Litomyšl je po Praze nejatraktivnějším místem

26.2.

Litomyšl je po Praze nejatraktivnějším místem

Litomyšl je po Praze nejatraktivnějším místem

Litomyšl je po Praze nejatraktivnějším místem

Atraktivnější než Litomyšl je podle čtenářů časopisu Travel in the Czech Republic pouze Hlavní město Praha. Litomyšl tak poskočila o úctyhodných devět míst, v loňském roce se v této anketě umístila na místě jedenáctém. Výborně dopadla i další města, která mají na svém území památku UNESCO. Časopis Travel in the Czech republic vyhlásil již druhý ročník čtenářské ankety o nejatraktivnější místo České republiky v roce 2007 v polovině listopadu loňského roku. Až do uzávěrky hlasování, která byla k 31. lednu 2008, dorazily do redakce hlasy od 2764 čtenářů, což je přibližně o tisíc víc než v prvním ročníku ankety. Na anketních lístcích se objevilo celkem 328 obcí a měst z celé České republiky. Připomeňme, že časopis se věnuje cestovnímu ruchu, vychází v česko-anglické mutaci a 40 procent jeho nákladu je distribuováno v zahraničí. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo na veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2008, přímo na prknech Goja music hall na pražském Výstavišti. Výborné druhé místo pro Litomyšl bylo překvapením i pro šéfredaktora časopisu Jana Schlindenbucha, který jak přiznal, v Litomyšli nikdy nebyl. “Je to hanba, musím se tam vypravit,“ prohlásil Schlindenbuch. Toto ocenění bude jistě důvodem k návštěvě i pro další milovníky cestování. Pomyslnou stříbrnou medaili však Litomyšl získala i díky hlasům svých obyvatel, kteří jsou na své město náležitě hrdí. Také letos dosáhla velkého úspěchu i další města, která mají na svém území památku UNESCO. V první dvacítce se jich umístilo hned devět. Na území České republiky se nachází celkem dvanáct památek zapsaných na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. První místo Prahy zřejmě nikoho nepřekvapilo, zato pomyslná stříbrná medaile pro Litomyšl již milým překvapením byla. Z dalších měst UNESCO jmenujme výborné třetí místo pro Český Krumlov, čtvrté pro Kutnou Horu či páté pro Telč. Úspěch zaznamenalo i sdružení Česká inspirace. V první dvacítce se z celkového počtu osmi členských inspiračních měst umístilo hned sedm. Je na místě dodat, že města Litomyšl, Kutná Hora a Telč jsou členy obou těchto, z hlediska cestovního ruchu, významných sdružení.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

16.3.

VČD Pardubice oslaví Světový den divadla Dnem otevřených dveří

Svátek všech divadelníků a milovníků divadla si připomeneme v předstihu v neděli 18. března.

Kultura celý článek
22.4.

Arnoštek bude i letos lákadlem letní sezony

Loď, která byla v březnu kvůli prohlídce vytažena na břeh, je už opět na vodě.

Kultura celý článek
12.6.

Rock for People začne o den dříve, odstartuje ho už 3. července Večírek pro nedočkavé s Mydy Rabycad

V dalších dnech se návštěvníci Rock for People mohou těšit například na legendární The Prodigy, špičky britské indie rockové scény The Kooks a The Vaccines, hvězdnou Sigmu, opěvované americké rockery Skillet, dánskou heavymetalovou stálici Volbeat, nespoutané Beatsteaks či hrdinu jednoho z nejpozoruhodnějších příběhů historie moderní hudby „Sugar Mana“ Rodrigueze. K tomu přidejme Marmozets, Stick To Your Guns, Sick Puppies, Albert Hammond Jr., Blossoms a další bez mála stovku jmen.

Kultura celý článek
8.5.

Divadlo Exil zahraje zadarmo. Partnerem akce je Europe Direct.

Je to hra o fobiích, nenaplněných tužbách, paranoii a vlastních představách.

Kultura celý článek
27.3.

Východočeské divadlo nabízí mimořádné abonentní skupiny

Dále Východočeské divadlo otevírá dopolední abonentní skupinu D určenou především seniorům, ale nejen jim, samozřejmě i všem ostatním zájemcům, kteří by rádi navštěvovali představení v dopoledních hodinách. Představení tohoto cyklu (rovněž s výraznou slevou!) budou začínat vždy v 10.00 hodin dopoledne ve všední dny.

Kultura celý článek
16.7.

Stvoření světa mezi bohem a ďáblem

Nejvíce děl pochází z francouzského muzea Musée d´Art et d´Historie de Saint Denis.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting