Kulturní léto na farní zahradě pokračuje i v srpnu

13.8.

Kulturní léto na farní zahradě pokračuje i v srpnu

Hudební festivaly k létu jednoduše patří. I v Lanškrouně si milovníci dobré hudby a zábavy přijdou na své, stačí každý letní páteční večer navštívit farní zahradu, kde probíhá cyklus hlavně hudebních vystoupení Kulturní léto. Pořadatelem celé akce je Římskokatolická farnost – děkanství Lanškroun.


Od 12. července, kdy Kulturní léto započalo, se na farní zahradě skutečně vystřídá celá škála různých stylů a žánrů. Festival odstartovala improvizační zábavná show režiséra a producenta Ladislava Cmírala s hudbou kytaristy Pavla Helána. Následující týden pak lanškrounské publikum přijela pobavit pardubická folk-folklorní skupina Trdlo. Dalším hostem byl známý folklorní zpěvák Jožka Šmukař, který si s sebou přivezl cimbálovou muziku. Na pódiu si s ním zazpívali i farář Zbigniew Czendlik nebo místní zpěvačka Markéta Andělová. A týden na to do Lanškrouna zavítalo folkové duo Slávka Janouška a Luboše Vondráka.


Kulturní léto na farní zahradě bude pokračovat i nadále. Na řadu přijdou například nesmrtelné hity legendární skupiny ABBA nebo klasické jazzové evergreeny.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

18.3.

Divadlo 29: Helena Třeštíková a “René“

Pardubické Divadlo 29 uvede v úterý 24. března snímek dokumentaristky Heleny Třeštíkové "René"

Kultura celý článek
1.11.

Změna dnešního programu VČD

Z důvodu onemocnění v souboru bude dnes 1. listopadu od 19.00 hodin místo původně plánované hry Až na věky uvedena komedie Král jelenem. Pro abonentní skupinu C bude Až na věky odehráno v náhradním termínu. Za změnu se omlouváme a děkujeme za pochopení.

Kultura celý článek
14.1.

Pardubický kraj se na Regiontouru prezentoval v menší míře

Výstavu tradičně zahajují hejtmani českých krajů, letos mezi nimi nechyběl ani náměstek hejtmana Pardubického kraje Ivo Toman.

Kultura celý článek
17.7.

Letní výstava výtvarného umění Ústí nad Orlicí 2014

Slavnostní vernisáž se uskuteční ve středu 6. srpna 2014 v 19.30 hodin s průvodním slovem Miroslava Němce.

Kultura celý článek
29.3.

Muži pozor! Zálety se v Česku nevyplácí.

Má-li se to provést naprosto důsledně, se vší "logistikou", je z toho akce hodná generálního štábu NATO. Zatímco anglické manželky nic nepoznají, česká žena ví svoje. A tak tam, kde angličtí muži úspěšně dosáhnou svého, s dokonalostí sobě vlastní, začíná se v Čechách děj teprve zamotávat…

Kultura celý článek
19.12.

VČD finišuje rok velkolepě

Divadlo chystá bohatý program na Štědrý den i na Silvestra.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting