomalu hezká tradice.

Kultura celý článek
23.3.

Perseus a Medúza 21. století v premiéře ve Východočeském divadle Pardubice

Titul měl premiéru v berlínském Deutsches Theater v červenci roku 2011 a u nás doposud nebyl uveden.

Kultura celý článek
4.6.

Vysoké Mýto plné krásných aut

Od 2. června do 1. července bude celkem šest výstav tvořit rámec 1. ročníku automobilového festivalu Sodomkovo Vysoké Mýto.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting