Jeden a jedna jsou tři

17.1.

Jeden a jedna jsou tři

Jeden a jedna jsou tři

Na svoji východočeskou štaci vyjede koncem tohoto týdne divadelní soubor SemTamFór ze Slavičína u Brna a uvede zde milostnou komedii Jeden a jedna jsou tři. Původní hra Raye Cooneyho velmi uspěla i na posledním Jiráskově Hronově. Herci ji zahrají v pátek 18. ledna od 20 hodin v Novohradeckém divadle v Hradci Králové, v sobotu 19. ledna od 19 hodin v kulturním domě v Havlovicích (v objektu restaurace Amerika) a v neděli 20. ledna od 19 hodin v Kodymově národním domě v Opočně Diváci se budou smát neuvěřitelnému milostnému příběhu, který se může stát doslova každému z nás. ,,Po představení jsem si vzpomněl na pravidlo doktora Plzáka: zatloukat, zatloukat, zatloukat! Hlavní hrdina po záletech s pravdou neuspěje a nikdo mu nevěří. Je to skvělá situační komedie. Po dlouhé době jsem viděl diváky plakat smíchy,“ vzpomíná na zážitky z Jiráskova Hronova pořadatel Tomáš Langr. Režisér Jan Julínek hru postavil na přesném načasování gegů a situací. Neuvěřitelně gradují až ve výbuchy smíchu. Nezisková společnost DIVADLO se stará, aby český národ nehloupnul jen u jednoduchých seriálů a reality show. Do kulturních domů a hospod zve kvalitní amatérské divadelníky z významných českých festivalů. Od roku 2003, kdy začalo hrát Novohradecké divadlo, uvítali organizátoři na svých pořadech již 10 tisíc diváků. Novohradecké divadlo následovali další sourozenci. Nové scény vznikly v Pardubicích, Malšově Lhotě a Dobřenicích. Sdružení DIVADLO se podílelo na vzniku nového souboru „Novohradecká činoherní scéna“, jejíž dvorním autorem a režisérem je Antonín Fendrych. Nový soubor čítá 20 členů a má za sebou premiéru židovské komedie Dobrý večer, pane Klein. Nezisková organizace DIVADLO díky podpoře místních firem zažívá období rozvoje a zakládá nová divadla. V roce 2008 se začne hrát v Havlovicích u Úpice (vesnice roku 2007 na Královéhradecku), v Jaroměři v klubu Bastion 35, v Letohradě a na hradě Potštejně. Vstupenky budou v prodeji na místě hodinu před začátkem pořadu. Více informací najdou diváci na stránkách www.dobredivadlo.cz

Další zprávy z kategorie "Kultura"

28.8.

Muž a žena spolu musí přespat v hotelu.

Divadlo SemTamFór vzniklo v roce 2002. Jako autorské divadlo bylo ovlivněno autory Suchým a Šlitrem. Samotný název divadla SemTamFór charakterizuje jeho zaměření na komediální repertoár.

Kultura celý článek
1.11.

Změna dnešního programu VČD

Z důvodu onemocnění v souboru bude dnes 1. listopadu od 19.00 hodin místo původně plánované hry Až na věky uvedena komedie Král jelenem. Pro abonentní skupinu C bude Až na věky odehráno v náhradním termínu. Za změnu se omlouváme a děkujeme za pochopení.

Kultura celý článek
14.11.

Výroční obyčeje ve východních Čechách po roce 2000

Minulý týden byla zahájena výstava „Výroční obyčeje ve východních Čechách po roce 2000“.

Kultura celý článek
6.5.

Východočeské divadlo láká na představení a koncerty na Kunětické hoře

Pomalu se blíží závěr stávající divadelní sezóny Východočeského divadla Pardubice a s ním i oblíbená plenérová představení v letním amfiteátru na vyhlídce hradu Kunětická hora.

Kultura celý článek
3.4.

Počátky moderní architektury v Pardubicích

Se vznikem Československa před sto lety byl spjatý velký kulturní rozvoj Pardubic, jenž investory a architekty motivoval k opuštění historizujících slohů a otevřel postupně cesty vyhlášené meziválečné avantgardě.

Kultura celý článek
11.1.

Mimořádná šance získat ještě roční předplatné.

Získat vstupenky do Východočeského divadla Pardubice je v poslední době nesnadný úkol.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting