Město hledá nového provozovatele galerie

11.11.

Město hledá nového provozovatele galerie

Město hledá nového provozovatele galerie

Město Pardubice vypsalo výběrové řízení na nového provozovatele Galerie Mázhaus. Nový provozovatel bude mít k dispozici výstavní plochy o celkové rozloze 380 metrů čtverečních, jež zahrnují atrium radnice, Šatlavu a vstupní prostor radnice. Do výběrového řízení se mohou přihlásit fyzické i právnické osoby nebo občanská sdružení, které mají zkušenosti v oblasti pořádání kulturních akcí a orientují se v záležitostech týkajících se pořádání výstav. „Nový provozovatel bude muset splňovat i další kritéria. Například po předchozí dohodě umožní vlastní expozice města Pardubic, bude spolupracovat na koncepci činnosti galerie se zástupci kulturní komise a Magistrátu města Pardubic,“ uvedla vedoucí odboru komunitních služeb Ivana Liedermanová. Uchazeči mohou své písemné přihlášky do výběrového řízení zasílat do 28. listopadu tohoto roku na adresu: Magistrát města Pardubic, odbor komunitních služeb, Štrossova 44, 530 21 Pardubice. Žádost musí obsahovat například návrh vlastní koncepce fungování galerie či potvrzení o bezdlužnosti. Podrobné informace zájemci naleznou na stránkách města www.pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Kultura"

29.5.

Už jen pár dní je v AFI paláci k vidění výstava fotografií s názvem „jsem pěstoun“

Pěstounské péči se věnují ženy i muži různých profesí, věku i vzdělání s jediným cílem - zajistit opuštěným dětem život v úplné rodině. Výstava fotografií v AFI Paláci probíhá v rámci kampaně Hledáme rodiče.

Kultura celý článek
28.11.

Hrátky s čerty v knihovně

První prosincovou sobotu 2. 12. v Krajské knihovně v Pardubicích vypukne čertovský rej. Konat se tu totiž bude v pořadí 6. ročník celostátní akce Den pro dětskou knihu aneb Čerte, nezlob se. Jejím smyslem je především v dětech podnítit zájem o knížky, podpořit jejich čtenářství i čtenářskou gramotnost.

Kultura celý článek
19.10.

Východočeské divadlo uvede premiéru komedie Z postele do postele

Na scéně se v inscenaci vystřídají i potkají čtyři partnerské páry ve třech bytech, potažmo ložnicích. „Starší manželé Ernest a Sofie se chystají na oslavu výročí svatby, Malcolm a Kate pořádají kolaudaci nového bytu a očekávají hosty, mezi kterými mají být mimo jiné Jane s Nickem a Zuzi s Trevorem.

Kultura celý článek
21.5.

Medobraní u Perníkové chaloupky

Plásty bude včelař vyjímat z úlu a obsednuté včelami je bude s komentářem ukazovat. Medové plásty budou potom převezeny do improvizované medárny v budově. Tam si návštěvníci zkusí odvíčkování a vytáčení plástů v medometu. Vytočený med bude potom stočen do sklenic a ještě teplý nabídnut návštěvníkům ke koupi. Zajímavé budou informace o tom, jak uchovávat med v domácnosti, jak ho rozpouštět a k čemu se dá v kuchyni použít.

Kultura celý článek
3.4.

Pionýrka přišla o ruku

Neznámý vandal poničil Památník osvobození, který stojí půl století na okraji Tyršových sadů v Pardubicích

Kultura celý článek
21.2.

Děti se naposledy projdou pernštejnskou historií

V pohádkové taškařici o tom, co se stane, když se při prohlídce hradu Pernštejn zmocní zlobivý mazaný kluk kouzelného zvonečku a nejhezčí holky na hradě, hrají Ludmila Mecerodová, Martina Sikorová, Petr Borovec a Alexandr Postler.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting