Kojení očima dětí

19.8.

Kojení očima dětí

Kojení očima dětí

Výtvarnou soutěží pro děti se novorozenecké oddělení svitavské nemocnice připojilo k právě probíhající akci Světový týden kojení a nadcházejícímu zářijovému Českému týdnu kojení. „Vyzvali jsme děti, aby namalovaly obrázky na téma Kojení očima dětí,“ vysvětluje laktační poradkyně Zdeňka Křivková.   Zúčastnit se může každé dítko, které má zájem a odvahu. „Prosíme rodiče, aby dětem pomohli s účastí v soutěži a zapojili jsme i školky,“ dodává poradkyně. Obrázky je možné zaslat na adresu Svitavská nemocnice, a.s., Novorozenecké oddělení, Kollárova 643/7, Svitavy, nebo zanechat na vrátnici nemocnice, a to do 31. srpna tohoto roku. Na zadní stranu výkresu je nutné uvést jméno a adresu. „Z obrázků uspořádáme výstavku ve vestibulu nemocnice právě při příležitosti českého dne kojení, který se uskuteční od 15. do 21. září,“ uvedla manažerka kvality Eva Havlíková. Dodala, že vybraná dílka k tomuto tématu budou odměněna dárkem.   Kojení je nejpohodlnější, nejvhodnější a přitom nejlevnější způsob výživy novorozence. „Kojením dává matka svému dítěti to nejcennější co má: unikátní tekutinu, jejíž složení přesně odpovídá potřebám dítěte a v ideálním poměru se mění, aby odpovídala potřebám pro rostoucí organismus,“ vysvětluje Zdeňka Křivková. „Kojení je nezdravější a zároveň nejkrásnější a nejpřirozenější činnost, která je výsadou matky. Posilují se jím citové vazby mezi matkou a dítětem,“ dodala a pospíchala za novorozenci, kterých je dnes na oddělení 16. Svitavská porodnice svůj provoz o prázdninách totiž nijak neomezila. K dispozici je na oddělení 14 lůžek a samozřejmý je trvalý pobyt dítěte i matky. Nemocnice je držitelem titulu Baby Friendly Hospital. Svitavské novorozenecké oddělení se už léta maximálně věnuje propagaci, podpoře a ochraně kojení dětí jak v porodnici, tak na dětském oddělení. Sestry novorozeneckého oddělení přednášejí v těhotenských kurzech pro nastávající maminky. Seznamují je s výhodami kojení a péčí o novorozence. O tyto kurzy je velký zájem a jsou velkou měrou navštěvovány i otci. S problémy při kojení pomohou maminkám sestry, které jsou v této problematice proškoleny, dvě z nich získaly i certifikát laktačních poradkyň. Bližší informace podají: laktační poradkyně Ludmila Kudrnová, Zdeňka Křivková a Jitka Kaderková, tel.: 461 569 363.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

31.12.

Pardubice čeká plesový víkend v divadle

Ještě 23. ledna bude jeviště patřit hercům, pak už v divadle zavládne zcela jiný ruch. Jeviště se změní v parket, z šaten řemeslníci odstraní pulty, z hlediště odmontují sedadla, vyrovnají podlahu a zaplní prostory stoly pro hosty plesu.

Kultura celý článek
2.3.

Divadlo ve víru tance

V sobotu se brány divadla otevřou hostům Městského plesu, který pořádá statutární město Pardubice. Naše divadlo připraví a zajistí veškerý servis na jevišti i kolem něj. K tanci a poslechu bude hrát Jiří Ševčík a Pirate Swing Band, který hraje především kvalitní swingovou hudbu, ale nebrání se ani velkým světovým hitům pop music. Jako host vystoupí zpěvačka Jitka Zelenková. Zajímavý bude i program, který si připraví vítězové velké talentové soutěže, akrobatické duo DaeMen. Plesem bude provázet známá moderátorka Marie Retková.

Kultura celý článek
19.2.

Královna Alžběta II. na prknech Východočeského divadla Pardubice

V sobotu 22. února na pardubická divadelní prkna poprvé vstoupí současná britská panovnice Alžběta II., která je titulní postavou hry Petera Morgana Audience u královny (inscenaci uvede divadlo místo původně plánované premiéry muzikálu Grand Hotel, jež se přesouvá do následujících sezón). Královnu Alžbětu II. ztvární Petra Janečková, která v roce 2014 v Králově řeči hrála manželku krále Jiřího VI. rodným jménem Elizabeth Angela Marguerite Bowes-Lyon, matku Alžběty II. Za režisérský pult stejně jako při Králově řeči usedl Petr Novotný.

Kultura celý článek
5.6.

Zábavný pořad Bez nápovědy uzavírá svou divadelní pouť

Dvouletým cyklem prošla už většina souboru, proto oblíbené Bez nápovědy čeká derniéra. „Budu však moc ráda, když takováto netradiční setkání budou pokračovat v jakékoliv formě dál. O podobném typu pořadu už dokonce uvažujeme, takže diváky pravděpodobně na Malou scénu brzy znovu pozveme,“ prozrazuje Jana Uherová, jež si do posledního dílu, který se uskuteční v pondělí 5. června, pozvala Jana Musila, Josefa Pejchala a Radka Žáka.

Kultura celý článek
24.7.

Pardubická kultura v létě nespí

V sobotu 25. července se dění přesune na Příhrádek, kde šermířské divadlo Zubři představí Pardubice v době Pernštejnů.

Kultura celý článek
9.10.

Východočeské divadlo uvede premiéru tragikomedie Podivný případ se psem

Poněkud netradiční detektivní příběh ve Východočeském divadle režíruje Kasha Jandáčková, která zde již připravila scénické čtení své vlastní hry Ve dne v noci, reagujícího na teroristické útoky v Paříži.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting