Krematorium získalo vlastní poštovní známku

17.5.

Krematorium získalo vlastní poštovní známku


K letošnímu devadesátému výročí otevření pardubického krematoria vydal jeho majitel, akciová společnost Služby města Pardubic ve spolupráci s Českou poštou vlastní poštovní známku, nesoucí právě motiv této pardubické národní kulturní památky.


Letošní rok prožívá akciová společnost Služby města Pardubic  ve znamení připomínek tohoto významného jubilea rondokubistické stavby architekta Pavla Janáka. V život již vstoupila putovní výstava, která je aktuálně k vidění v prostorách krematoria, připravuje se tematická  publikace i filmový spot s hercem a popularizátorem moderní architektury Davidem Vávrou. Poštovní známka je tedy dalším připomenutím 90. výročí výjimečné stavby, která v době svého vzniku rozdělovala nejen pardubickou veřejnost.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

10.1.

Eliza Doolittleová už zpívá i z CD

Východočeské divadlo Pardubice doplnilo kolekci svých muzikálových CD.

Kultura celý článek
12.2.

Ve Východočeském divadle se uskuteční Konference Gender a divadlo. Součástí bude i repríza hry Konec dějin: jedna žena

Autorem hry, která z hlediska historického zkoumá právě gender problematiku, tedy svět z hlediska rozdílností mezi mužem a ženou, je Francois Bégaudeau.

Kultura celý článek
6.6.

Do stodoly? Do kostela?

Po velmi úspěšném loňském premiérovém ročníku se tento rok uskuteční již 2. ročník vesnického festivalu Stodoly – Kostely.

Kultura celý článek
20.9.

Asteroid Bejček je psaný životem

Soubor Samohana jakoby potají zkouší v hradeckých hospodách, kde herci nasávají trpkou životní realitu.

Kultura celý článek
21.4.

Východočeské divadlo zachvátila Bílá nemoc

Děj proslulé hry, která byla v Pardubicích naposledy uvedena v roce 1958 v režii Zdeňka Bittla, přibližuje dramaturg Zdeněk Janál: „V době válečných hrozeb svět zachvacuje nevyléčitelná a prudce nakažlivá bílá nemoc. Lék objeví doktor Galén, který však svojí metodou léčí jen chudé. Ostatním dá podmínku, za které je ochoten svůj lék vydat všem – aby se přičinili o konec válečných plánů a o světový mír. Touha po penězích, slávě a moci čelních představitelů státu a zfanatizovaný dav jsou však Galénovým silným protihráčem, přestože všem může jít o život!“

Kultura celý článek
8.1.

Komorní filharmonie má novou ředitelku

Novou ředitelkou Komorní filharmonie Pardubice se stala Jarmila Zbořilová.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting