Letošní Královéhradecké krajské dožínky nabídnou tradičně bohatý program

11.9.

Letošní Královéhradecké krajské dožínky nabídnou tradičně bohatý program

16. ročník Královéhradeckých krajských dožínek se uskuteční od 13. do 14. září 2019 v prostoru koupaliště Flošna a Všesportovního stadionu. Dvoudenní program probíhá v pátek jako Den propagace zemědělství se zaměřením na děti a studenty, druhý den pak jako Královehradecké krajské dožínky. 
Akce odstartuje během pátečního dopoledne programem pro školy. „Děti se budou moci seznámit s rostlinnou i živočišnou zemědělskou výrobou a přírodou všeobecně. Připraveny jsou soutěžní stanoviště, kde za správné odpovědi a splněné úkoly získají razítka do herních karet, které budou následně slosovány a vítězové budou vyhlášeni a odměněni po skončení Dožínek,“ informovala ředitelka Regionální agrární komory Hana Pisarčíková. 
Návštěvníci se mohou těšit na výstavu zemědělské techniky a hospodářských zvířat, bohatý hudební program a samozřejmě na ochutnávky regionálních potravin a dobroty z nich uvařené, dožínkové trhy, ukázky drobných řemesel a tvořivé dílničky pro děti. Co dokáží šikovné ruce, předvedou nejlepší střihači ovcí z celé republiky na svém 8. mistrovství ČR v ručním stříhání ovcí. 
Sobotní program tradičně zahájí dožínkový průvod s kočárovou jízdou městem. Průvod vyrazí  v 10 hodin od zimního stadionu na Malé a Velké náměstí. Konečná zastávka bude přímo před hlavním podiem, kde bude probíhat předávání ocenění zemědělcům a potravinářům. 
Před koupalištěm a Všesportovním stadionem budou na návštěvníky čekat dožínkové trhy, ochutnávky regionálních potravin a několik podií, na kterých bude až do pozdního odpoledne probíhat s přispěním Českého rozhlasu Hradec Králové pestrý kulturní program, jehož největšími hvězdami budou zpěvačka Olga Lounová a Big Band Českého rozhlasu se sólisty Davidem Deylem a Monikou Absolonovou nebo třeba oblíbená kapela Electrophonix. V průběhu dne budou pokračovat oblíbené ukázky prací se zvířaty, které zaujmou nejen malé návštěvníky.  
„Novinkami oproti předchozím ročníkům budou například Oslí Trek, kde se děti budou moci povozit na oslících a poučit v péči o ně nebo „restaurace“ s jídly na místě vařených z regionálních potravin. Sdružení Doteky naděje představí slepecké a asistenční psy, Zajímavostí bude vzdělávací stánek  s informacemi o třídění odpadu. Svou prezentaci budou mít také střední školy z našeho kraje,“ dodala Hana Pisarčíková. 
Dožínek se celkově zúčastní více jak 150 prodejců a vystavovatelů. Tradiční zábavní atrakce budou k dispozici od pátku 13. až do neděle 15. září 2019. 
Pořadatelem akce je Regionální agrární komora Královéhradeckého kraje.   
ZÁŠTITU NAD AKCÍ PŘEVZALI:  • PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D., hejtman Královéhradeckého kraje • prof. Pharm.Dr.Alexandr Hrabálek, CSc., primátor Hradce Králové • Ing. Miroslav Toman, CSc., ministr zemědělství • Ing. Zdeněk Jandejsek, CSc., prezident Agrární komory České republiky • Rada Královéhradeckého kraje 
  
  www.dozinky.cz 
PÁTEK 13. ZÁŘÍ DEN ZEMĚDĚLSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE 9:00  Zábavně-vzdělávací program pro mateřské školky a základní školy 
SOBOTA 14. ZÁŘÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ KRAJSKÉ DOŽÍNKY 10:00  Dožínkový průvod s kočárovou jízdou městem 
VELKÉ PÓDIUM - U KOUPALIŠTĚ FLOŠNA 10:00  Klapeto 11:00  Ocenění zemědělců, vítězů soutěže Potravina a potravinář  
 Královehradeckého kraje a studentů středních škol se zaměřením  na zemědělství 12:00  písničkář Láska 12:30  Ocenění vítězů soutěže Regionální potravina 13:00  Lokálka 14:30  Big Band Českého rozhlasu a David Deyl s Monikou Absolonovou 17:00  Olga Lounová & Band 
MALÉ PÓDIUM - U VŠESPORTOVNÍHO STADIONU 10:00  Dechový orchestr ZUŠ Habrmanova 11:00  Folklorní soubor Dupák 11:45  Dechový orchestr města Hradce Králové 13:00  Festival Mažoretky 2019 16:00  Electrophonix 
PROGRAM „ŠANCE 2019“ - UKÁZKY PRÁCE SE ZVÍŘATY 12.00  Práce s ovčáckým psem a ukázka střiže ovcí 12:30  Králičí HOP 12:45  Komentovaná ukázka výcviku koně 13:05  Komentovaná ukázka - příprava krav na výstavu 13:45  Práce s ovčáckým psem a ukázka střiže ovcí 14:15  Ukázka výcviku koně 14:35  Králičí HOP 14:50  Prezentace hospodářských zvířat 15:10  Ukázka drezury koně 15:25  Výcvik vodících a asistenčních psů 16:00  Ukázka střiže ovcí 
8. ROČNÍK MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V RUČNÍM STŘÍHÁNÍ OVCÍ 11:00  1. kolo 14:00  finále 15:00  vyhlášení vítězů 
PÓDIUM PRO NEJMENŠÍ - LOUTKOVÁ SCÉNA 10:30  loutkové pohádky v podání divadla BOĎI z Jaroměře 12:30  loutkové pohádky v podání divadla BOĎI z Jaroměře 14:30  loutkové pohádky v podání divadla BOĎI z Jaroměře 16:00  loutkové pohádky v podání divadla BOĎI z Jaroměře 
STÁNKOVÝ PRODEJ, ŘEMESLA, DÍLNIČKY PRO DĚTI, VELKÁ NABÍDKA ZAJÍMAVÝCH ATRAKCÍ  

Další zprávy z kategorie "Kultura"

24.4.

Koktající král a svérázný logoped v oscarovém dramatu poprvé na prknech Východočeského divadla

Podle hry, která nepostrádá typický britský humor na téma vysoké politiky, vznikl nejúspěšnější film roku 2010 ověnčený mnoha cenami, včetně čtyř Oscarů. „Autor zpracoval scénář teprve po smrti královny matky,“ dodává Jana Uherová.

Kultura celý článek
31.5.

Aviatická pouť spadá také tradičně do termínu Mezinárodního dne dětí.

K Pardubicím neodmyslitelně patří kromě jiného také perník. Ozdobit si například malé letadýlko cukrovou polevou bude pro každého malého kluka nebo holku novým zážitkem a perník bude chutnat jistě dvojnásobně.

Kultura celý článek
7.4.

O nelehké práci restaurátoru a restaurování Bible Kralické v poličském muzeu

Beseda bude doplněna o prezentaci, kde budete mít možnost porovnat, jak ony výtisky vypadali před a po zásahu zkušených restaurátorů.

Kultura celý článek
7.9.

Posila pánské části hereckého souboru VČD

Do Pardubic se z Brna vrací MILAN NĚMEC, po dlouhá léta nejoblíbenější herec pardubického divadla, jenž zde už v minulé sezóně pohostinsky a v alternacích nastudoval hned několik rolí. Velké příležitosti maximálně využil ve hře Duše – krajina širá, v níž se blýsknul v hlavní roli továrníka Hofreitera.

Kultura celý článek
7.1.

Pardubické jeviště naposledy ovládne jazzové Chicago

Muzikál Chicago však asi nejvíc proslavila jeho filmová verze s Renée Zellweger, Catherine Zeta-Jones a Richardem Gerem.

Kultura celý článek
13.11.

Roční předplatné do VČD

Při zakoupení kompletního předplatného obdržíte jako bonus ZDARMA jeden výměnný kupón. Ten pak můžete během roku vyměnit např. za pozvánku do lóže divadla při Evropském dostihovém dni s kvalifikací na Velkou pardubickou, za vstupenky na představení Východočeského divadla konaná na Malé scéně, na INprojekty (Malé inscenační projekty světových novinek) uváděné rovněž na Malé scéně či na zvláštní akce vyhlášené divadlem. Dále můžete kupón použít při nákupu jedné vstupenky na představení na hlavní scéně, kdy výměnou za kupón získáte druhou zdarma. Kupóny jsou přenosné a jsou vyměňovány za vstupenky na představení vždy pouze do vyčerpání kapacity sálu.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting