Kukátko 2008 – děti si hrají

6.11.

Kukátko 2008 – děti si hrají

V Městském muzeu v Moravské Třebové se právě dnes koná přehlídka malých jevištních forem žáků základních škol praktických a základních škol speciálních Pardubického kraje s názvem Kukátko. Jako již každoročně tu děti předvedou různá divadelní vystoupení, připravené scénky, tance a další. K výborné atmosféře celé akce přispívá tradičně veliký elán a obrovské nasazení jednotlivých účinkujících. „Na třetí ročník soutěžní přehlídky malých divadelních forem Kukátko 2008 přijede do Moravské Třebové skoro 150 malých a nadšených divadelníků ze speciálních škol Pardubického a Jihomoravského kraje,“ informuje ředitelka Speciální základní školy, mateřské školy a praktické školy Pavlína Baslerová. „Potěšilo nás, že je o Kukátko takový zájem. V příštím roce ho plánujeme udělat dvoudenní i s přespáním žáků v Moravské Třebové,“ dodává ředitelka Baslerová. V patnácti převážně pohádkových představeních budou děti usilovat o přízeň odborné poroty. Víc než o šlehačkové dorty pro vítěze jde ovšem o příjemně prožitý den, přátelská setkání a báječnou náladu. Pro účastníky Kukátka je rovněž připravena mimořádná prohlídka moravskotřebovského zámku. Kukátko organizuje Speciální základní škola, mateřská škola a praktická škola Moravská Třebová a Kulturní služby Moravská Třebová.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

16.4.

V sobotu „ to rozbalí“ bubeníci

Již tuto sobotu 19. dubna se v pardubické velké hale ČEZ Areny koná v pořadí 4. ročník festivalu bubeníků.

Kultura celý článek
10.2.

Jak se žilo a žije Romům?

„Výstava Příběhy Romů vzešla ze spolupráce s Pontopolis z.s. a Muzeem romské kultury, s. p. o. v Brně, jejichž společným posláním je přinášet osvětu, porozumění a pochopení odlišných kultur a pomoci tak ke vzájemné toleranci,“ uvádí kurátorka výstavy Mgr. Pavla Juklová.

Kultura celý článek
21.6.

Navždy nás opustil herec František Švihlík

Od 80. let se hojně objevoval i na filmovém plátně, když hrál sebevědomé gaunery v Olmerových dramatech Antonyho šance (1986) a Bony a klid (1987)

Kultura celý článek
28.4.

Muchovy litografie v polské Olešnici

Regionální muzeum představí v Polsku 41 původních litografií z přelomu 19. a 20. století.

Kultura celý článek
2.2.

Škrabodílny se otevírají. Vstupte

Přihlásit lze i nadále práce ve čtyřech žánrových kategoriích.

Kultura celý článek
30.9.

Kaléšek vstupuje do druhého desetiletí

Za dobu konání festival navštívily tisíce lidí z celé republiky, mezi nimiž byly i významné osobnosti.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting