Malované na skle v Pardubicích už naposledy…

29.10.

Malované na skle v Pardubicích už naposledy…

Ve čtvrtek 30. října se ve Východočeském divadle herci a diváci rozloučí se zbojnickým muzikálem Malované na skle. Režisér Jiří Seydler do role Jánošíka obsadil Josefa Pejchala v alternaci s Ladislavem Špinerem, který roli v době premiéry 3. února 2007 nazkoušel ještě jako host. „Malované“ je velmi oblíbená komedie, která už od svého vzniku patří k hitům na českých, slovenských a polských scénách. V Pardubicích se však v minulosti nikdy nehrála, takže tuto hru o lásce, svobodě a kamarádství Východočeské divadlo uvedlo poprvé ve své historii, a navíc v úžasném novém překladu, vlastně spíše přebásnění Jarka Nohavici. Díky komickým hereckým akcím, bohatým tanečním číslům a spoustě tak skvělých písniček, jaké jsou třeba v podobné české hře Balada pro banditu, sklízelo úspěchy nejen v Městském divadle, ale v letních měsících i v nově zbudovaném amfiteátru na vyhlídce hradu Kunětická Hora. V roce 2007 se „Malované“ stalo nejnavštěvovanější inscenací Východočeského divadla a ke své derniéře dosáhne čtyřiačtyřiceti repríz. Jeden muzikál sice v Pardubicích končí, ale VČD už připravuje další. V této sezóně se diváci mohou těšit na slavné Chicago a na komorní scéně pak na minimuzikál Janík, hojahoj, zbojník!

Další zprávy z kategorie "Kultura"

27.2.

Pardubická hvězdárna zve na pozorování čtyř planet

V jeden okamžik sice celou pětici planet neuvidíme, přesto je tato situace poměrně výjimečná.

Kultura celý článek
31.5.

Kdo jsou Východočeši vyznávající larp? A co to je?

Vyznavači larpu hrají sami pro sebe fantasy hr. V přírodě, skryti veřejnosti. Na pardubické abilympiádě udělali výjimku.

Kultura celý článek
5.3.

Večer s knížkou z Paříže

Host předjarního, již osmadvacátého Laskavého večera s knížkou k nám přicestuje z Francie.

Kultura celý článek
20.2.

Navždy nás opustil herec a režisér Jan Pilař

Počátkem 50. let začínal jako loutkoherec v brněnském Loutkovém divadle Radost, které roku 1959 vyměnil za angažmá v nově vzniklém Východočeském loutkovém divadle Drak v Hradci Králové, jehož předním členem zůstal dlouhých 35 let!

Kultura celý článek
21.11.

11. Festival francouzského filmu právě začíná

Jedenáctý ročník Festivalu francouzského filmu se v Pardubicích uskuteční ve dnech 21. až 23. listopadu 2008.

Kultura celý článek
27.11.

Východočeské divadlo naposledy uvede Čapkovu Bílou nemoc

Při příležitosti derniéry Bílé nemoci upozorněme na fakt, že letos, v roce četných památných českých osmiček, si připomeneme také 80. výročí úmrtí Karla Čapka. Bude to na Boží hod vánoční. „Karel Čapek zemřel v osmačtyřiceti letech 25. prosince 1938 a jeho smrt působí vzhledem k tehdejší budoucnosti českého národa symbolicky. Kdyby ji nezpůsobila nemoc a vyčerpání, jistě by jednoho z největších českých spisovatelů sprovodili ze světa nacisté,“ dodává dramaturgyně Jana Pithartová.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting