Litomyšl je po Praze nejatraktivnějším místem

26.2.

Litomyšl je po Praze nejatraktivnějším místem

Litomyšl je po Praze nejatraktivnějším místem

Litomyšl je po Praze nejatraktivnějším místem

Atraktivnější než Litomyšl je podle čtenářů časopisu Travel in the Czech Republic pouze Hlavní město Praha. Litomyšl tak poskočila o úctyhodných devět míst, v loňském roce se v této anketě umístila na místě jedenáctém. Výborně dopadla i další města, která mají na svém území památku UNESCO. Časopis Travel in the Czech republic vyhlásil již druhý ročník čtenářské ankety o nejatraktivnější místo České republiky v roce 2007 v polovině listopadu loňského roku. Až do uzávěrky hlasování, která byla k 31. lednu 2008, dorazily do redakce hlasy od 2764 čtenářů, což je přibližně o tisíc víc než v prvním ročníku ankety. Na anketních lístcích se objevilo celkem 328 obcí a měst z celé České republiky. Připomeňme, že časopis se věnuje cestovnímu ruchu, vychází v česko-anglické mutaci a 40 procent jeho nákladu je distribuováno v zahraničí. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo na veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2008, přímo na prknech Goja music hall na pražském Výstavišti. Výborné druhé místo pro Litomyšl bylo překvapením i pro šéfredaktora časopisu Jana Schlindenbucha, který jak přiznal, v Litomyšli nikdy nebyl. “Je to hanba, musím se tam vypravit,“ prohlásil Schlindenbuch. Toto ocenění bude jistě důvodem k návštěvě i pro další milovníky cestování. Pomyslnou stříbrnou medaili však Litomyšl získala i díky hlasům svých obyvatel, kteří jsou na své město náležitě hrdí. Také letos dosáhla velkého úspěchu i další města, která mají na svém území památku UNESCO. V první dvacítce se jich umístilo hned devět. Na území České republiky se nachází celkem dvanáct památek zapsaných na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. První místo Prahy zřejmě nikoho nepřekvapilo, zato pomyslná stříbrná medaile pro Litomyšl již milým překvapením byla. Z dalších měst UNESCO jmenujme výborné třetí místo pro Český Krumlov, čtvrté pro Kutnou Horu či páté pro Telč. Úspěch zaznamenalo i sdružení Česká inspirace. V první dvacítce se z celkového počtu osmi členských inspiračních měst umístilo hned sedm. Je na místě dodat, že města Litomyšl, Kutná Hora a Telč jsou členy obou těchto, z hlediska cestovního ruchu, významných sdružení.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

14.11.

Univerzita Pardubice připomíná listopadové události speciálním programem ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii

Program ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii univerzita pořádá pravidelně od roku 1997. Rektor vyhlásil na středu 16. listopadu pro vysokoškoláky rektorské volno.

Kultura celý článek
28.5.

Pokřtili knihu o silnicích Pardubického kraje

Kniha o historii a současnosti přibližuje vývoj veřejné a silniční správy, připomíná nejstarší obchodní cesty a stezky

Kultura celý článek
18.1.

Nejlepší rok v historii. Východočeské muzeum a Zámek Pardubice navštívilo 136 tisíc lidí

Počet návštěvníků výrazně roste druhým rokem. Rekordní je jak celková návštěvnost areálu, tak i samotného muzea.

Kultura celý článek
25.1.

Jaromír si našel ženu, ale musel pěkně zazpívat.

Akce se koná s podporou Královéhradeckého kraje. Pohádku uvede Dobré divadlo, nezisková organizace z Litomyšle, která organizuje programy

Kultura celý článek
2.11.

Ve VČD budou zkoumat pravost obrazu Jacksona Pollocka

Režie tohoto INprojektu se chopí mladý režisér Šimon Dominik, který však již má zkušenosti z mnoha scén po celé republice (například z Městského divadla Zlín, Horáckého divadla Jihlava či Klicperova divadla Hradec Králové) a aktuálně je kmenovým režisérem Západočeského divadla v Chebu. Hlavní role ztvární Jindra Janoušková a Martin Mejzlík.

Kultura celý článek
7.10.

Opatov úspěšně reprezentoval Pardubický kraj v soutěži Knihovna roku 2019

Ve čtvrtek 3. října byla v Zrcadlové kapli pražského Klementina slavnostně předána cena Knihovna roku 2019. Tuto celostátní cenu uděluje ministr kultury od roku 2003 jako výraz ocenění dlouhodobých zásluh o rozvoj knihovnictví v obcích nebo mimořádného přínosu k rozvoji veřejných knihovnických a informačních služeb. Pardubický kraj letos reprezentovala Obecní knihovna Opatov, která byla nominována mezi třináct nejlepších knihoven v kategorii „základní knihovna“.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting