Malované na skle v Pardubicích už naposledy…

29.10.

Malované na skle v Pardubicích už naposledy…

Ve čtvrtek 30. října se ve Východočeském divadle herci a diváci rozloučí se zbojnickým muzikálem Malované na skle. Režisér Jiří Seydler do role Jánošíka obsadil Josefa Pejchala v alternaci s Ladislavem Špinerem, který roli v době premiéry 3. února 2007 nazkoušel ještě jako host. „Malované“ je velmi oblíbená komedie, která už od svého vzniku patří k hitům na českých, slovenských a polských scénách. V Pardubicích se však v minulosti nikdy nehrála, takže tuto hru o lásce, svobodě a kamarádství Východočeské divadlo uvedlo poprvé ve své historii, a navíc v úžasném novém překladu, vlastně spíše přebásnění Jarka Nohavici. Díky komickým hereckým akcím, bohatým tanečním číslům a spoustě tak skvělých písniček, jaké jsou třeba v podobné české hře Balada pro banditu, sklízelo úspěchy nejen v Městském divadle, ale v letních měsících i v nově zbudovaném amfiteátru na vyhlídce hradu Kunětická Hora. V roce 2007 se „Malované“ stalo nejnavštěvovanější inscenací Východočeského divadla a ke své derniéře dosáhne čtyřiačtyřiceti repríz. Jeden muzikál sice v Pardubicích končí, ale VČD už připravuje další. V této sezóně se diváci mohou těšit na slavné Chicago a na komorní scéně pak na minimuzikál Janík, hojahoj, zbojník!

Další zprávy z kategorie "Kultura"

22.10.

Divadlo si připomene své jubileum i výročí revoluce

Pardubičtí divadelníci pořádají akce na oslavu 100. výročí VČD i 20 let od revoluce

Kultura celý článek
11.6.

Dnes začíná 57. Smetanova Litomyšl

Program Smetanovy Litomyšle je i letos velmi pestrý. Poprvé se v České republice představí slavná sopranistka Deborah Voigt a tenorista Garrett Sorenson. Pro festival jsou speciálně připraveny komponované pořady Malý princ, Sandová, Chopin a ti druzí, Výlet do Španěl či Il Santo nome di Maria. V české premiéře bude uvedena inscenace jednoaktové opery-ballet z roku 1748 Pygmalion od Jeana-Phillipa Rameaua. V Litomyšli prvně vystoupí rakouský Tonkünstler Orchester Niederösterreich.

Kultura celý článek
30.11.

V divadle se bude šumlovat již po páté

V pořadí již páté Večerní šumlování se bude konat v pondělí 30. listopadu tradičně na Jevištní zkušebně, a to od 19 hodin.

Kultura celý článek
27.2.

Pardubické jeviště se promění v berlínský Cabaret

Petr Novotný od té doby ve Východočeském divadle nastudoval nejen řadu úspěšných muzikálů, ale i mnoho činoherních her. Jeho poslední režií je však opět z ranku hudebně-dramatického divadla a je jí inscenace slavného CABARETU z autorské dílny tvůrců Chicaga Johna Kandera, Freda Ebba a Joea Masteroffa.

Kultura celý článek
28.1.

Kavárna Universitas aneb Na slovíčko s vědcem v klubu Divadla 29 v Pardubicích: Konec Pražského jara – od srpna 1968 do srpna 1969

PhDr. Bárta se ve své přednášce Konec Pražského jara – od srpna 1968 do srpna 1969 pokusí odpovědět na otázku, proč a jak došlo k tomu, že za rok následující po srpnu 1968, kdy se proti okupaci Československa postavila drtivá většina občanů včetně stranického a státního vedení, proti demonstrantům zasahovaly čs. ozbrojené složky, které si mnohdy počínaly velmi brutálně.

Kultura celý článek
20.5.

Východočeské divadlo podpoří akci Světlo pro AIDS

„Hrozba šíření HIV je stále aktuální, podle posledních statistických údajů se počet nakažených, především mezi mladou generací, procentuálně stále zvyšuje. Tudíž je potřeba na tento problém upozorňovat. Proto mě těší, že se Východočeské divadlo k této akci připojilo,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting