Malé ohlédnutí za 16. městskými slavnostmi

14.10.

Malé ohlédnutí za 16. městskými slavnostmi

Malé ohlédnutí za 16. městskými slavnostmi

Více než 60 kulturních, sportovních i společenských akcí spolu s finální Velkou Pardubickou, tak by se dal v jedné větě shrnout šestnáctý ročník městských slavností v Pardubicích. Do programu byly zapojeny kluby, divadla, galerie, kulturní domy, umělecké školy, parky i náměstí…Tančilo, zpívalo a hrálo se doslova v celém městě. Kulturní centrum Pardubice ve spolupráci s městem namíchalo neskutečně bohatý koktejl kulturních a dalších programů všech žánrů. Kromě Velké Pardubické byl pro tisíce lidí vyvrcholením slavností sobotní lampionový průvod s ohňostrojem na Labi. Byly akce velké i komorní, pod střechou ale i pod širým nebem. Určitě by bylo možné vyjmenovat je všechny, ale to zde není jistě ani účelem. Jednotlivé spolky i soubory z Pardubic připravily pardubákům a návštěvníkům města spoustu zážitků, takže tiché motto městských slavností "Pardubáci pro Pardubice" bylo i v letošním roce opravdu znatelné. Velký dík organizátorů patří partnerům Městských slavností, díky nimž se tento jedinečný festival koná, pořadatelům jednotlivých akcí, kteří se snažili ukázat, co jejich soubory i spolky umějí. Díky patří rovněž městské i republikové policii a hasičské záchranné službě, díky jejichž práci nedošlo k jediné kolizi. V neposlední řadě patří poděkování všem návštěvníkům akcí – jejich zájem o jednotlivé programy byl obrovský, což je pro pořadatele zajisté tím největším zadostiučiněním.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

11.12.

Skupina SPEKTRUM oslaví výročí U Cikána

V pátek 21. prosince se od 20 hodin uskuteční v RC U Cikána rockový koncert skupiny SPEKTRUM.

Kultura celý článek
7.5.

Lenka Reinerová v Pardubicích

Goethe Zentrum Pardubice ve spolupráci s Divadlem 29 pořádají ve čtvrtek 10. května mimořádně zajímavou akci.

Kultura celý článek
19.4.

Jana Pernicová se setkala s Českou Miss World

Úspěch Lindy Bartošové je skvělou propagací našeho kraje. Zcela určitě se tím této sympatické dívce otevírá svět.

Kultura celý článek
16.1.

Pardubičtí herci představí kanadské Sexy prádlo

Současnou komedii kanadské autorky Michele Riml nastudoval mladý a talentovaný režisér, absolvent brněnské JAMU Adam Doležal, který si ke své první spolupráci s pardubickým souborem vybral herce Romanu Chvalovou a Alexandra Postlera.

Kultura celý článek
6.9.

Den otevřených dveří VČD

Východočeské divadlo pozve do zázemí své nádherné secesní budovy v sobotu 16. září, na kdy je přichystán VELKÝ NÁVŠTĚVNÍ DEN, jenž od 13.00 a 15.00 hodin nabídne nejen tradiční prohlídku zákulisí divadla, výrobních dílen či Malé scény ve dvoře, ale jako bonus představí i jednotlivé divadelní profese. Skupinky návštěvníků budou početně omezené, vstupenky za symbolických 40 Kč jsou k zakoupení v předprodeji, on-line ZDE či přímo na místě před prohlídkami, ale pak s rizikem, že skupiny mohou být již plně obsazené.

Kultura celý článek
15.7.

SCIENCE SHOW, LETNÍ KINO, BALÓNOVÝ KLAUN, LICHOŽROUTI A RYTMY AFRICKÝCH BUBNŮ – TO VŠE V JEDEN DEN V POLIČSKÉM MUZEU

V sobotu 20. 7. 2019 si nenechte ujít celodenní zábavný program pro děti i dospěláky plný hravých úkolů a her po stopách Lichožroutů a vědy. Připraveno je putovaní expozicemi, tvořivé dílny, science show i vystoupení balónového klauna. Těšit se můžete i na tanec a africké rytmy či letní kino pro děti.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting