Knihovníci z Poličky zvou na výstavu malíře Valdemara Sokola

2.5.

Knihovníci z Poličky zvou na výstavu malíře Valdemara Sokola

Další výstava v Městské knihovně Polička představí uměleckou tvorbu známého malíře a grafika Valdemara Sokola. Výstavu s názvem Prostor a tóny zahájí v úterý 6. května za osobní účasti autora.

Po ukončení studia scénografie na loutkářské katedře DAMU v roce 1965 se Valdemar Sokol věnoval především volné malířské tvorbě. 

Důležitým prvkem Sokolových obrazů je světlo, které jimi prostupuje. Neméně podstatným prvkem je prostor, do kterého by podle Vladimíra Sokola mohl divák vstoupit a cítit se v něm dobře. „Maluji své vlastní představy prostorů, pocitů i vizí vyvolaných hudbou. Jsou to většinou imaginární krajiny, více či méně abstraktní, kde se často prolínají různé dimenze, většinou doplněné konkrétními detaily a symboly,“ uvedl autor ke své tvorbě.

„Řada autorových prací je v majetku různých institucí a podniků, mimo jiné v Národní galerii a Památníku národního písemnictví. Jeho dílo také naleznete ve sbírkách Městského muzea a galerie Polička (obraz Allegro – pocta B. Martinů) a v průběhu května také poctí prostory poličské knihovny,“ sdělila za organizátory Klára Kašparová.  Výstava bude v prostorách knihovny zahájena za přítomnosti autora v úterý 6. května 2014 v 18 hodin a k vidění bude do 6. června 2014. 

Další zprávy z kategorie "Kultura"

20.3.

Závan jara přinesou v neděli Velikonoce na Zámku

Velcí i malí návštěvníci budou moci ochutnat mazance, jidáše, kynuté věnce, cukrářské výrobky a jiné velikonoční dobroty.

Kultura celý článek
6.10.

Ve středu začínají 15. městské slavnosti

Návštěvníci si budou moci prohlédnout, jak vypadal život za časů pánů z Pernštejna.

Kultura celý článek
11.6.

Malé jubileum Smetanovy výtvarné Litomyšle

Nejvýznamnější část výstavy v prostorách Josefa Pleskota se totiž bude odehrávat v celém historickém jádru města.

Kultura celý článek
26.8.

Východočeské divadlo čeká sezóna plná velkých výzev

Kmenový režisér Východočeského divadla Petr Novotný na sklonku podzimu nazkouší dramatizaci kultovního televizního sitcomu z prostředí britské politiky Jistě, pane ministře, který do podoby divadelního scénáře skvěle převedla Kristina Žantovská. Roli tajemníka ministerstva pohostinsky ztvární Petr Kostka!

Kultura celý článek
16.11.

Pardubická Noc divadel s derniérou komedie A je to v pytli!

Noc divadel koordinuje Institut umění – Divadelní ústav. Dnem otevřených večerních či nočních divadel a jedinečných zážitků se letos stane sobota 19. listopadu. Účastníky Noci divadel opět čekají představení pro děti i pro dospělé, autorská čtení, workshopy a semináře, koncerty, projekce filmů a inscenací či prohlídky zákulisí. Podrobnější informace o programu naleznete na webových stránkách www.nocdivadel.cz.

Kultura celý článek
11.2.

Bonifantes se chystají do zamrzlé Ameriky

Sbor se do Ameriky vrací po sedmileté přestávce. Během turné v roce 2006 Bonifanti absolvovali 47 koncertů. Letošní cesta bude podobně náročná. Bonifanti si pro americké a kanadské posluchače připravili velmi dobrý repertoár.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting