Kukátko 2008 – děti si hrají

6.11.

Kukátko 2008 – děti si hrají

V Městském muzeu v Moravské Třebové se právě dnes koná přehlídka malých jevištních forem žáků základních škol praktických a základních škol speciálních Pardubického kraje s názvem Kukátko. Jako již každoročně tu děti předvedou různá divadelní vystoupení, připravené scénky, tance a další. K výborné atmosféře celé akce přispívá tradičně veliký elán a obrovské nasazení jednotlivých účinkujících. „Na třetí ročník soutěžní přehlídky malých divadelních forem Kukátko 2008 přijede do Moravské Třebové skoro 150 malých a nadšených divadelníků ze speciálních škol Pardubického a Jihomoravského kraje,“ informuje ředitelka Speciální základní školy, mateřské školy a praktické školy Pavlína Baslerová. „Potěšilo nás, že je o Kukátko takový zájem. V příštím roce ho plánujeme udělat dvoudenní i s přespáním žáků v Moravské Třebové,“ dodává ředitelka Baslerová. V patnácti převážně pohádkových představeních budou děti usilovat o přízeň odborné poroty. Víc než o šlehačkové dorty pro vítěze jde ovšem o příjemně prožitý den, přátelská setkání a báječnou náladu. Pro účastníky Kukátka je rovněž připravena mimořádná prohlídka moravskotřebovského zámku. Kukátko organizuje Speciální základní škola, mateřská škola a praktická škola Moravská Třebová a Kulturní služby Moravská Třebová.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

6.9.

V Poličce plánují pozorovaní hvězd z ochozu rodné světničky Bohuslava Martinů

„Objekty noční oblohy, které budete moci pozorovat, jsou planeta Saturn, ovšem pozor, ta bude viditelná nejdéle do 21.00 hod., planetární mlhovina M27 v souhvězdí Lištička, galaxie M31 v souhvězdí Andromeda, kulová hvězdokupa M13 v souhvězdí Herkules, dvojhvězda Alcor a Mizar v souhvězdí Velká medvědice a dvojhvězda Albireo A, Albireo B v souhvězdí Labutě,“

Kultura celý článek
29.5.

Profesor má tři nohy a umí i jiná kouzla

Nakreslené obrázky ožívají a čáry mizí. Zlomtužka má svého „povedeného“ bratra Lea, který svými vstupy děti rozesměje. Herec zapojí děti do příběhu a ze sporů mezi profesorem a jeho bratrem pochopí, co je správné a co špatné chování.

Kultura celý článek
15.11.

Pardubičtí začínající herci uvedou pohádku Kašpárek a drak

Autorka Dana Bartůňková je rodačkou z Prahy, kde absolvovala hudebně-dramatické oddělení tamní konzervatoře. Diváci ji mohou znát ze scén pražského Divadla Komedie či Divadla Skelet. V současné době spolupracuje s Pohádkovým divadlem Julie Jurištové. Dana Bartůňková slavila svůj úspěch také v televizi, a to například v seriálech Plechová kavalérie, Malý pitaval z velkého města, Černí baroni nebo v pohádce S čerty nejsou žerty, kde hrála princeznu Angelinu. Mimo herectví se věnuje i řadě dalších uměleckých činností, jako je navrhování kostýmů či psaní her a pohádek.

Kultura celý článek
13.7.

Festival Hrady CZ začíná tento pátek na hradě Točník, hlavní hvězdou bude poprvé kapela Kabát

Letos poprvé se také pod názvem Slovenské hrady zastaví a svou pouť ukončí 10. září na hradě Červený Kameň na Slovensku. Permanentky na festival lze ještě do dne před akcí zakoupit v předprodeji za zvýhodněnou cenu.

Kultura celý článek
22.10.

Divadlo si připomene své jubileum i výročí revoluce

Pardubičtí divadelníci pořádají akce na oslavu 100. výročí VČD i 20 let od revoluce

Kultura celý článek
11.3.

Vrchol pardubické plesové sezóny se uskuteční v Městském divadle

Většinu večera však návštěvníci protančí s kapelou Uši Music Band a Viktorem Dykem. Přítomné svým zpěvem potěší i Leona Machálková, oči polaská vystoupení špičkových párů Tanečního klubu LIFE a originální břišní tance předvedou půvabné Heidi Dahab a Shanelah. Herci a herečky Východočeského divadla zazpívají známé melodie z muzikálů Cabaret, Jeptišky a Zpívání v dešti. Pardubický ples bude moderovat Jolana Voldánová.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting