Král Vendelín VIII. do čtenářského stavu povýší 233 prvňáčků

6.6.

Král Vendelín VIII. do čtenářského stavu povýší 233 prvňáčků

Přes dvě stě prvňáčků z 5 základních škol bude začátkem června pasováno na čtenáře a ochránce knih. Ceremoniál se uskuteční v Krajské knihovně v Pardubicích za přítomnosti krále Vendelína VIII.
V univerzálním sále krajské knihovny bude začátkem června rušno. Ve dnech 7.–9. 6. a 14.–16. 6. se tu v dopoledních bude odehrávat závěrečný slavnostní akt projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka, který každoročně vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR. „Věříme, že pasování panem králem děti povzbudí a o prázdninách budou číst. Jejich chuť do čtení podpoříme jedinečnou knížkou pro prvňáčka, kterou děti při pasování získají zdarma. Tisk i příprava této knihy je organizován v projektu Knížka pro prvňáčka. Letos byl osloven spisovatel Martin Šinkovský a ilustrátor Ticho 762. Knížka se jmenuje Lapálie v Lampálii,“ říká vedoucí dětského oddělení Jitka Kyclová. Pro třídy, které se do projektu zapojily, byl v průběhu prvního pololetí připraven lákavý kulturní program.
Děti s knihovnicemi absolvovaly informační lekce o knihovně i knihách a pozvány byly také na besedy se spisovatelkami Lenkou Rožnovskou a Ester Starou. „Hned po besedách vedly děti do knihovny své rodiče a společně hledali knížky těchto autorek. Máme tatínka, který si se synem chodí pravidelně půjčovat knížky Lenky Rožnovské, a ten si posteskl, že už budou mít všechny knihy přečtené a je potřeba, abychom pozvali další autorku. V příštím roce mu rádi vyhovíme. Máme radost, že besedy měly u dětí tak velký ohlas,“ dodává závěrem Kyclová. 

Další zprávy z kategorie "Kultura"

1.2.

VČD uvede Nohavicova Jánošíka

VČD Pardubice o víkendu 3. a 4. února uvede premiéru Nohavicovy verze muzikálu Malované na skle v režii Jiřího Seydlera.

Kultura celý článek
14.4.

Zveme vás do kina na Ozvěny Ekofilmu

Tahákem budou jistě dva oceněné filmy, a to slovenský dokument o kousku divočiny v Evropě Vlčí hory a rakouský dokument z Vápencových Alp Jak se dělá prales.

Kultura celý článek
3.10.

Pardubický kraj má zájem využít část mlýnů pro galerii

Východočeská galerie nyní sídlí v hospodářském traktu na Zámku Pardubice a pro výstavy má k dispozici i Dům U Jonáše na Pernštýnském náměstí. „Už po vzniku kraje po roce 2000 tu byla myšlenka postavit pro galerii novou moderní budovu, a to na místě dnešní reálky. Z toho nakonec sešlo a nyní se před námi otevřela nová možnost v areálu mlýnů, která je podlé mého názoru mnohem zajímavější,“ konstatoval 1. náměstek hejtmana Roman Línek zodpovědný za kulturu a majetek, který v posledních měsících tato jednání vedl.

Kultura celý článek
23.11.

Pohádka O slepičce potěší děti z Hradce a Dobřenic

Podaří se hodné slepičce zachránit sobeckého kohouta, kterému zaskočilo semínko?

Kultura celý článek
7.11.

Harfistka Jana Boušková vyjede příští týden na turné s Mou vlastí

Česká hudba má v repertoáru naší přední harfistky zcela výsadní a nezastupitelné místo. V jejím sólovém, komorním i orchestrálním repertoáru najdeme takřka všechna standardní díla pro harfu napříč hudebními dějinami i řadu děl soudobých, která byla v řadě případů zkomponována přímo pro Janu Bouškovou.

Kultura celý článek
17.8.

Fešáci a Báby - toť akce v Novém Texasu

Celou akci organizují manželé Řezníčkovi na svých pozemcích – v areále Nový Texas.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting