Město Hradec Králové ocenilo talenty královéhradecké kultury 2018

17.4.

Město Hradec Králové ocenilo talenty královéhradecké kultury 2018

Dnes se ve velkém sále Adalbertina uskutečnil šestý ročník předávání cen „Talent královéhradecké kultury“. Během slavnostního večera získalo ocenění devět jednotlivců a čtyři kolektivy, které v loňském roce dosáhly mimořádných úspěchů a reprezentovali město na celostátních či mezinárodních přehlídkách. Město Hradec Králové takto každoročně oceňuje své nadějné umělce do 18 let, nominaci na titul Talent královéhradecké kultury doporučuje kulturní komise rady města, samotné udělení ocenění schvaluje zastupitelstvo.
"Chtěla bych velmi poděkovat všem, kteří těmto nadaným osobnostem vytvářejí zázemí a předávají jim zkušenosti. Tedy především rodičům a našim základním uměleckým školám či jejich soukromým učitelům. Věřím, že si od svých pedagogů vezmou to nejlepší a v budoucnu pomohou hledat, podporovat a rozvíjet talent u mladších generací, tak jako to dělali právě jejich učitelé," řekla náměstkyně primátora pro oblast kultury Monika Štayrová.
Mezi jednotlivci v hudebním a literárně dramatickém oboru titul získali Vojtěch Ernst (klarinet), Katarína Šlechtová (flétna), Amélie Linková (hoboj), Václav Spudil (hoboj) a Matěj Neumann (dramatik). Ve výtvarném oboru byli oceněni Barbora Jírová (design), Anna Křapková (design), Zuzana Mládková (výtvarné umění) a Kristina Tomková (kreslířka). 
Z kolektivů byl oceněn orchestr Smiling String Orchestra, taneční skupina ZUŠ Habrmanova, Královéhradecký dětský pěvecký sbor Jitro a Dramatický klub prvního soukromého jazykového gymnázia.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

5.10.

Trolejbusový výlet do historie

Odjezd účastníků výletu bude ve 14:30 hodin ze zastávky MHD Třída Míru.

Kultura celý článek
22.5.

„Orgasmus bez předsudků“ pobaví v Letohradě a Hradci

Diváci se budou smát neuvěřitelnému milostnému příběhu, který se může stát každému z nás.

Kultura celý článek
14.2.

Změna programu VČD na 14. února

Divadlo se za změnu omlouvá a děkuje za pochopení!

Kultura celý článek
16.7.

Umění v rozkvetlé zahradě – Flora Olomouc 2008

Pozornost návštěvníků si určitě získají i exponáty letní floristické soutěže s názvem „Přivítání miminka“.

Kultura celý článek
13.11.

Po derniéře Holek z kalendáře bude pardubické divadlo naruby!

Účastníky Noci divadel 2014 čekají představení pro děti i pro dospělé, autorská čtení, workshopy a semináře, koncerty, projekce filmů a inscenací či prohlídky zákulisí. Podrobnější informace o programu naleznete na webových stránkách www.nocdivadel.cz.

Kultura celý článek
5.1.

On The Road fotografa Pavla Šmída

5. ledna od 17 hodin zahájí v chrudimské Galerii Art výstava z cyklu On The Road fotografa Pavla Šmída.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting