Listování v Poličce zahájí turné s knihou Mé dětství v socialismu

12.11.

 Listování v Poličce zahájí turné s knihou Mé dětství v socialismu

U příležitosti 25. výročí listopadu 1989 desítky známých osobností připravily mozaiku příběhů, emocí a vzpomínek na svá dětská léta v období socialismu. Vykreslují mimořádně plastický obraz doby, kterou zažila stále ještě naprostá většina z nás. Zavzpomínejte s nimi na dobu, která měla trvat na věčné časy.


Krátce po svém křtu se kniha Mé dětství v socialismu vydává na turné po České republice a v pátek 14. listopadu toto turné zahájí v Poličce a Jevíčku. V mnoha městech dostanou povídky dramatické obrysy a divákům se představí v rámci cyklu scénických čtení LiStOVáNí. Nejen nostalgické vzpomínání ale hlavně zábavu, možnost popovídat si o svých vzpomínkách a odnést si zbrusu novou knihu i s podpisem autora mají diváci během celého listopadu.


Autory povídek tvoří zajímavá směsice osobností, která už sama o sobě stojí za povšimnutí. Jsou mezi nimi herec Tomáš Hanák, novinářka Daniela Drtinová, umělec a podnikatel Michal Horáček, ale třeba i David Gaydečka – pořadatel hudebního festivalu United Islands nebo architekt a herec David Vávra.


„Tomuhle projektu od samého začátku pomáhá nejen mnoho šťastných náhod, ale i nadšení jeho autorů. Jsem jim všem nesmírně vděčný, že připravily texty, které jsou osobní, dojemné, silné a živé. A jsem si jist, že jejich dramatizace jim dodá ještě nový, naléhavější rozměr. Osobně se na představení mimořádně těším,“ říká Ján Simkanič, autor projektu.
Pokud patříte také mezi děti socialismu, pak ve vás vtipné, dojemné, mrazivé a originální texty zaručeně vyvolají proud vašich vlastních vzpomínek, emocí a zážitků z té doby. Nebo jste se narodili až po sametové revoluci? Potom zůstanete v úžasu nad tím, v čem vaši rodiče museli každodenně žít a jak moc se tehdejší svět lišil od dnešního. Nechte se pobavit, dojmout a překvapit. 


Scénické čtení proběhne v pátek 14. listopadu ve 20:00 hodin v sále restaurace Pivovar na poličském náměstí. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji v poličské knihovně na oddělení pro dospělé. 

Další zprávy z kategorie "Kultura"

18.8.

Pardubický festival vína již počtrnácté

Všem milovníkům vinného moku se zámecké brány otevřou v pátek 26. srpna úderem poledního.

Kultura celý článek
18.4.

80 let od výstavy, která proslavila Pardubice

Třešničkou na dortu bude projekce unikátního filmu sestaveného z dobových záběrů natočených přímo na výstavě v roce 1931.

Kultura celý článek
10.9.

Se starosty o památkové péči

Ve středu 12. září 2007 se na zámku v Nových Hradech uskuteční setkání starostů měst a obcí Pardubického kraje

Kultura celý článek
23.8.

Kouzelný hrnec na Kunětické hoře

Prodej vstupenek je na místě hodinu před začátkem programu. Držitelé rodinných pasů mají vstup zadarmo.

Kultura celý článek
17.5.

Krematorium získalo vlastní poštovní známku

V život již vstoupila putovní výstava, která je aktuálně k vidění v prostorách krematoria, připravuje se tematická publikace i filmový spot s hercem a popularizátorem moderní architektury Davidem Vávrou.

Kultura celý článek
26.8.

Východočeské divadlo čeká sezóna plná velkých výzev

Kmenový režisér Východočeského divadla Petr Novotný na sklonku podzimu nazkouší dramatizaci kultovního televizního sitcomu z prostředí britské politiky Jistě, pane ministře, který do podoby divadelního scénáře skvěle převedla Kristina Žantovská. Roli tajemníka ministerstva pohostinsky ztvární Petr Kostka!

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting