Litomyšl je po Praze nejatraktivnějším místem

26.2.

Litomyšl je po Praze nejatraktivnějším místem

Litomyšl je po Praze nejatraktivnějším místem

Litomyšl je po Praze nejatraktivnějším místem

Atraktivnější než Litomyšl je podle čtenářů časopisu Travel in the Czech Republic pouze Hlavní město Praha. Litomyšl tak poskočila o úctyhodných devět míst, v loňském roce se v této anketě umístila na místě jedenáctém. Výborně dopadla i další města, která mají na svém území památku UNESCO. Časopis Travel in the Czech republic vyhlásil již druhý ročník čtenářské ankety o nejatraktivnější místo České republiky v roce 2007 v polovině listopadu loňského roku. Až do uzávěrky hlasování, která byla k 31. lednu 2008, dorazily do redakce hlasy od 2764 čtenářů, což je přibližně o tisíc víc než v prvním ročníku ankety. Na anketních lístcích se objevilo celkem 328 obcí a měst z celé České republiky. Připomeňme, že časopis se věnuje cestovnímu ruchu, vychází v česko-anglické mutaci a 40 procent jeho nákladu je distribuováno v zahraničí. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo na veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2008, přímo na prknech Goja music hall na pražském Výstavišti. Výborné druhé místo pro Litomyšl bylo překvapením i pro šéfredaktora časopisu Jana Schlindenbucha, který jak přiznal, v Litomyšli nikdy nebyl. “Je to hanba, musím se tam vypravit,“ prohlásil Schlindenbuch. Toto ocenění bude jistě důvodem k návštěvě i pro další milovníky cestování. Pomyslnou stříbrnou medaili však Litomyšl získala i díky hlasům svých obyvatel, kteří jsou na své město náležitě hrdí. Také letos dosáhla velkého úspěchu i další města, která mají na svém území památku UNESCO. V první dvacítce se jich umístilo hned devět. Na území České republiky se nachází celkem dvanáct památek zapsaných na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. První místo Prahy zřejmě nikoho nepřekvapilo, zato pomyslná stříbrná medaile pro Litomyšl již milým překvapením byla. Z dalších měst UNESCO jmenujme výborné třetí místo pro Český Krumlov, čtvrté pro Kutnou Horu či páté pro Telč. Úspěch zaznamenalo i sdružení Česká inspirace. V první dvacítce se z celkového počtu osmi členských inspiračních měst umístilo hned sedm. Je na místě dodat, že města Litomyšl, Kutná Hora a Telč jsou členy obou těchto, z hlediska cestovního ruchu, významných sdružení.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

14.9.

Netradiční návštěvu měly děti hospitalizované v Pardubické nemocnici, přijel za nimi medvídek Nebojsa s kamarádem Honzou.

Veselý příběh ledního medvídka a jeho kamaráda Honzy se spoustou písniček pobavil nejen děti, ale i jejich rodiče a personál oddělení.

Kultura celý článek
29.1.

Diváci zvolili nejoblíbenější herce Východočeského divadla – jsou jimi Petra Janečková a Ladislav Špiner

Městský ples zahájilo tradiční vystoupení Komorní filharmonie Pardubice, své mistrovské umění předvedli i členové Tanečního klubu LIFE. A samozřejmě nechyběla ani bohatá tombola.

Kultura celý článek
18.1.

Pololetní prázdniny začínají v Paláci Pardubice

Na všechny pilné školáky čeká 31. ledna 2019 v Paláci Pardubice zábavný program, který odstartuje zasloužené pololetní prázdniny. Od 13 do 17 hodin bude připraveno loutkové divadlo, chybět nebude ani kouzelník, soutěž o lákavé ceny či třeba malování na obličej.

Kultura celý článek
26.11.

Předplatné pro fajnšmekry

Druhou inscenaci s názvem Ucpanej systém přiveze Dejvické divadlo. Drsné obrázky ze společenského života spodiny podle povídek Irvina Welshe – tak by se dalo stručně charakterizovat toto dnes již proslavené představení, které získalo cenu Alfréda Radoka za nejlepší inscenaci roku 2012. Stejnou cenu získal také Ivan Trojan v kategorii mužský herecký výkon za roli Boha a zároveň byl nominován na Cenu Thálie. Vzhledem k velkému počtu vulgárních slov, která jsou nezbytnou součástí dialogů hry, není představení vhodné pro diváky mladší 18 let a diváky citlivé na tento způsob vyjadřování.

Kultura celý článek
4.4.

Lekce Krav Maga v OC Futurum naučí malé i velké účinné sebeobraně i jak přemoci útočníka

Krav Maga je systém obrany, který umožňuje odrazit napadení bez ohledu na věk, váhu či pohlaví. Nejedná se o bojové umění ale o účinné techniky reálné sebeobrany a boje zblízka, které využívají nejen Izraelské obranné složky, ale mnohé další jednotky rychlého nasazení po celém světě.

Kultura celý článek
2.8.

Festival Hrady CZ se po Švihově představí na Rožmberku nad Vltavou

V pátek na Rožmberku nad Vltavou vystoupí formace Arakain & Lucie Bílá, která letos na Hradech CZ hraje historicky poprvé, nebo Horkýže Slíže, v sobotu se mohou hradní fanoušci těšit na Richarda Müllera, Tomáše Kluse nebo Mig 21.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting