Královské stříbření Kutné Hory

15.6.

Královské stříbření Kutné Hory

Královské stříbření Kutné Hory

Program bohatý a pestrý připraven jest ve Vlašském dvoře, parku a Pacákových sadech v městě Kutná Hora zvaném, a to ve dnech 20 a 21. června roku 2009. Již po osmnácté přiláká v toto město v pravdě překrásné Královské stříbření Kutné Hory lid rozličný, z různých koutů státu přicházivší. Nikdo ujít si nenechá příležitost krále Václava IV., královským průvodem doprovázeného, spatřiti a jeho nadšeně pozdraviti. Choť královu, sličnou Žofii, potěší jistě jarmark řemeslný. Oko její s libostí spočine na chrabrých šermířích, na rytířích, co v kolbiště vyjedou při Velkém turnajovém klání, i rozevlátých umělcích, hudebním, kejklířským či jiným umem obdařených. Kouzelník Žito při sobotním hodokvasu panstvo i lid prostý svými kousky rozveselí, než nová hra Koulená i hlavní program Dvorské slavnosti o sobotní noci začne, až dospěje k představení mistra ohňostrojaře. Nedělní slavnost Stříbrnou mší v hornickém chrámu sv. Panny Barbory započne, poté se královský průvod do mincovního dvora navrátí a den tu v rozličných radovánkách stráví. A opět tancovati se bude a galantní hry zvané Zahrada lásky připraveny jsou. Královský rychtář poté před Královský soud lapky i mordýře přivede a královští rytíři zkříží vposled zbraně na kolbišti v parku Vlašského dvora, aby král se mohl o nedělní šestnácté hodině a pětačtyřicáté minutě na Horách Kutných se svými věrnými  opět rozloučiti a přislíbiti, že zase za rok hornické město se svým dvorem navštívit ráčí. Po oba dny veřejnost slavnostní ukázky a výklad o sokolnictví na terasách shlédnouti může. I lazebnu u letní scény s masážemi a koupelemi, čajovnu s širokým výběrem čajů z dalekých koutů světa, lukostřelecké stanoviště, věštírnu či vojenské ležení navštíviti se doporučuje. Zdroj: www.kr-stredocesky.cz/portal

Další zprávy z kategorie "Kultura"

18.1.

Přebásněné rozhovory opilých žen na Malé scéně Východočeského divadla

Poetickým způsobem přebásněné rozhovory silně opilých žen během pěti zkoušek nastuduje mladá talentovaná režisérka Tereza Říhová, která ke spolupráci přizvala Romanu Chvalovou, Veroniku Mackovou, Janu Ondruškovou, Lídu Vláškovou a coby barmana Josefa Lásku.

Kultura celý článek
11.4.

Rockové peklo v centru Pardubic

V Pardubicích se ve dnech 21.-22.6.2019 uskuteční čtvrtý ročník rockového festivalu „PLAMENY ROCKFEST“. Akce, která se po dvou ročnících v loňském roce přesunula ze Svojšic do pardubického pivovaru, tak i letos potěší návštěvníky přísunem tvrdé hudby.

Kultura celý článek
2.9.

Východočeské divadlo zahájí novou sezónu s Milanem Uhdem

Východočeské divadlo uvedlo Baladu pro banditu v originální úpravě a novém hudebním aranžmá Marka Ivanoviće. O výpravu se postaral Tomáš Moravec, choreografii připravil Jiří Pokorný, hudebně inscenaci nastudoval Václav Trunec a souboje nazkoušel Karel Basák.

Kultura celý článek
18.3.

Divadlo 29: Helena Třeštíková a “René“

Pardubické Divadlo 29 uvede v úterý 24. března snímek dokumentaristky Heleny Třeštíkové "René"

Kultura celý článek
17.10.

Sdružení seznámilo hejtmana s plány na záchranu Zámečku

Mezi dosavadní úspěchy sdružení patří prohlášení objektu Zámečku za národní kulturní památku.

Kultura celý článek
28.5.

Programem nabitá Aviatická pouť 2007

Od roku 1991 pořádá Sdružení Aviatické pouti na letišti v Pardubicích mezinárodní letecký den – Aviatickou pouť.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting