Jedinečná výstava Moje tělo míří poprvé do ČR – premiéra proběhne v královéhradeckém OC Futurum Hradec Králové

15.1.

Jedinečná výstava Moje tělo míří poprvé do ČR – premiéra proběhne v královéhradeckém OC Futurum Hradec Králové

V zahraničí ceněná edukativní výstava s názvem Moje tělo se poprvé objeví v České republice, a to v obchodním a zábavním centru Futurum Hradec Králové. Srdce, mozek, střeva nebo plíce v nadživotní velikosti zaplní prostory královéhradeckého centra od 18. do 27. ledna 2019. Prostřednictvím sedmi stanovišť s interaktivními exponáty budou moci malí návštěvníci a návštěvnice nahlédnout do tajů fungování lidského těla i jednotlivých orgánů. Vstupné je zdarma, avšak na komentovanou prohlídku je nutné se předem registrovat, a to buď online https://mojetelo.reenio.cz/cs nebo na místě.
„Kontinuálně se věnujeme osvětové činnosti a péči o zdraví prostřednictvím podpory neziskových organizací, studentských spolků či charitativních akcí, které se u nás pravidelně a často opakovaně konají. Toto téma bychom rádi rozvinuli i nadcházející výstavou Moje tělo, která umožní dětem pochopit, jak lidské tělo funguje, co potřebuje a zároveň jak o něj pečovat,“ shrnuje Pavel Urban, marketingový manažer OC Futurum Hradec Králové, které je součástí skupiny CPI Property Group.
Prohlídka probíhá formou komentovaných exkurzí trvajících cirka 40 minut. Ve všední dny začínají v 8:00, o víkendu v 10:00. Výstava je vhodná pro děti od 4 do 11 let. Na závěr získají malí účastnici a účastnice diplom a mohou si odnést fotografii z tematického fotokoutku.
Více informací na www.futurumhradec.cz a Facebooku centra.
Jak funguje lidské tělo? Co se děje s potravou po vložení do úst? Co má na starosti srdce? Kde máme žaludek? Nejen na ty tyto otázky odpoví interaktivní edukativní výstava Moje tělo v obchodním a zábavním centru Futurum Hradec Králové. Od pátku 18. do neděle 27. ledna budou děti moci zjistit více o fungování lidského těla i jeho jednotlivých soustavách. Unikátní výstava do České republiky míří vůbec poprvé! 
Na sedmi výukových stanovištích se bude možné hravou formou ponořit například do tajů trávicího traktu, přijít na kloub pohybové soustavě nebo si posvítit na plíce nebo mozek. K dispozici bude také operační stůl či tematický fotokoutek. Prohlídky jsou vhodné pro děti z mateřských či základních škol, ale i skupiny a jednotlivce z řad veřejnosti či zájmových organizací.
Komentované exkurze začínají v 8:00 ve všední dny, o víkendu v 10:00, a to vždy v celou až do 17:00, kdy startuje v daný den poslední prohlídka. Exkurze si lze předem rezervovat online nebo přímo na místě.
K dispozici v rámci prohlídky bude těchto sedm výukových stanovišť:
Životní systémy - obecný přehled
Nervová soustava – mozek
Kosterní soustava – kostra
Svalová soustava - svalstvo
Oběhová soustava – srdce
Dýchací soustava – plíce
Trávicí soustava - žaludek

Další zprávy z kategorie "Kultura"

28.5.

Fabrika stála Svitavy 185 milionů

Jedná se o pestrou mozaiku organizací a zájmů, které budou poskytovat služby všem skupinám občanů.

Kultura celý článek
4.10.

Říjnové Volání sirén z pardubické Malé scény ve dvoře

I v letošní sezóně se jednotlivé večery Volání sirén uskuteční první středu v měsíci.

Kultura celý článek
14.7.

Letošní festival je minulostí, ať žije festival

Koncerty na přání by měly být procházkou po muzikálech z Broadwaye, Dan Bárta se představí s Illustratosphere a filharmonickým doprovodem. Zuzana Lapčíková provede s baletním souborem NDM Ostrava Balady, pořad Hudební zeměkoule aneb Muzikanti na cestách je určen dětem a mládeži, připravuje se i další stagiona na zámku v Nových Hradech.

Kultura celý článek
15.4.

Divadlo Exil uvede Havlovu Audienci

této úsměvné jednoaktovce se divákům představí Aleš Dvořák a Josef Jan Kopecký.

Kultura celý článek
19.11.

Olomoucký knižní veletrh LIBRI 2008

Od čtvrtku 20. do soboty 22. listopadu bude Výstaviště Flora Olomouc patřit podzimnímu knižnímu veletrhu LIBRI 2008.

Kultura celý článek
31.12.

Smetanova Litomyšl zahájí již 12. června

Možná největším tématem pro ročník 2009 by však mohlo být evropanství.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting