Kráska a zvíře na CD

22.6.

Kráska a zvíře na CD

Poslední premiéra sezóny na vyhlídce hradu Kunětická hora diváky doslova zvedla ze sedadel. Důvodem bylo nejen povedené představení Krásky a zvířete s fantastickou scénografií, kostýmy, maskami soch, hereckými výkony, ale i skvělá a jímavá hudba Michala Hrůzy, která v této romantické pohádce zazněla. Hudebníka, kterého Pardubáci pamatují jako frontmana kapely Ready Kirken, oslovil režisér Petr Novotný a požádal ho o složení nejen scénické hudby, ale i melodií k několika písním, které do svého díla vepsal už František Hrubín. Píseň Krásky, Píseň Zvířete a mnohé další jsou vyjádřením pocitů lásky, opuštěnosti, bolestí i naděje v duši, na jevišti je však nezpívají představitelé titulních rolí Veronika Macková a Josef Láska, interpretuje je sám autor hudby spolu s Danielou Písařovicovou

Při příležitosti slavnostní premiéry Východočeské divadlo vydalo nahrávku scénické hudby a písní. Nové CD Kráska a zvíře vzniklo ve spolupráci s Kapelou Hrůzy, která jednotlivá čísla nahrála, ke sborovým pasážím si pak pozvala vokální skupinu KrisKrosKvintet

Po představení sobotní premiéry ředitel divadla Petr Dohnal přerušil děkovačku, aby spolu s Michalem Hrůzou, Alešem Zenklem – kytaristou Kapely Hrůzy a režisérem Petrem Novotným pokřtili CD a popřáli mu úspěch a dlouhý život. Poté už bylo CD v prodeji a diváci si jej mohli koupit ve stánku obchodního oddělení, kde se okamžitě prodalo hned několik desítek kusů. Nyní je CD k dostání v předprodeji vstupenek za divadlem či v divadelním obchůdku ve foyer. Objednat si ho můžete i on-line ZDE. Příjemný poslech!

Další zprávy z kategorie "Kultura"

2.3.

Excentričtí Die Antwoord budou dalším headlinerem Rock for People

Provází je pověst nejdivnější a nejúchylnější kapely současnosti, svojí hudbu pojímají jako šokovou terapii a jejich loňské pražské vystoupení patřilo k nejrychleji vyprodaným koncertům roku. Festival Rock for People, který se uskuteční od 4. do 6. července v Hradci Králové, potvrzuje jako headlinera prvního dne jihoafrický fenomén DIE ANTWOORD.

Kultura celý článek
14.11.

Čtení divadelní hry AUDIENCE u Lavičky Václava Havla na Univerzitě Pardubice

Je to přesně rok, co Univerzita Pardubice zpřístupnila ve svém kampusu v Polabinách Lavičku Václava Havla. Pamětní místo na prvního polistopadového prezidenta našlo své umístění přímo v srdci atria výukového areálu a jakožto symbol dialogu a porozumění znovu ožije. Nejen při příležitosti prvního výročí otevření Lavičky, ale zároveň jako připomínka nedožitých osmdesátých narozenin Václava Havla se v pondělí 14. listopadu ve 14 hodin uskuteční přímo na Lavičce Václava Havla Společné čteníé divadelní hry Václava Havla AUDIENCE.

Kultura celý článek
26.7.

Maddox Open Air 2011/II

Stanování není organizováno ani zpoplatněno.

Kultura celý článek
8.4.

Přívratský rodák má pamětní desku

Rodák z Přívratu, hudební skladatel, houslista a ředitel pražské konzervatoře Antonín Bennewitz má pamětní desku.

Kultura celý článek
23.4.

Jeviště Východočeského divadla opouští Zvoník Matky Boží

Esmeraldu však miluje také Quasimodo, znetvořený a hluchý zvoník, kterého okolí považuje za stvůru, obludu, démona…,“ nastiňuje výchozí témata inscenace dramaturgyně Jana Uherová.

Kultura celý článek
19.6.

Postižení lidé se proletí vojenskými letadly

Za minulé ročníky akci navštívilo téměř deset tisíc lidí, z nichž se necelá třetina podívala do vzduchu.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting