Královské stříbření Kutné Hory

15.6.

Královské stříbření Kutné Hory

Královské stříbření Kutné Hory

Program bohatý a pestrý připraven jest ve Vlašském dvoře, parku a Pacákových sadech v městě Kutná Hora zvaném, a to ve dnech 20 a 21. června roku 2009. Již po osmnácté přiláká v toto město v pravdě překrásné Královské stříbření Kutné Hory lid rozličný, z různých koutů státu přicházivší. Nikdo ujít si nenechá příležitost krále Václava IV., královským průvodem doprovázeného, spatřiti a jeho nadšeně pozdraviti. Choť královu, sličnou Žofii, potěší jistě jarmark řemeslný. Oko její s libostí spočine na chrabrých šermířích, na rytířích, co v kolbiště vyjedou při Velkém turnajovém klání, i rozevlátých umělcích, hudebním, kejklířským či jiným umem obdařených. Kouzelník Žito při sobotním hodokvasu panstvo i lid prostý svými kousky rozveselí, než nová hra Koulená i hlavní program Dvorské slavnosti o sobotní noci začne, až dospěje k představení mistra ohňostrojaře. Nedělní slavnost Stříbrnou mší v hornickém chrámu sv. Panny Barbory započne, poté se královský průvod do mincovního dvora navrátí a den tu v rozličných radovánkách stráví. A opět tancovati se bude a galantní hry zvané Zahrada lásky připraveny jsou. Královský rychtář poté před Královský soud lapky i mordýře přivede a královští rytíři zkříží vposled zbraně na kolbišti v parku Vlašského dvora, aby král se mohl o nedělní šestnácté hodině a pětačtyřicáté minutě na Horách Kutných se svými věrnými  opět rozloučiti a přislíbiti, že zase za rok hornické město se svým dvorem navštívit ráčí. Po oba dny veřejnost slavnostní ukázky a výklad o sokolnictví na terasách shlédnouti může. I lazebnu u letní scény s masážemi a koupelemi, čajovnu s širokým výběrem čajů z dalekých koutů světa, lukostřelecké stanoviště, věštírnu či vojenské ležení navštíviti se doporučuje. Zdroj: www.kr-stredocesky.cz/portal

Další zprávy z kategorie "Kultura"

18.2.

Commedia finita se vrací na pardubické jeviště, tentokrát do Poedia

V říjnu 2017 uvedlo Východočeské divadlo Pardubice premiéru hry o operní divě Emě Destinnové Commedia finita, kterou na Malé scéně ve dvoře nastudoval režisér Petr Novotný. O rok později se s ní diváci po třiadvaceti reprízách rozloučili. Mezitím však v divadelním klubu vznikla nová scéna Poedium v klubu, jejíž intimní prostor je jako stvořený pro hru s malým hereckým obsazením, proto se vedení divadla rozhodlo „oprášit“ Commedii finitu a obohatit jí repertoár nové nejmenší scény pardubického souboru. Premiéra se zde uskuteční v úterý 19. února.

Kultura celý článek
18.10.

Dětské animované pásmo Hurá na pohádky vstupuje do kin, zahájí festival Malé oči

Šestý ročník dětského filmového festivalu Malé oči zahájí 18. října v 18 hodin pásmo Hurá na pohádky představující celkem pět krátkých animovaných filmů pro malé diváky a jejich rodiče. Do kin Hurá na pohádky vstupuje o den dříve, 17. října.

Kultura celý článek
3.5.

„Zpívání“ pro Eričku

Výtěžek z představení, po jehož skončení proběhne ve foyer krátké společenské setkání, bude v plné výši poskytnut na léčbu, léky a terapie pro tříletou Eričku Beranovou, která je postižena postvakcinační encefalopatií.

Kultura celý článek
9.5.

Poslední víkend Agathy Christie už skutečně naposledy

Agatha Christie zkombinovala čechovovské vztahové drama s napínavou detektivkou – ukazuje se tak, že mnohem více než kriminálka je Poslední víkend studií mezilidských vztahů a vnitřně neharmonických jedinců odkázaných k samotě.

Kultura celý článek
30.11.

TAJEMSTVÍ PRVNÍHO CÍSAŘE BUDE OTEVŘENO I V PROSINCI

Výstava terakotové armády, která na své již 6. zastávce zavítala do Pardubic, bude díky velkému zájmu ze strany návštěvníků otevřená i celý prosinec. Najdete ji v Machoňově pasáži na Třídě míru a náš tým se na Vás bude velmi těšit!

Kultura celý článek
3.4.

Nejoblíbenějšími pardubickými herci roku 2016 byli vyhlášeni Martina Sikorová a Ladislav Špiner

Titul nejpopulárnější pardubické herečky si z plesu potřetí za sebou odnesla MARTINA SIKOROVÁ, která nejvíce hlasů získala za muzikálové role v Cabaretu,

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting