Malované na skle v Pardubicích už naposledy…

29.10.

Malované na skle v Pardubicích už naposledy…

Ve čtvrtek 30. října se ve Východočeském divadle herci a diváci rozloučí se zbojnickým muzikálem Malované na skle. Režisér Jiří Seydler do role Jánošíka obsadil Josefa Pejchala v alternaci s Ladislavem Špinerem, který roli v době premiéry 3. února 2007 nazkoušel ještě jako host. „Malované“ je velmi oblíbená komedie, která už od svého vzniku patří k hitům na českých, slovenských a polských scénách. V Pardubicích se však v minulosti nikdy nehrála, takže tuto hru o lásce, svobodě a kamarádství Východočeské divadlo uvedlo poprvé ve své historii, a navíc v úžasném novém překladu, vlastně spíše přebásnění Jarka Nohavici. Díky komickým hereckým akcím, bohatým tanečním číslům a spoustě tak skvělých písniček, jaké jsou třeba v podobné české hře Balada pro banditu, sklízelo úspěchy nejen v Městském divadle, ale v letních měsících i v nově zbudovaném amfiteátru na vyhlídce hradu Kunětická Hora. V roce 2007 se „Malované“ stalo nejnavštěvovanější inscenací Východočeského divadla a ke své derniéře dosáhne čtyřiačtyřiceti repríz. Jeden muzikál sice v Pardubicích končí, ale VČD už připravuje další. V této sezóně se diváci mohou těšit na slavné Chicago a na komorní scéně pak na minimuzikál Janík, hojahoj, zbojník!

Další zprávy z kategorie "Kultura"

22.1.

Pardubické jeviště ovládne jazzové Chicago

Hlavní role vražedkyň Roxie a Velmy ztvární Martina Sikorová a Petra Janečková.

Kultura celý článek
28.11.

Casting oblíbené soutěže krásy proběhne již tuto sobotu v AFI Paláci

Castingem bude provádět herec a moderátor Petr Vágner a během odpoledne vystoupí zpěvák Jaroslav Smejkal známý ze soutěže Česko Slovenská SuperStar.

Kultura celý článek
3.9.

I letos se Litomyšl připojí ke Dnům evropského dědictví

V Litomyšli budou otevřeny oblíbené věže – vyhlídková věž gymnázia, věž kostela Povýšení sv. Kříže. Do nově zrekonstruovaného Piaristického chrámu návštěvníky zláká světelná sakrální instalace Václava Ciglera a Michala Motyčky, dětský program Vzhůru k andělům ale i nově zpřístupněná vyhlídka na průčelí chrámu.

Kultura celý článek
9.2.

U diváků bodovali Jelínková a Špiner

Ples pořádají Statutární město Pardubice, Východočeské divadlo Pardubice (VČD) a Komorní filharmonie Pardubice.

Kultura celý článek
10.11.

Divadlo v noci a naruby!

Účastníky Noci divadel 2014 čekají představení pro děti i pro dospělé, autorská čtení, workshopy a semináře, koncerty, projekce filmů a inscenací či prohlídky zákulisí. Podrobnější informace o programu naleznete na webových stránkách www.nocdivadel.cz.

Kultura celý článek
6.5.

Východočeské divadlo láká na představení a koncerty na Kunětické hoře

Pomalu se blíží závěr stávající divadelní sezóny Východočeského divadla Pardubice a s ním i oblíbená plenérová představení v letním amfiteátru na vyhlídce hradu Kunětická hora.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting