Luba Skořepová představí svou novou knihu

13.5.

Luba Skořepová představí svou novou knihu

Luba Skořepová představí svou novou knihu

Luba Skořepová svou knihu Tajnosti herecké a historky rozverné představí čtenářům při šňůře besed a autogramiád, které se během května až srpna uskuteční v téměř desítce českých měst. Šňůra navazuje na úspěšné besedy a autogramiády, které po vydání knihy proběhly ve velkých knihkupectvích v Praze a Brně v březnu a dubnu letošního roku. Tyto akce přilákaly značné množství návštěvníků, kteří jich kromě získání podpisu Luby Skořepové využili i k tomu, aby jí vyjádřili svou přízeň. Právě velký zájem návštěvníků přivedl nakladatelství Smart Press k tomu, aby podobné akce uspořádalo i v jiných velkých městech České republiky. Besedy a autogramiády tak proběhnou v knihkupectvích, knihovnách a divadlech v Českých Budějovicích, Plzni, Liberci, Náchodě, v Jindřichově Hradci, Turnově, Jablonci nad Nisou, v Třeboni a rovněž v Pardubicích. Návštěvníci budou mít současně možnost zhlédnout herecké fotografie paní Skořepové, které vytvořila fotografka Alena Hrbková. Na své čtenáře se herečka a autorka knihy moc těší, každé setkání s nimi si užívá: „Mám radost, že budu společně se čtenáři sdílet herecká tajemství. Do knížky jim namaluju talisman v podobě anděla, který je bude provázet při životních rozhodováních. A možná připíšu i něco pro život, ale to je ještě tajemství.“ Za svou vitalitu, moudrost a pozitivní přístup k životu, jimiž přitahuje čtenáře na besedy, byla paní Skořepová dokonce oficiálně oceněna, a to cenou Forever Young na Festivalu mladých divadel YOUNG for YOUNG (pro mladé diváky nejen věkem) v Mostě. „Paní Skořepová je u svých čtenářů i diváků velmi oblíbená, jak je vidět z hojné účasti na jejích autogramiádách, z toho, jak jí děkují za knihy a divadelní představení, i z květin a drobných dárků, které jí přinášejí,“ říká k tomu Martina Boledovičová, ředitelka nakladatelství Smart Press. „Ona si to ale opravdu zaslouží. Není mnoho autorů, kteří by se svým čtenářům věnovali s takovou radostí a nasazením, s nímž Luba Skořepová svým čtenářům do knih kreslí andílky pro štěstí. Je to jedna z nejstarších dosud hrajících hereček v Evropě, tyto besedy budou jedinečnou příležitostí se s ní osobně setkat,“ dodává Martina Boledovičová. V Pardubicích se beseda spojená s autogramiádou uskuteční v úterý 1. června od 18 hodin ve zkušebně Východočeského divadla Pardubice, ulice U Divadla 2703.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

1.2.

La Película spouští předprodej, zve na oceňované filmy a boří předsudky

Hned dva z filmů, které návštěvníci v rámci festivalu La Película uvidí, jsou nominované na letošní španělské výroční filmové ceny Goya. Koprodukční thriller STO LET ODPUŠTĚNÍ (Cien años de perdón), jenž diváky zavede i do světa nejvyšších politických kruhů, je nominován ve dvou kategoriích a venezuelsko-mexické drama ZDALEKA (Desde allá) soutěží o cenu za nejlepší iberoamerický film.

Kultura celý článek
11.11.

Na Dobré divadlo do Litomyšle

,,Velmi těmto aktivitám fandím a jsem ráda, že takto nadšené pořadatele v kraji máme."

Kultura celý článek
9.7.

„Neviditelná“ herečka Dagmar Novotná

Dopisy lásky jsou dodnes nejen živým svědectvím o šíři a hloubce talentu dívky, která dospěla v ženu, jež v literatuře i v životě daleko překonala hranice své doby, ale rovněž zajímavým dokumentem, výpovědí o těžkých časech naší země.

Kultura celý článek
26.10.

Východočeské divadlo odměnilo stotisícího diváka roku 2018

Stotisícím divákem Východočeského divadla roku 2018 se stala paní Alena Cipryánová ze Seče, která seděla v přízemí ve 4. řadě na sedadle č. 55.

Kultura celý článek
22.1.

Pardubice čeká svátek divadelní komedie

Soutěžní komedie ohodnotí odborná porota, která bude zasedat ve složení divadelní recenzentka Jana Paterová, šéfredaktor Divadelních novin Jan Kolář, dramaturg České televize a pedagog DAMU Zdeněk A. Tichý a režiséři Lída Engelová a Otakar Kosek. Alternativou odborné poroty bude stejně jako v minulých ročnících studentská porota. Své hlasy odevzdají i sami diváci. Hlavní cenou festivalu pak bude titul Komedie roku 2013, dále budou předány Ceny odborné a studentské poroty, Cena diváků a Ceny za nejlepší ženský a mužský herecký výkon.

Kultura celý článek
22.12.

Hradec Králové má nové varhany, sálem filharmonie se rozezněly první tóny

„Právě role paní Soni Červené byla v celém úsilí o dostavbu varhan v Hradci Králové z mého pohledu naprosto zásadní. Byla nejen významnou dárkyní nadačního fondu, ale především jakýmsi motorem celého týmu, kterému neustále dodávala energii a naději, že se naše město dočká takovéhoto nádherného nástroje,“ řekla Anna Maclová, náměstkyně primátora odpovědná za oblast kultury ve městě.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting