Město Hradec Králové ocenilo talenty královéhradecké kultury 2018

17.4.

Město Hradec Králové ocenilo talenty královéhradecké kultury 2018

Dnes se ve velkém sále Adalbertina uskutečnil šestý ročník předávání cen „Talent královéhradecké kultury“. Během slavnostního večera získalo ocenění devět jednotlivců a čtyři kolektivy, které v loňském roce dosáhly mimořádných úspěchů a reprezentovali město na celostátních či mezinárodních přehlídkách. Město Hradec Králové takto každoročně oceňuje své nadějné umělce do 18 let, nominaci na titul Talent královéhradecké kultury doporučuje kulturní komise rady města, samotné udělení ocenění schvaluje zastupitelstvo.
"Chtěla bych velmi poděkovat všem, kteří těmto nadaným osobnostem vytvářejí zázemí a předávají jim zkušenosti. Tedy především rodičům a našim základním uměleckým školám či jejich soukromým učitelům. Věřím, že si od svých pedagogů vezmou to nejlepší a v budoucnu pomohou hledat, podporovat a rozvíjet talent u mladších generací, tak jako to dělali právě jejich učitelé," řekla náměstkyně primátora pro oblast kultury Monika Štayrová.
Mezi jednotlivci v hudebním a literárně dramatickém oboru titul získali Vojtěch Ernst (klarinet), Katarína Šlechtová (flétna), Amélie Linková (hoboj), Václav Spudil (hoboj) a Matěj Neumann (dramatik). Ve výtvarném oboru byli oceněni Barbora Jírová (design), Anna Křapková (design), Zuzana Mládková (výtvarné umění) a Kristina Tomková (kreslířka). 
Z kolektivů byl oceněn orchestr Smiling String Orchestra, taneční skupina ZUŠ Habrmanova, Královéhradecký dětský pěvecký sbor Jitro a Dramatický klub prvního soukromého jazykového gymnázia.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

2.2.

Na Rock for People dorazí živelní Marmozets a energičtí pankáči Slaves

Marmozets patří k tomu nejčerstvějšímu a nejzajímavějšímu, co lze na současné britské scéně slyšet. Jejich tvrdá muzika umně kombinuje ostré riffy s chytlavými nápěvy i rafinovanějšími rytmickými vzorci a je zároveň plná energie a svébytné vnitřní chemie. Jejich předloňský debut The Weird and Wonderful Marmozets sklidil nadšené ohlasy kritiky a obsadil čelní příčky v kategorii UK Rock & Metal Albums. A proslýchá se, že se letos dočkáme nového alba.

Kultura celý článek
6.8.

Hudebně-švestkový festival Vizovické Trnkobraní oznamuje kompletní program s Mig 21, Monkey Business nebo Divokým Billem

V blízkosti festivalového areálu bude možné využít bezplatně stanového městečka se sociálním zařízením a vodou. Parkovat bude možné na festivalovém parkovišti s omezenou kapacitou a parkovným 100 korun a dalších dvou parkovacích plochách.

Kultura celý článek
5.10.

Chartreská katedrála je k vidění v Chrudimi

V Regionálním muzeu v Chrudimi byla slavnostní vernisáží již 17 září zahájena výstava Katedrála v Chartres.

Kultura celý článek
6.10.

Kadeřnický salon Bláznivé nůžky mění svou adresu

Crazy komedii z kadeřnického salonu, v němž dojde k vraždě, na česká jeviště uvedl režisér Petr Novotný. I na Malé scéně bude diváky bavit původní obsazení – tedy Petra Janečková, Dagmar Novotná, Petr Dohnal, Alexandr Postler a Ladislav Špiner, nováčkem v týmu je pouze Milan Němec, který převzal roli po Josefu Vránovi.

Kultura celý článek
11.10.

Zdeněk Rumpík získal cenu v Permu!

7. října se na závěrečném galavečeru druhého ročníku soutěžní přehlídky vyhlašovaly ceny a Východočeské divadlo Pardubice bylo mezi jmenovanými – Zdeněk Rumpík v roli Johnyho Pateena Miky získal cenu pro nejlepšího herce festivalu ve vedlejší roli!

Kultura celý článek
15.3.

Děti se radovaly z výher a živých kuřátek

„Kuřátka a slepičky“ seznámily se životem těchto zvířátek, jejich potravou, dostaly do ruky výukový materiál a vyzkoušely si například i práci farmářů.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting