Maminko, přijď i s miminkem do kina!

9.4.

Maminko, přijď i s miminkem do kina!

Maminko, přijď i s miminkem do kina!

Dubnová Hvězdná máma, konající se pod záštitou vicehejtmana Pardubického kraje Romana Línka, nabídla maminkám na výběr to nejlepší, co za poslední čas v české filmové produkci vyšlo. Ryze krajský projekt, jehož vedoucí je Květa Štěrbová, si klade za cíl vytvářet v kinosálech pro maminky a jejich děti vhodné podmínky ke sledování filmových snímků. Aby mohla mít maminka své miminko, popřípadě dítě do zhruba tří let s sebou a v klidu si vychutnat svoji dávku kulturního zážitku, má Hvězdná máma svůj tým profesionálních pomocnic, které s péčí o děti pomáhají, a to přímo v sále. „Herecké výkony si maminka může vychutnávat s děťátkem v náručí, své miminko přitom bez ostychu nakrmit, nebo s klidným svědomím důvěřovat pečlivě vybraným pomocnicím, které si s dětmi vyhrají, přečtou knížku, namalují obrázek, pomohou na klouzačce a podobně," vysvětluje Květa Štěrbová. "Deky s hračkami, klouzačka, odrážedlo, přebalovací podložka a další pomůcky jsou umístěny přímo pod plátnem,“ upřesňuje Štěrbová.   Díky zajímavému projektu, který je každý měsíc realizován v pardubickém CineStar a chrudimském Městském kině, si mohou maminky uvědomit, že i když jsou na mateřské dovolené, mají svá práva a možnosti. „Maminky odcházely z projektu Hvězdná máma s úsměvem a pohodou a někdy možná i trochu překvapené. Možná si myslely, že v tomto náročném a zároveň překrásném období je nemístné myslet na to, že vedle mateřských povinností jsou především ženami, které mají i své nároky a možnosti, například vidět svůj ´dospělácký´ film, aniž by se cítily sobecky, že mají dítě odložené někde mimo svůj pohled,“ uvedl náměstek hejtmana Roman Línek, který celý projekt finančně podpořil. „Tento rodinný projekt zapojuje maminky do běžného společenského života. Považuji za důležité, abychom se k iniciativám, jako jsou mateřská centra, rodinné pasy, mobilní školky a podobné zajímavé projekty neobraceli zády,“ dodal Línek.   „S Troškovými hrochy jsme si připomněly starou dobrou tradici humoru ´letních slunce-seno trilogií´ a po zhlédnutí ´těch v pokušení´ jsou všechny Hvězdné maminky rozhodně těmi, které se budou pokoušet svůj život ženy, partnerky, manželky, milenky převést do  takové roviny, aby byly jenom a stále šťastné, spokojené a hlavně hrdé na svoji roli ženy ve svém životě,“ uvedla na závěr vedoucí projektu Květa Štěrbová.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

30.3.

"Vítězství" s Mariánem Peckem v Pardubicích

Pátou premiérou 97. divadelní sezóny Východočeského divadla Pardubice bude hra Howarda Barkera "Vítězství

Kultura celý článek
11.2.

Pozvánka do Galerie Univerzity Pardubice na výstavu: Ivan Baborák – Obrazy, pastely, kresby a dvě židle

Práci vystavujícího autora popisuje kurátor výstav pardubické univerzitní galerie Mgr. Lubomír Netušil takto: ,,Autor se do roku 1993 živil různým zaměstnáním. V té době se začal rozvíjet jeho originální výtvarný svět. Cykly vznikající v 70. a 80. letech (Dialogy, Hlavy, Pomníky padlým na hlavu) nebyly veřejně prezentovány.

Kultura celý článek
13.9.

Každá ulice má svůj příběh, nechte ho ožít na plátně - vyzývá již potřetí My Street Films

Celoroční vzdělávací program My Street Films podporuje zájemce o audiovizuální tvorbu celostátní soutěží o nejlepší film, ale také mnoha dalšími aktivitami: od dlouhodobých individuálních konzultací přes otevřené semináře až po intenzivní praktické workshopy. Nové znalosti a techniky všem filmovým fanouškům aktuálně nabídne bezplatný seminář s dlouholetým spolupracovníkem režisérky Heleny Třeštíkové Jakubem Hejnou: Filmový střih jako umění zkratky. Seminář se bude konat v Praze v Kině Pilotů 13. září od 20:00 a v Brně v Kině Art 14. září od 20:00.

Kultura celý článek
12.6.

Do divadla nejvýhodněji se sezónní abonentkou!

Vedle sezónních abonentních cyklů divadlo nabízí i stále oblíbenější Kupónové předplatné. Jde o zvláštní formu předplatného, která umožňuje získat vstupenky se zajímavou slevou a zároveň dává divákům volnost při výběru titulu a dne představení dle vlastního zájmu. Koupí tohoto typu abonmá získáte 8 kupónů, které můžete vyměnit za vstupenky na 8 vámi vybraných představení z repertoáru Východočeského divadla (nevztahuje se na premiéry, zadaná představení, představení na venkovních scénách a představení hostujících souborů).

Kultura celý článek
10.11.

GRAND Festival smíchu již brzy v prodeji!

Opět vás čeká sedm nejlepších komedií, které v tomto roce vznikly na jevištích českých a moravskoslezských divadel. Další vynikající komediální představení budete moci zhlédnout v doprovodném programu, v prologu či epilogu festivalu.

Kultura celý článek
27.5.

Východočeské divadlo zve děti do svého zákulisí

V rámci něj budou mít malí divadelní nadšenci možnost prožít odpoledne plné zábavy a aktivit spojených s kouzelným světem divadla a také se osobně setkat se svými oblíbenými herci Ladislavem Špinerem a Petrem Borovcem.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting