Krajská přehlídka mladých recitátorů

5.3.

Krajská přehlídka mladých recitátorů

Ve středu 6. března bude scéna Divadla 29 v Pardubicích celé dopoledne patřit uměleckému přednesu. Uskuteční se zde krajská postupová přehlídka -  postup na Wolkrův Prostějov. Pořadatelem této přehlídky nejlepších recitátorů Pardubického kraje je oddělení regionálních a kulturních služeb Krajské knihovny v Pardubicích.
O postup na Celostátní festival poezie v Prostějově  bude usilovat celkem 30 nadějných mladých recitátorů. Ti jsou rozděleni do tří věkových kategorií. I. kategorii tvoří studenti od 15 do 17 let,  ve II. kategorii se představí recitátoři od 17 do 20 let a ve III. kategorii vystoupí recitátoři  nad 20 let. Pořadatelé jsou velmi potěšeni, že po letech je též zastoupena právě kategorie nejstarších  interpretů.  Odborná porota, kterou tvoří  Hana Kofránková, režisérka ČRo Vltava Praha, několikanásobná laureátka WP a herečka z Prahy Jana Trojanová a herec Východočeského divadla Pardubice Josef Vrána, vybere k postupu na Celostátní festival poezie v Prostějově šest nejinspirativnějších vystoupení.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

12.9.

Výstava fotografa Josefa Hníka Fotografie My lidé v pražské galerii Nová síň představí brutální tvář současných válečných konfliktů

My lidé je nejaktuálnější projekt fotografa Josefa Hníka, inspiraci pro jednotlivé fotografie přitom čerpá na internetu ve formě videí.

Kultura celý článek
20.12.

Betlém vánoční v Hlinsku

Soubor lidových staveb Vysočina již tradičně připravuje v rezervaci Betlém v Hlinsku výstavu „Betlém vánoční“.

Kultura celý článek
29.5.

Jiří Kačer - Skulptury

Na akademické půdě a pardubické veřejnosti se představí JIŘÍ KAČER se svojí výstavou nazvanou „Skulptury“.

Kultura celý článek
15.2.

S Petrem Borovcem o derniéře "Vdolečků"

Premiéra v našem divadle se uskutečnila v květnu loňského roku. Hru o jinakosti a xenofobii v nás, která je zároveň metaforou současné společnosti a podobenstvím lidské nesnášenlivosti, provázelo vřelé přijetí publika i kritiky, přesto se ale odehrálo jenom patnáct repríz, podle mě příliš málo…

Kultura celý článek
20.7.

Orlická brána 2011

Nahlédneme-li do historie festivalu, zjistíme, že prošel několika změnami.

Kultura celý článek
10.11.

Očekáváme stotisícího diváka roku 2014

Na stotisícího diváka čekají zajímavé dárky – předplatné pro dvě osoby, knihy o historii divadla a osobnostech, které jím prošly, DVD Sto let Městského divadla v Pardubicích, CD z vybraných muzikálů našeho divadla a hodnotný dárek od sponzora. Neváhejte a navštěvujte naše představení ještě častěji, třeba se právě vy stanete oním šťastným divákem.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting