Jeden a jedna jsou tři

17.1.

Jeden a jedna jsou tři

Jeden a jedna jsou tři

Na svoji východočeskou štaci vyjede koncem tohoto týdne divadelní soubor SemTamFór ze Slavičína u Brna a uvede zde milostnou komedii Jeden a jedna jsou tři. Původní hra Raye Cooneyho velmi uspěla i na posledním Jiráskově Hronově. Herci ji zahrají v pátek 18. ledna od 20 hodin v Novohradeckém divadle v Hradci Králové, v sobotu 19. ledna od 19 hodin v kulturním domě v Havlovicích (v objektu restaurace Amerika) a v neděli 20. ledna od 19 hodin v Kodymově národním domě v Opočně Diváci se budou smát neuvěřitelnému milostnému příběhu, který se může stát doslova každému z nás. ,,Po představení jsem si vzpomněl na pravidlo doktora Plzáka: zatloukat, zatloukat, zatloukat! Hlavní hrdina po záletech s pravdou neuspěje a nikdo mu nevěří. Je to skvělá situační komedie. Po dlouhé době jsem viděl diváky plakat smíchy,“ vzpomíná na zážitky z Jiráskova Hronova pořadatel Tomáš Langr. Režisér Jan Julínek hru postavil na přesném načasování gegů a situací. Neuvěřitelně gradují až ve výbuchy smíchu. Nezisková společnost DIVADLO se stará, aby český národ nehloupnul jen u jednoduchých seriálů a reality show. Do kulturních domů a hospod zve kvalitní amatérské divadelníky z významných českých festivalů. Od roku 2003, kdy začalo hrát Novohradecké divadlo, uvítali organizátoři na svých pořadech již 10 tisíc diváků. Novohradecké divadlo následovali další sourozenci. Nové scény vznikly v Pardubicích, Malšově Lhotě a Dobřenicích. Sdružení DIVADLO se podílelo na vzniku nového souboru „Novohradecká činoherní scéna“, jejíž dvorním autorem a režisérem je Antonín Fendrych. Nový soubor čítá 20 členů a má za sebou premiéru židovské komedie Dobrý večer, pane Klein. Nezisková organizace DIVADLO díky podpoře místních firem zažívá období rozvoje a zakládá nová divadla. V roce 2008 se začne hrát v Havlovicích u Úpice (vesnice roku 2007 na Královéhradecku), v Jaroměři v klubu Bastion 35, v Letohradě a na hradě Potštejně. Vstupenky budou v prodeji na místě hodinu před začátkem pořadu. Více informací najdou diváci na stránkách www.dobredivadlo.cz

Další zprávy z kategorie "Kultura"

25.7.

Srpnové putování Poličského kulturního léta zahájí Leonardo DiCaprio

První srpnové letní kino bude ve znamení oscarového snímku Revenant (Zmrtvýchvstání). Ohromující herecký výkon Leonarda DiCapria v roli lovce Hugha Glasse a jeho syrový příběh o naději a vůli k přežití byl oceněn Oscarem za režii, mužský herecký výkon a překrásnou kameru. V sobotu 13. srpna oprášíme historický 16mm projektor, na kterém bude promítnut kultovní český film Tajemství hradu v Karpatech.

Kultura celý článek
29.4.

Účinkující letadla jsou zveřejněna na webu Aviatické pouti

V seznamu vystupující techniky jsou zahrnuta i historická vojenská vozidla, která se zúčastní bojů ve velkoprostorových scénách,“ seznamuje s novinkou webových stránek Jan Rudzinskyj z Aviatické pouti.

Kultura celý článek
8.4.

Balada pro banditu jako součást festivalu Svět knihy na jevišti

Východočeské divadlo je na festival Svět knihy na jevišti pravidelně zváno a nejinak tomu je i letos. Pro letošní ročník si organizátoři vybrali naše zpracování legendárního muzikálu Milana Uhdeho a Miloše Štědroně Balada pro banditu.

Kultura celý článek
7.5.

Lenka Reinerová v Pardubicích

Goethe Zentrum Pardubice ve spolupráci s Divadlem 29 pořádají ve čtvrtek 10. května mimořádně zajímavou akci.

Kultura celý článek
22.11.

Pernštýnské náměstí se promění v mikulášský jarmark

Celou akci pro Vás připravilo Kulturní centrum Pardubice za finanční podpory Statutárního města Pardubice.

Kultura celý článek
31.3.

Pro jubilejní 10. Hradecký Majáles si skupina Kryštof připraví speciální Srdcebeat show

Fanoušci se mohou těšit na noční show k albu Srdcebeat, tentokráte ovšem pod širým nebem. „Pro Majálesy připravujeme speciální show inspirovanou vyp rodaným Srdcebeat tour po stadionech. Pokusíme se zážitek z našeho tradičního majálesového koncertu posunout zase o kousek dál,“ láká fanoušky frontman skupiny Kryštof Richard Krajčo.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting