Malé ohlédnutí za 16. městskými slavnostmi

14.10.

Malé ohlédnutí za 16. městskými slavnostmi

Malé ohlédnutí za 16. městskými slavnostmi

Více než 60 kulturních, sportovních i společenských akcí spolu s finální Velkou Pardubickou, tak by se dal v jedné větě shrnout šestnáctý ročník městských slavností v Pardubicích. Do programu byly zapojeny kluby, divadla, galerie, kulturní domy, umělecké školy, parky i náměstí…Tančilo, zpívalo a hrálo se doslova v celém městě. Kulturní centrum Pardubice ve spolupráci s městem namíchalo neskutečně bohatý koktejl kulturních a dalších programů všech žánrů. Kromě Velké Pardubické byl pro tisíce lidí vyvrcholením slavností sobotní lampionový průvod s ohňostrojem na Labi. Byly akce velké i komorní, pod střechou ale i pod širým nebem. Určitě by bylo možné vyjmenovat je všechny, ale to zde není jistě ani účelem. Jednotlivé spolky i soubory z Pardubic připravily pardubákům a návštěvníkům města spoustu zážitků, takže tiché motto městských slavností "Pardubáci pro Pardubice" bylo i v letošním roce opravdu znatelné. Velký dík organizátorů patří partnerům Městských slavností, díky nimž se tento jedinečný festival koná, pořadatelům jednotlivých akcí, kteří se snažili ukázat, co jejich soubory i spolky umějí. Díky patří rovněž městské i republikové policii a hasičské záchranné službě, díky jejichž práci nedošlo k jediné kolizi. V neposlední řadě patří poděkování všem návštěvníkům akcí – jejich zájem o jednotlivé programy byl obrovský, což je pro pořadatele zajisté tím největším zadostiučiněním.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

1.7.

Letní kino zpět v Tyršových sadech

Úvodní projekce se představila dokumentem Šmejdi, který upozorňuje na manipulaci a zneužívání důvěřivých seniorů. Diváky čeká každý den jiný film a program myslí na děti i dospělé, fanoušky velkofilmů, příznivce české klasiky i artových dokumentů.

Kultura celý článek
3.1.

Inscenací roku je komedie Úžasná svatba

Východočeské divadlo Pardubice zakončilo rok 2006 silvestrovským představením Hawdonovy komedie Úžasná svatba.

Kultura celý článek
11.7.

Festival Hrady CZ startuje na Točníku historicky poprvé s Arakainem a Lucií Bílou

Stanová městečka zdarma i nadále zůstávají, zde bude k dispozici sociální zařízení, pitná voda a koše na odpad. Na hrad Točník bude zavedena autobusová kyvadlová doprava od železniční stanice Hořovice a zpět.

Kultura celý článek
2.5.

VEČERNÍČEK, RUMCAJS, MANKA I CIPÍSEK – poličské muzeum nabízí odpoledne plné her a úkolů

Výstava je pojata interaktivně, pro děti i hravé dospělé je připravena řada výtvarných a tvořivých aktivit, které je zavedou do hravého světa Radka Pilaře a seznámí je s různými výtvarnými technikami a přístupy, které ve své tvorbě uplatňoval. Těšit se můžete i na kouzelný animovaný příběh Písnička pro Sklíčka, v kterém ožívají skleněné střípky i známý večerníček O loupežníku Rumcajsovi.

Kultura celý článek
10.10.

LEGO® dny zaplaví královéhradecké OC Futurum tisíci kostičkami

Mistr Yoda v životní velikosti, herny, soutěže a hlavně záplava LEGO® kostek. Nadcházející víkend bude v obchodním a zábavním centru Futurum Hradec Králové barevný a hranatý.

Kultura celý článek
12.11.

Beata Hlavenková vyráží na vánoční turné

Čtvrté sólové album Hlavenkové, Bethlehem (Animal Music), je bohatou kolekcí českých i světových vánočních koled upravených do moderní podoby, ke kterým připojila také čtyři vlastní skladby. Bethlehem doprovází videoklip z dílny Anežky Horové k písni Tichá noc.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting