Litomyšl je po Praze nejatraktivnějším místem

26.2.

Litomyšl je po Praze nejatraktivnějším místem

Litomyšl je po Praze nejatraktivnějším místem

Litomyšl je po Praze nejatraktivnějším místem

Atraktivnější než Litomyšl je podle čtenářů časopisu Travel in the Czech Republic pouze Hlavní město Praha. Litomyšl tak poskočila o úctyhodných devět míst, v loňském roce se v této anketě umístila na místě jedenáctém. Výborně dopadla i další města, která mají na svém území památku UNESCO. Časopis Travel in the Czech republic vyhlásil již druhý ročník čtenářské ankety o nejatraktivnější místo České republiky v roce 2007 v polovině listopadu loňského roku. Až do uzávěrky hlasování, která byla k 31. lednu 2008, dorazily do redakce hlasy od 2764 čtenářů, což je přibližně o tisíc víc než v prvním ročníku ankety. Na anketních lístcích se objevilo celkem 328 obcí a měst z celé České republiky. Připomeňme, že časopis se věnuje cestovnímu ruchu, vychází v česko-anglické mutaci a 40 procent jeho nákladu je distribuováno v zahraničí. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo na veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2008, přímo na prknech Goja music hall na pražském Výstavišti. Výborné druhé místo pro Litomyšl bylo překvapením i pro šéfredaktora časopisu Jana Schlindenbucha, který jak přiznal, v Litomyšli nikdy nebyl. “Je to hanba, musím se tam vypravit,“ prohlásil Schlindenbuch. Toto ocenění bude jistě důvodem k návštěvě i pro další milovníky cestování. Pomyslnou stříbrnou medaili však Litomyšl získala i díky hlasům svých obyvatel, kteří jsou na své město náležitě hrdí. Také letos dosáhla velkého úspěchu i další města, která mají na svém území památku UNESCO. V první dvacítce se jich umístilo hned devět. Na území České republiky se nachází celkem dvanáct památek zapsaných na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. První místo Prahy zřejmě nikoho nepřekvapilo, zato pomyslná stříbrná medaile pro Litomyšl již milým překvapením byla. Z dalších měst UNESCO jmenujme výborné třetí místo pro Český Krumlov, čtvrté pro Kutnou Horu či páté pro Telč. Úspěch zaznamenalo i sdružení Česká inspirace. V první dvacítce se z celkového počtu osmi členských inspiračních měst umístilo hned sedm. Je na místě dodat, že města Litomyšl, Kutná Hora a Telč jsou členy obou těchto, z hlediska cestovního ruchu, významných sdružení.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

25.6.

Poličské muzeum zve na výstavu pro celou rodinu Fenomén IGRÁČEK

Výstavní sály poličského muzea vystaví desítky figurek IGRÁČKA nejrůznějších povolání a charakterů v historických i moderních variantách. Muzeum vám představí výrobu figurky a seznámí s historií i současností oblíbené české hračky. Ti nejmenší si budou moci s IGRÁČKY pohrát v připraveném dětském koutku.

Kultura celý článek
6.5.

Blíží se tradiční oslava studentského života

V areálu nebude chybět bohaté občerstvení, zastřešené sezení, sociální zázemí ani zdravotníci.

Kultura celý článek
13.5.

Najdi 5 rozdílů a vyhraj vstupenky na Limonádového Joea na Kuňce

Při této příležitosti jsme se opět po čase rozhodli uspořádat soutěž Najdi pět rozdílů, jejíž výherce získá dvě vstupenky na pardubickou verzi Limonádníka ve čtvrtek 26. května od 20.30 hodin na Kuňce.

Kultura celý článek
13.10.

Mouřenín Othello se navrací na pardubická divadelní prkna

Othello je hrdinský vojevůdce ve službách Benátské republiky. Tajně se oženil s Desdemonou, bílou kráskou z patricijské rodiny. Jeho pobočníkem je bezcharakterní prospěchář Jago.

Kultura celý článek
4.3.

Cyklus INprojekty tentokrát představí severskou dramatiku

Režisér Josef Kačmarčík je přesvědčen, že hra by rozhodně měla zaujmout dnešního diváka: „Mezilidské vztahy jsou totiž v současné době často podobně chladné a neosobní jako v Norénových hrách. Myslím si, že je dokonce určitým trendem vztahům nevěřit a raději se do nich úplně nepokládat, aby se člověk vyhnul zklamání. A já mám pocit, že je to nepříjemný fenomén, o kterém by se mělo mluvit.“

Kultura celý článek
29.11.

Jubilejní turné Horkýže Slíže ke čtvrt století na scéně zahájí prosinec v Hradci Králové

Vstupenky jsou k mání v síti GoOut a na zbrusu novém webu kapely www.horkyzeslize.cz kde společně s facebookem kapely najdete i více informací. YouTube kanál s novým CD: http://bit.ly/2ylVIcA.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting