Litomyšl: Restaurování restaurovaného

28.11.

Litomyšl: Restaurování restaurovaného

Ve čtvrtek 29. listopadu v 10 hodin se bude konat v prostorách bývalého zámeckého pivovaru v Litomyšli konference „Restaurování a ochrana uměleckých děl - Restaurování restaurovaného“. Konferenci pořádá občanské sdružení Arte-fakt, sdružení restaurátorů, většinou absolventů restaurátorské školy v Litomyšli, která se v roce 2005 přetransformovala na Fakultu restaurování Univerzity Pardubice. Ta tuto odbornou akci spolu s Pardubickým krajem podporuje. Konference navazuje na konferenci Restaurování a ochrana uměleckých malířských a sochařských děl, kterou občanské sdružení Arte-fakt uspořádalo v loňském roce. Jak sdělil jeden z organizátorů konference a i jeden z přednášejících Mgr. Art. Luboš Machačko: „Tématem letošního setkání je restaurování restaurovaného. Zohledňujeme tak skutečnost, že při své každodenní práci na památkách je restaurátor pravidelně konfrontován se zásahy z minulosti“. „Druhotné zásahy mají nejrůznější podobu, ale vždy je restaurátor nucen brát je v úvahu a nějakým způsobem na ně reagovat. Zároveň je to téma dostatečně široké na to, aby jednotlivé příspěvky mohly pokrýt významnou část spektra problematiky restaurování a ochrany památek,“ dodal Luboš Machačko. Konference Restaurování a ochrana uměleckých děl – Restaurování restaurovaného by se mělo zúčastnit na 120 účastníků z řad restaurátorů, konzervátorů, technologů a pracovníků památkové péče a měla by přispět, mimo jiné, k vzájemné mezioborové informovanosti všech profesí podílejících se na obnově památek.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

20.5.

Východočeské divadlo podpoří akci Světlo pro AIDS

„Hrozba šíření HIV je stále aktuální, podle posledních statistických údajů se počet nakažených, především mezi mladou generací, procentuálně stále zvyšuje. Tudíž je potřeba na tento problém upozorňovat. Proto mě těší, že se Východočeské divadlo k této akci připojilo,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

Kultura celý článek
29.3.

Valérie zažila neuvěřitelnou noc…

Přijďte na divadelní hru Valérie a týden divů v sobotu 7. dubna od 20 hodin do Nového Adalbertina na Velkém náměstí v centru Hradce Králové.

Kultura celý článek
17.6.

Žraloci „doplují“ do zahrad v Litomyšli

S hercem Markem Vojtěchem Dobré divadlo spolupracuje již po několikáté. „Jeho pohádky jsou zárukou kvality. Z jednoduchých příběhů se děti poučí a zazpívají si s hercem, který je doprovází na harmoniku,“ dodává dramaturgyně Soukupová.

Kultura celý článek
21.12.

Pardubičtí herci vyjdou před diváky naposledy v Sexy prádle

V inscenaci během 37 repríz partneřili Romana Chvalová a Alexandr Postler. „Romana a Lexa jsou herci, kteří přesně vědí, o čem hrát. Výhodou je, že mají větší životní zkušenosti než já, takže mi v mnohém mohli i poradit. Samozřejmě pro ně bylo náročné naučit se tolik textu, ale oba jsou velmi pracovití a také velmi tvořiví, což vždy vítám, protože herce vnímám v rámci tvůrčího týmu jako nejdůležitější složku,“ říká režisér Adam Doležal.

Kultura celý článek
4.2.

Ve Východočeském divadle byla vyhlášena Komedie roku 2013

Soutěžní komedie hodnotila odborná porota, která zasedala ve složení šéfredaktor Divadelních novin Jan Kolář, dramaturg České televize a pedagog DAMU Zdeněk A. Tichý a režiséři Lída Engelová a Otakar Kosek. Alternativou odborné poroty byla studentská porota a své hlasy odevzdávali i sami diváci.

Kultura celý článek
18.12.

Krásný dárek: grafika od Oty Janečka

Galerie ART Chrudim vystavuje od 15. prosince tohoto roku grafiku zdejšího rodáka Oty Janečka z let 1944 – 1992.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting