Křest knihy "Smaragdové město"

23.2.

Křest knihy "Smaragdové město"

Křest knihy "Smaragdové město"

V pondělí 26. února proběhne v 16 hodin v Univerzitní knihovně křest knihy s názvem „Smaragdové město“ autorky Mgr. Šárky Bubíkové, Ph.D. z Katedry anglistiky a amerikanistiky Fakulty filozofické Univerzity Pardubice. Kmotrou knihy se stane děkanka Fakulty filozofické Univerzity Pardubice prof. PhDr. Milena Lenderová, CSc. Literární příběh hlavní hrdinky Jitky Konečné se díky pečlivému zachycení detailů prostředí a nuancí různorodých charakterů mění v přesvědčivé podobenství osudu mnoha z těch, kdo se krátce po listopadové revoluci vydali do Spojených států, aby si na vlastní kůži vyzkoušeli život za právě zhroucenou železnou oponou. V autorčině prvotině se skrývá překvapivě hluboký vhled do vývojové krize hlavní hrdinky, pro níž se - obdobně jako pro řadu jejích tehdejších československých vrstevníků - stává Amerika na nějaký čas jakousi mytickou zemí zaslíbenou, jejíž pozvolna odhalovaná tajemství nakonec ale ukazují k něčemu mnohem hlubšímu a podstatnějšímu, nežli je pouhé seznámení se zcela odlišnou společností a kulturou. Totiž k tajemstvím jejího vlastního, dosud opomíjeného nitra. Poutavému příběhu o jednom milostném a duchovním probuzení dominují citlivě vykreslené postavy reprezentující prakticky všechny sociální vrstvy současných Spojených států. Důležitou rovinu románové výstavby Smaragdového města tvoří rovněž působivé obrazy přírodních scenérií a v neposlední řadě zajímavě prezentovaná symbolika fotografování. Kniha Šárky Bubíkové představuje silný příběh podaný bez silných slov - sympatická kombinace hluboké lidskosti a jednoduchosti, bez zbytečných okázalostí a rozmělňování autorčina nesporného talentu násilným experimentováním. Román je určen všem věkovým skupinám čtenářů.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

13.12.

Pardubický zámek obdržel štědrou dotaci

Finanční prostředky jsou určeny na zvýšení atraktivity a rozšíření návštěvnických služeb v areálu zámku.

Kultura celý článek
16.4.

Sen noci svatojánské jako součást festivalu Svět knih

Hlavními tématy letošního ročníku veletrhu jsou Rozmanité cesty poezie a Čteme jedním dechem aneb Když se řekne bestseller, tudíž naše volba jednoho z nejhranějších dramatiků na světě Williama Shakespeara byla hned jasná.

Kultura celý článek
2.4.

Divadlo Exil bodovalo

Pardubický amatérský soubor má za sebou festivalový maratón, ve kterém se utkal s dalšími divadelníky našeho kraje o ceny.

Kultura celý článek
7.11.

Dětský folklorní soubor Perníček si zahrál v Divadle na Vinohradech

Dětskému folklornímu souboru Perníček z pardubické ZUŠ Havlíčkova se dostalo mimořádné pocty, když byl pozván ke spoluúčasti na komponovaném folklorním pásmu v Divadle na Vinohradech „Tanec a čas“. Program organizátoři věnovali tanečnímu pedagogovi, choreografovi a sběrateli lidových tanců Františku Bonušovi (1919–1999) ke stému výročí narození.

Kultura celý článek
18.1.

Vezměte děti na odpoledne s My Little Pony do Paláce Pardubice

Palác Pardubice ožije 16. února 2019 od 13 do 17 hodin zábavným programem, který potěší všechny věkové kategorie. Interaktivním odpolednem bude návštěvníky provázet moderátor.

Kultura celý článek
27.9.

SKP-CENTRUM: umělecké workshopy pro veřejnost

Termíny prvních workshopů jsme stanovili na 30. října a 20. listopadu od 15 do 19 hodin.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting