Josef Pejchal zazpívá v dešti již naposledy

2.3.

Josef Pejchal zazpívá v dešti již naposledy

Před sobotní premiérou komedie Třikrát život se v pátek 3. března herci Východočeského divadla rozloučí se slavným muzikálem Zpívání v dešti, který na pardubická divadelní prkna uvedl režisér Petr Novotný, jenž do hlavních rolí obsadil Josefa Pejchala, Martinu Sikorovou, Jana Musila a tehdy čerstvě po mateřské dovolené Petru Janečkovou. Premiéra se uskutečnila 31. března 2012, v současnosti se tedy jedná spolu s Bláznivými nůžkami o nejdéle uváděnou inscenaci na repertoáru Východočeského divadla. O diváckém úspěchu Zpívání v dešti svědčí nejen 57 vždy vyprodaných repríz, ale i dvojnásobné vítězství v anketě o inscenaci roku v letech 2012 a 2013!
Hudební romantická komedie, která vychází ze stejnojmenného amerického filmového muzikálu z roku 1952, nabízí velkolepou podívanou, řadu známých hitů jako například slavné Singin' in the Rain, úchvatné taneční a stepařské kreace, humor a zábavu. Jde o typický rodinný muzikál, který baví diváky všech věkových kategorií. Jeho obdivovatelé mohou písně v podání pardubických herců poslouchat také doma, neboť před Vánocemi 2012 divadlo vydalo nahrávku Zpívání v dešti na CD.
„Zpívání v dešti zasazuje obvyklý milostný příběh do Hollywoodu na konci 20. let minulého století, kdy končí éra němého filmu a nastupuje film zvukový. Don Lockwood a Lina Lamontová natáčí v ateliérech nový historický film. Fanoušci je zbožňují, ale právě zvukový film odhalí, že božská Lina má příšerně pisklavý hlas. Donův přítel, muzikant Cosmo Brown přijde s nápadem nadabovat hlavní hrdinku talentovanou adeptkou herectví Kathy Seldonovou. A láska je na scéně…,“ přibližuje děj dramaturgyně Jana Uherová.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

8.11.

Nový INprojekt Východočeského divadla představí hru Ribstol

Cyklus scénických čtení INprojekty, v němž Východočeské divadlo Pardubice už téměř deset let prezentuje zbrusu nové divadelní texty, tentokrát ve světové premiéře představí hru Antonína Jiráčka Ribstol, která se jako jedna z mála věnuje tématu Sametové revoluce. Uvedením této hořké absurdní komedie se tak Východočeské divadlo připojí k oslavám 30. výročí pro naši zemi výsostně důležité události. Premiéra se uskuteční v pondělí 11. listopadu na Malé scéně ve dvoře.

Kultura celý článek
12.1.

Expozici o pravěku mohou v Pardubicích navštívit také lidé s hendikepem

Od lovců mamutů a nejstarších zemědělců se můžete vydat do období Keltů či Germánů až do doby sv. Václava.Vystavených replik z keramiky, kovu nebo kamene se mohou dotýkat všichni zájemci. Lidem se zrakovým hendikepem je tak umožněno vnímat tyto exponáty hmatem, stejně jako ostatním.

Kultura celý článek
4.1.

Novoroční Volání sirén s Petrem Kostkou

Nová hra a nová role se mu jeví jak bazén se studenou vodou, do které musí hupsnout.

Kultura celý článek
6.6.

Pozvánka do Galerie Univerzity Pardubice

Mimořádně ve čtvrtek 6. června v 17. hodin bude v galerii Univerzity Pardubice otevřena již 78. výstava soch pardubického autora Petra Miláčka.

Kultura celý článek
18.2.

Divadlo se opět oblékne do plesového

Vstupenky je možné zakoupit v obchodním oddělení, v ceně vstupenky je láhev vína pro dvě osoby. Předplatitelé VČD a KFP mají 20 % slevu!

Kultura celý článek
6.4.

Herci Fialová a Vetchý pokřtili nosorožčí slečny

Nosorožci dvourozí neboli černí (Diceros bicornis) patří mezi nejohroženější živočišné druhy.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting