Knihovníci z Poličky zvou na výstavu malíře Valdemara Sokola

2.5.

Knihovníci z Poličky zvou na výstavu malíře Valdemara Sokola

Další výstava v Městské knihovně Polička představí uměleckou tvorbu známého malíře a grafika Valdemara Sokola. Výstavu s názvem Prostor a tóny zahájí v úterý 6. května za osobní účasti autora.

Po ukončení studia scénografie na loutkářské katedře DAMU v roce 1965 se Valdemar Sokol věnoval především volné malířské tvorbě. 

Důležitým prvkem Sokolových obrazů je světlo, které jimi prostupuje. Neméně podstatným prvkem je prostor, do kterého by podle Vladimíra Sokola mohl divák vstoupit a cítit se v něm dobře. „Maluji své vlastní představy prostorů, pocitů i vizí vyvolaných hudbou. Jsou to většinou imaginární krajiny, více či méně abstraktní, kde se často prolínají různé dimenze, většinou doplněné konkrétními detaily a symboly,“ uvedl autor ke své tvorbě.

„Řada autorových prací je v majetku různých institucí a podniků, mimo jiné v Národní galerii a Památníku národního písemnictví. Jeho dílo také naleznete ve sbírkách Městského muzea a galerie Polička (obraz Allegro – pocta B. Martinů) a v průběhu května také poctí prostory poličské knihovny,“ sdělila za organizátory Klára Kašparová.  Výstava bude v prostorách knihovny zahájena za přítomnosti autora v úterý 6. května 2014 v 18 hodin a k vidění bude do 6. června 2014. 

Další zprávy z kategorie "Kultura"

16.4.

Celý Hradec jde slavit příchod jara, je tu Majáles.

Letošní hlavní hvězdou Hradeckého Majálesu bude kapela Rybičky 48, ti po půlroční koncertní pauze přijedou na hradecké pódium rovnou z USA. V Hradci se poprvé představí se svou novou open air show 115 let rock 'n' rollu. Hudební program doplňují ti nejlepší z české a slovenské hudební scény jako třeba majálesové stálice Tomáš Klus, Horkýže Slíže, Mandrage nebo Jelen. Poprvé se na Majálesu představí Mirai, Lenny nebo Marek Ztracený.

Kultura celý článek
16.5.

Východočeské divadlo Pardubice uvede derniéru Othella

Děj jedné z nejproslulejších tragédií slavného alžbětince se odehrává v Benátkách a na Kypru, kde právě vypukla válka s Turky. Mouřenín Othello je hrdinský vojevůdce ve službách Benátské republiky.

Kultura celý článek
18.10.

Dětské animované pásmo Hurá na pohádky vstupuje do kin, zahájí festival Malé oči

Šestý ročník dětského filmového festivalu Malé oči zahájí 18. října v 18 hodin pásmo Hurá na pohádky představující celkem pět krátkých animovaných filmů pro malé diváky a jejich rodiče. Do kin Hurá na pohádky vstupuje o den dříve, 17. října.

Kultura celý článek
20.10.

Jak vypadá „tajemství hudby“ v literatuře anebo v obraze?

Odměnou pro zúčastněné a výherce bude kromě věcných dárků především zveřejnění vybraných dílek, a to vedle textů známých východočeských spisovatelů v bulletinu Kruh, anebo umístění kreseb na výstavě v Krajské knihovně v Pardubicích.

Kultura celý článek
15.3.

Děti se radovaly z výher a živých kuřátek

„Kuřátka a slepičky“ seznámily se životem těchto zvířátek, jejich potravou, dostaly do ruky výukový materiál a vyzkoušely si například i práci farmářů.

Kultura celý článek
25.7.

Festival Hrady CZ se po Kunětické hoře přesouvá na Švihov

V pátek se areál za vlakovým nádražím Švihov otevře v 16 hodin a na dvou stageích se od půl šesté dále představí také Vladimir 518, Visací zámek, Smrtislav nebo Rybičky 48.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting