Kulturní léto na farní zahradě pokračuje i v srpnu

13.8.

Kulturní léto na farní zahradě pokračuje i v srpnu

Hudební festivaly k létu jednoduše patří. I v Lanškrouně si milovníci dobré hudby a zábavy přijdou na své, stačí každý letní páteční večer navštívit farní zahradu, kde probíhá cyklus hlavně hudebních vystoupení Kulturní léto. Pořadatelem celé akce je Římskokatolická farnost – děkanství Lanškroun.


Od 12. července, kdy Kulturní léto započalo, se na farní zahradě skutečně vystřídá celá škála různých stylů a žánrů. Festival odstartovala improvizační zábavná show režiséra a producenta Ladislava Cmírala s hudbou kytaristy Pavla Helána. Následující týden pak lanškrounské publikum přijela pobavit pardubická folk-folklorní skupina Trdlo. Dalším hostem byl známý folklorní zpěvák Jožka Šmukař, který si s sebou přivezl cimbálovou muziku. Na pódiu si s ním zazpívali i farář Zbigniew Czendlik nebo místní zpěvačka Markéta Andělová. A týden na to do Lanškrouna zavítalo folkové duo Slávka Janouška a Luboše Vondráka.


Kulturní léto na farní zahradě bude pokračovat i nadále. Na řadu přijdou například nesmrtelné hity legendární skupiny ABBA nebo klasické jazzové evergreeny.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

5.11.

Český tanec aneb Nebojte se folkloru

Plzeňský lidový soubor Mladina je přední český folklorní soubor, který dokáže oslovit diváky kvalitní a nápaditou tvorbou, vynikajícím tanečním a hudebním provedením, za což získal řadu ocenění v České republice i ve světě. Jejich Český tanec je dlouhodobým projektem, který má za cíl kvalitní prezentaci českého folkloru.

Kultura celý článek
18.12.

Krásný dárek: grafika od Oty Janečka

Galerie ART Chrudim vystavuje od 15. prosince tohoto roku grafiku zdejšího rodáka Oty Janečka z let 1944 – 1992.

Kultura celý článek
22.5.

Maloskalská noc 2014 – jediný, opravdu rodinný festival

Pro děti bude mj. připravena písečná pláž, kde budou moci stavět hrady a ti menší si hrát třeba s bábovičkami, především kluky všeho věku zaujme nefalšovaná tanková bitva velkých modelů v měřítku 1:10.

Kultura celý článek
7.3.

VČD už nemá Jiráska jen na baráku

30 let se Jiráskova Vojnarka nikde neinscenovala. Až VČD udělalo ten odvážný krok a pustilo se do ní.

Kultura celý článek
23.3.

Litomyšl: Otevřeno!

Princeznovskou atmosféru zkuste společně s pořadateli doplnit i vy princeznovskými převleky.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting