Malované na skle v Pardubicích už naposledy…

29.10.

Malované na skle v Pardubicích už naposledy…

Ve čtvrtek 30. října se ve Východočeském divadle herci a diváci rozloučí se zbojnickým muzikálem Malované na skle. Režisér Jiří Seydler do role Jánošíka obsadil Josefa Pejchala v alternaci s Ladislavem Špinerem, který roli v době premiéry 3. února 2007 nazkoušel ještě jako host. „Malované“ je velmi oblíbená komedie, která už od svého vzniku patří k hitům na českých, slovenských a polských scénách. V Pardubicích se však v minulosti nikdy nehrála, takže tuto hru o lásce, svobodě a kamarádství Východočeské divadlo uvedlo poprvé ve své historii, a navíc v úžasném novém překladu, vlastně spíše přebásnění Jarka Nohavici. Díky komickým hereckým akcím, bohatým tanečním číslům a spoustě tak skvělých písniček, jaké jsou třeba v podobné české hře Balada pro banditu, sklízelo úspěchy nejen v Městském divadle, ale v letních měsících i v nově zbudovaném amfiteátru na vyhlídce hradu Kunětická Hora. V roce 2007 se „Malované“ stalo nejnavštěvovanější inscenací Východočeského divadla a ke své derniéře dosáhne čtyřiačtyřiceti repríz. Jeden muzikál sice v Pardubicích končí, ale VČD už připravuje další. V této sezóně se diváci mohou těšit na slavné Chicago a na komorní scéně pak na minimuzikál Janík, hojahoj, zbojník!

Další zprávy z kategorie "Kultura"

28.4.

Muchovy litografie v polské Olešnici

Regionální muzeum představí v Polsku 41 původních litografií z přelomu 19. a 20. století.

Kultura celý článek
10.10.

U Duhové arény se bude slavit hudbou a zábavou

Vysokoškoláci v Pardubicích si mohou užít festivalovou rockovou oslavu zahájení letošního akademického roku.

Kultura celý článek
29.12.

Silvestrovské Bláznivé nůžky s vyhlášením Inscenace roku 2011

Úspěch podtrhuje i počet repríz – ta silvestrovská bude již devětadevadesátá.

Kultura celý článek
16.3.

Hudlovačka aneb hudební burza pro všechny

Uzávěrka přihlášek je již 31. března tohoto roku. Podrobnější informace bude možné nalézt na www.hudlovacka.estranky.cz.

Kultura celý článek
14.9.

Východočeské divadlo láká na pohled za oponu

Dny evropského dědictví jsou společnou aktivitou Rady Evropy a Evropské komise s cílem posílení historického povědomí a hledání cest ke kořenům evropské i světové civilizace. Probíhají každoročně v září v mnoha městech a obcích zemí, které přistoupily k Evropské kulturní konvenci. V rámci programu je možné nejen zhlédnout dlouhou řadu kulturních a stavebních památek, které nejsou běžně pro veřejnost přístupné (či jen zčásti), jednotlivá města rovněž pořádají doprovodné kulturní a společenské akce, jako jsou přednášky, koncerty, výstavy či městské slavnosti pod širým nebem.

Kultura celý článek
24.7.

ABBA World Revival: právě dnes v Pardubicích!

Do Pardubic přijede tento soubor, složený z profesionálních hudebníků, v plné desetičlenné sestavě.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting