Letošní Královéhradecké krajské dožínky nabídnou tradičně bohatý program

11.9.

Letošní Královéhradecké krajské dožínky nabídnou tradičně bohatý program

16. ročník Královéhradeckých krajských dožínek se uskuteční od 13. do 14. září 2019 v prostoru koupaliště Flošna a Všesportovního stadionu. Dvoudenní program probíhá v pátek jako Den propagace zemědělství se zaměřením na děti a studenty, druhý den pak jako Královehradecké krajské dožínky. 
Akce odstartuje během pátečního dopoledne programem pro školy. „Děti se budou moci seznámit s rostlinnou i živočišnou zemědělskou výrobou a přírodou všeobecně. Připraveny jsou soutěžní stanoviště, kde za správné odpovědi a splněné úkoly získají razítka do herních karet, které budou následně slosovány a vítězové budou vyhlášeni a odměněni po skončení Dožínek,“ informovala ředitelka Regionální agrární komory Hana Pisarčíková. 
Návštěvníci se mohou těšit na výstavu zemědělské techniky a hospodářských zvířat, bohatý hudební program a samozřejmě na ochutnávky regionálních potravin a dobroty z nich uvařené, dožínkové trhy, ukázky drobných řemesel a tvořivé dílničky pro děti. Co dokáží šikovné ruce, předvedou nejlepší střihači ovcí z celé republiky na svém 8. mistrovství ČR v ručním stříhání ovcí. 
Sobotní program tradičně zahájí dožínkový průvod s kočárovou jízdou městem. Průvod vyrazí  v 10 hodin od zimního stadionu na Malé a Velké náměstí. Konečná zastávka bude přímo před hlavním podiem, kde bude probíhat předávání ocenění zemědělcům a potravinářům. 
Před koupalištěm a Všesportovním stadionem budou na návštěvníky čekat dožínkové trhy, ochutnávky regionálních potravin a několik podií, na kterých bude až do pozdního odpoledne probíhat s přispěním Českého rozhlasu Hradec Králové pestrý kulturní program, jehož největšími hvězdami budou zpěvačka Olga Lounová a Big Band Českého rozhlasu se sólisty Davidem Deylem a Monikou Absolonovou nebo třeba oblíbená kapela Electrophonix. V průběhu dne budou pokračovat oblíbené ukázky prací se zvířaty, které zaujmou nejen malé návštěvníky.  
„Novinkami oproti předchozím ročníkům budou například Oslí Trek, kde se děti budou moci povozit na oslících a poučit v péči o ně nebo „restaurace“ s jídly na místě vařených z regionálních potravin. Sdružení Doteky naděje představí slepecké a asistenční psy, Zajímavostí bude vzdělávací stánek  s informacemi o třídění odpadu. Svou prezentaci budou mít také střední školy z našeho kraje,“ dodala Hana Pisarčíková. 
Dožínek se celkově zúčastní více jak 150 prodejců a vystavovatelů. Tradiční zábavní atrakce budou k dispozici od pátku 13. až do neděle 15. září 2019. 
Pořadatelem akce je Regionální agrární komora Královéhradeckého kraje.   
ZÁŠTITU NAD AKCÍ PŘEVZALI:  • PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D., hejtman Královéhradeckého kraje • prof. Pharm.Dr.Alexandr Hrabálek, CSc., primátor Hradce Králové • Ing. Miroslav Toman, CSc., ministr zemědělství • Ing. Zdeněk Jandejsek, CSc., prezident Agrární komory České republiky • Rada Královéhradeckého kraje 
  
  www.dozinky.cz 
PÁTEK 13. ZÁŘÍ DEN ZEMĚDĚLSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE 9:00  Zábavně-vzdělávací program pro mateřské školky a základní školy 
SOBOTA 14. ZÁŘÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ KRAJSKÉ DOŽÍNKY 10:00  Dožínkový průvod s kočárovou jízdou městem 
VELKÉ PÓDIUM - U KOUPALIŠTĚ FLOŠNA 10:00  Klapeto 11:00  Ocenění zemědělců, vítězů soutěže Potravina a potravinář  
 Královehradeckého kraje a studentů středních škol se zaměřením  na zemědělství 12:00  písničkář Láska 12:30  Ocenění vítězů soutěže Regionální potravina 13:00  Lokálka 14:30  Big Band Českého rozhlasu a David Deyl s Monikou Absolonovou 17:00  Olga Lounová & Band 
MALÉ PÓDIUM - U VŠESPORTOVNÍHO STADIONU 10:00  Dechový orchestr ZUŠ Habrmanova 11:00  Folklorní soubor Dupák 11:45  Dechový orchestr města Hradce Králové 13:00  Festival Mažoretky 2019 16:00  Electrophonix 
PROGRAM „ŠANCE 2019“ - UKÁZKY PRÁCE SE ZVÍŘATY 12.00  Práce s ovčáckým psem a ukázka střiže ovcí 12:30  Králičí HOP 12:45  Komentovaná ukázka výcviku koně 13:05  Komentovaná ukázka - příprava krav na výstavu 13:45  Práce s ovčáckým psem a ukázka střiže ovcí 14:15  Ukázka výcviku koně 14:35  Králičí HOP 14:50  Prezentace hospodářských zvířat 15:10  Ukázka drezury koně 15:25  Výcvik vodících a asistenčních psů 16:00  Ukázka střiže ovcí 
8. ROČNÍK MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V RUČNÍM STŘÍHÁNÍ OVCÍ 11:00  1. kolo 14:00  finále 15:00  vyhlášení vítězů 
PÓDIUM PRO NEJMENŠÍ - LOUTKOVÁ SCÉNA 10:30  loutkové pohádky v podání divadla BOĎI z Jaroměře 12:30  loutkové pohádky v podání divadla BOĎI z Jaroměře 14:30  loutkové pohádky v podání divadla BOĎI z Jaroměře 16:00  loutkové pohádky v podání divadla BOĎI z Jaroměře 
STÁNKOVÝ PRODEJ, ŘEMESLA, DÍLNIČKY PRO DĚTI, VELKÁ NABÍDKA ZAJÍMAVÝCH ATRAKCÍ  

Další zprávy z kategorie "Kultura"

16.2.

Pardubický Rodinný podnik čeká derniéra

Pardubičtí diváci Rodinný podnik poprvé zhlédli 19. prosince 2015. Od premiéry, která byla prvním uvedením tohoto Ayckbournova textu v České republice, inscenace dosáhla na celkový počet 26 repríz.

Kultura celý článek
26.6.

Chvilková slabost Radka Brzobohatého

Pro ty, kteří by se snad obávali o život výborného českého herce, máme dobrou zprávu.

Kultura celý článek
2.8.

Mozart bude v Litomyšli!

V případě deště se nehraje. Informace o změně bude na webu a FB. Vstupenky se kupují na místě od 20 hodin.

Kultura celý článek
29.4.

O evropskou helicoptershow v Hradci Králové je obrovský zájem

Největším lákadlem letošního ročníku však je ukázka vrtulníku Cobra Red Bull AH1, který je nejpoužívanějším vojenským vrtulníkem na světě.

Kultura celý článek
21.12.

Krásné krounské hračky a pan Zdeněk Bukáček

Tyto hračky mají své ojedinělé kouzlo a mnozí z vás si je jistě pamatují.

Kultura celý článek
25.2.

Nabitý program v knihovně. Březen – měsíc čtenářů je tu!

Pohádková Noc s Andersenem, setkání s básníkem Michalem Maršálkem a spisovatelkou Markétou Vítkovou, vyhlášení nejlepšího čtenáře roku, zavedení nových služeb pro čtenáře, nebo třeba ohlédnutí do minulosti prostřednictvím přednášky a besedy – to je jen menší ochutnávka toho, co můžete v březnu zažít při návštěvě krajské knihovny. Ta se totiž každoročně zapojuje do propagační kampaně na podporu čtenářské gramotnosti Březen – měsíc čtenářů, kterou vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP). V rámci této akce se pak zúčastněné knihovny snaží své čtenáře překvapit, přijít s novými službami či nabídnout nevšední kulturní program.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting