Knihovny z kraje se mohou pochlubit titulem Biblioweb 2012

4.4.

Knihovny z kraje se mohou pochlubit titulem Biblioweb 2012

Knihovny z kraje se mohou pochlubit titulem Biblioweb 2012

13. ročník soutěže o nejlepší webové stránky knihoven Biblioweb, kterou pořádá Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky, zná své vítěze. Z královéhradecké konference Internet ve státní správě se s oceněním vracejí hned dvě knihovny z Pardubického kraje. Mezi knihovnami v obcích od tří tisíc obyvatel do dvaceti tisíc obyvatel se může nejlepším webem v republice pochlubit Městská knihovna Česká Třebová. Jevíčská knihovna dokázala obhájit své loňské prvenství v kategorii knihoven v obcích do tří tisíc obyvatel. „Mám velkou radost, že v nemalé konkurenci z celé republiky sbírají vavříny právě knihovny z našich obcí. Oběma vítězům patří poděkování za jejich skvělou práci. Soutěž je jedním z dobrých motivátorů knihoven, aby se snažily neustále zkvalitňovat své elektronické služby, které se do jejich činnosti stále více promítají. Asociace krajů proto převzala i letos záštitu nad touto soutěží,“ řekl Radko Martínek, hejtman Pardubického kraje, který je sám vášnivým čtenářem. Hejtmanova slova potvrzuje i úspěch Městské knihovny Česká Třebová, neboť v loňském ročníku jí prvenství ještě uteklo. Městské knihovně v Jevíčku se naopak podařilo obhájit prvenství. „Říká se, že jednou zvítězit je obtížné, ale obhájit prvenství je ještě náročnější. Odborná komise se letos při hodnocení zaměřila kromě kvality obsahu a využívání nových komunikačních technologií také na přístupnost pro handicapované občany,“ objasnil některá kritéria hodnocení Jaroslav Folprecht, ředitel Krajského úřadu Pardubického kraje.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

14.5.

Cikáni jdou do nebe na Kunětické Hoře

Letošní rok bude opět soubor Východočeského divadla v Pardubicích hrát také na vyhlídce hradu Kunětická Hora.

Kultura celý článek
10.4.

Východočeské divadlo již nyní láká na představení na Kunětické hoře

Pokud tedy máte rádi plenérová představení, neváhejte a zastavte se v předprodeji divadla, protože vstupenky na jeviště na rondelu Kunětické hory jsou již v prodeji.

Kultura celý článek
23.5.

Pardubičtí herci se po roce vracejí na letní scénu na Kunětické hoře

Diváci, kteří se u nás na pokladně prokáží platnou vstupenkou na aktuální představení Východočeského divadla, získají slevu – dva okruhy v ceně jednoho.

Kultura celý článek

Seznamte se s výjimečným textem Elfriede Jelinek

Jako inscenované čtení bude Poutníka režírovat mladý talentovaný režisér Juraj Augustín, letošní absolvent brněnské JAMU. Asistovat mu při tom bude jeho spolužačka, dramaturgyně Sabina Machačová. Hostující inscenační tým si ke spolupráci na nelehkém hereckém úkolu přizval Jana Hyhlíka.

Kultura celý článek
4.7.

Pražská, Litomyšlská a Choceňská věž ve Vysokém Mýtě jsou zpřístupněny

Všechny tři věže budou přístupné v rámci komentovaných prohlídek každou sobotu v časech od 10.00 a od 14.00 h.

Kultura celý článek
6.3.

Chrudimští hudebníci založili tradici vícežánrových plesů

V sobotu 8. března se v reprezentativních prostorách chrudimského Muzea uskuteční již druhý Ples hudebníků.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting