Kat Roch naposledy odlétne balónem

30.6.

Kat Roch naposledy odlétne balónem

Kat Roch naposledy odlétne balónem

Posledním představením jubilejní 100. sezóny Východočeského divadla Pardubice bude inscenace současného maďarského autora Kornela Hamvaie Čas katů. Tato repríza ukončí nejen jubilejní sezónu, ale i pouť kata Jean-Pierra Roche na pardubickém jevišti. Ve středu 30. června od 18 hodin se v Městském divadle bohužel rozloučíme s inscenací, kterou s Jiřím Kalužným v hlavní roli nastudoval Petr Novotný a která měla premiéru teprve před rokem - 30. května 2009. Řadou divadelních cen ověnčená hra plná zvratů, napětí a komických i dojemných momentů je příběhem spořádaného a čestného venkovského kata Roche (skutečně existující historické postavy), který je přeložen do jiného města, a proto se vydává pro pověřovací listiny do Paříže. Hlavní město se však zmítá ve vlnách revoluce – píše se rok 1794. Velký svět kata ohromí a zcela pohltí. Ve dvou dnech je třikrát nevěrný své ženě. Je okraden, přijde o peníze i osobní doklady, úřední dokumenty však není schopen vyřídit, protože neumí psát. Jediná cesta zpátky domů je letět balónem… Přijďte se naposledy podívat na příběh kata, který by mohl být jedním z nás, nečeká vás hra o Velké francouzské revoluci, ale hra o konkrétním člověku, která slovy Jiřího Kalužného „krásně smrdí člověčenstvím“.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

27.9.

Kyjevské Národní divadlo na jevišti VČD!

Inscenace vznikla v rámci Roku Václava Havla na Ukrajině, kterým si v současnosti zkoušená východoevropská země připomíná nedožité osmdesáté narozeniny dramatika, disidenta, někdejšího českého prezidenta a nepochybně jednu z nejvýraznějších postav nejen našich novodobých dějin Václava Havla. Iniciátorem a hlavním organizátorem projektu je České centrum v Kyjevě. „Asanace je tragikomedií kritizující byrokratickou aroganci a ničení přirozeného lidského světa. Sice měla hra svou premiéru už před pětadvaceti lety, je ale stále a snad stále více aktuální,“ říká Lucie Řehoříková, ředitelka Českého centra.

Kultura celý článek
16.7.

Nově zrekonstruovaný zámek v Cholticích - tip na Váš výlet

Renesanční zámek je jednou ze součástí rozlehlého zámeckého areálu. Od roku 2008 byl přístupný veřejnosti pouze omezeně.

Kultura celý článek
12.1.

Hamleta čeká poslední večerní představení

V titulní roli se objevuje Josef Pejchal, Ofelii ztvárňuje dnes již hostující Máša Málková.

Kultura celý článek
23.11.

Soubor Lipka překvapí adventním koncertem napříč žánry. Detaily neprozradíme, říká Vojtěch Línek

„Nemůžu vám pochopitelně přesně říct, jaké žánry budou v našem pořadu použity, právě pro to, aby se mohli diváci těšit na to, čím je překvapíme. Prozradím maximálně to, že vše, co návštěvníci uslyší, jim bude dobře známo. Vybírali jsme ty nejhezčí písně a skladby z každého použitého stylu a vzhledem k tomu, že jich nebude málo, si určitě každý přijde na své.“

Kultura celý článek
10.9.

Se starosty o památkové péči

Ve středu 12. září 2007 se na zámku v Nových Hradech uskuteční setkání starostů měst a obcí Pardubického kraje

Kultura celý článek
24.10.

Pojeďte se podívat do Pečkárny!

Odjezd přihlášených účastníků bude v pátek 4.11. z pardubického hlavního nádraží rychlíkem v 7:00 hodin.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting