Jeden a jedna jsou tři

17.1.

Jeden a jedna jsou tři

Jeden a jedna jsou tři

Na svoji východočeskou štaci vyjede koncem tohoto týdne divadelní soubor SemTamFór ze Slavičína u Brna a uvede zde milostnou komedii Jeden a jedna jsou tři. Původní hra Raye Cooneyho velmi uspěla i na posledním Jiráskově Hronově. Herci ji zahrají v pátek 18. ledna od 20 hodin v Novohradeckém divadle v Hradci Králové, v sobotu 19. ledna od 19 hodin v kulturním domě v Havlovicích (v objektu restaurace Amerika) a v neděli 20. ledna od 19 hodin v Kodymově národním domě v Opočně Diváci se budou smát neuvěřitelnému milostnému příběhu, který se může stát doslova každému z nás. ,,Po představení jsem si vzpomněl na pravidlo doktora Plzáka: zatloukat, zatloukat, zatloukat! Hlavní hrdina po záletech s pravdou neuspěje a nikdo mu nevěří. Je to skvělá situační komedie. Po dlouhé době jsem viděl diváky plakat smíchy,“ vzpomíná na zážitky z Jiráskova Hronova pořadatel Tomáš Langr. Režisér Jan Julínek hru postavil na přesném načasování gegů a situací. Neuvěřitelně gradují až ve výbuchy smíchu. Nezisková společnost DIVADLO se stará, aby český národ nehloupnul jen u jednoduchých seriálů a reality show. Do kulturních domů a hospod zve kvalitní amatérské divadelníky z významných českých festivalů. Od roku 2003, kdy začalo hrát Novohradecké divadlo, uvítali organizátoři na svých pořadech již 10 tisíc diváků. Novohradecké divadlo následovali další sourozenci. Nové scény vznikly v Pardubicích, Malšově Lhotě a Dobřenicích. Sdružení DIVADLO se podílelo na vzniku nového souboru „Novohradecká činoherní scéna“, jejíž dvorním autorem a režisérem je Antonín Fendrych. Nový soubor čítá 20 členů a má za sebou premiéru židovské komedie Dobrý večer, pane Klein. Nezisková organizace DIVADLO díky podpoře místních firem zažívá období rozvoje a zakládá nová divadla. V roce 2008 se začne hrát v Havlovicích u Úpice (vesnice roku 2007 na Královéhradecku), v Jaroměři v klubu Bastion 35, v Letohradě a na hradě Potštejně. Vstupenky budou v prodeji na místě hodinu před začátkem pořadu. Více informací najdou diváci na stránkách www.dobredivadlo.cz

Další zprávy z kategorie "Kultura"

22.11.

Pernštýnské náměstí se promění v mikulášský jarmark

Celou akci pro Vás připravilo Kulturní centrum Pardubice za finanční podpory Statutárního města Pardubice.

Kultura celý článek
21.5.

Na Baladu pro banditu na Kuňku půjde...

Ze správných tipů byla vylosovaná odpověď paní Daniely Spálavské.

Kultura celý článek
26.4.

Vítej, vítej máji na Veselém Kopci

V sobotu 28. dubna bude slavnostně zahájena jubilejní 35. návštěvnická sezóna Souboru lidových staveb Vysočina.

Kultura celý článek
18.2.

Alasdair Bouch v Divadle Exil

Jeho tvorba se pohybuje mezi alt-folkem, melodicky silným popem a blue-eyed soulem. Texty Alasdaira Bouche jsou velmi osobní doplněné o citlivý přednes, kvůli kterému se jeho styl dá charakterizovat také jako „zpovědní blues“.

Kultura celý článek
3.5.

Bohuslav Martinů v Poličce – 300x jinak

Celá přehlídka je volně přístupná veřejnosti. Hlavním organizátorem je Základní umělecká škola Bohuslava Martinů Polička, která ji pořádá ve spolupráci s Tylovým domem, Centrem B. Martinů Polička, Městskou knihovnou Polička, Notovna.cz a Květinovým salonkem u Nadi Polička. Přehlídku podpořili Město Polička, Ravensburger Kartoon s. r. o. a záštitu 8.ročníku udělil náměstek hejtmana Pardubického kraje Ing. Jaromír Dušek.

Kultura celý článek
20.4.

On-line s hercem Josefem Láskou

Do pomyslného „křesla pro hosta“ za počítač už usedlo mnoho pardubických herců, k nimž se v pondělí 24. dubna připojí také Josef Láska!

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting