Město vypíše na letní kino poptávkové řízení

1.3.

Město vypíše na letní kino poptávkové řízení

Město vypíše poptávkové řízení na provozovatele letního kina. Reaguje tak na požadavek společnosti Cinema Time, který žádá na denní prázdninové promítání pod širým nebem od města dotaci 600 tisíc korun.


„V roce 2006 získala grant ve výši 100.000 korun na provoz letního kina společnost Attack Media. Od té doby pořádá kino každý rok, myslím, že od loňského roku pod názvem Cinema Time. Pořadatelství se nikdy nesoutěžilo a my nyní chceme vypsat poptávkové řízení s tím, že provozovatel by mohl získat smlouvu na provoz letního kina až na několik let,“ řekl náměstek primátorky František Brendl.

Poptávkové řízení bude vypsáno v nejbližší době, „hraje“ se totiž o provozování letního kina už na letošní prázdniny. „V současné době počítá městský rozpočet s dotací ve výši 200 tisíc korun. Promotér Pardubického letního kina Jan Motyčka ovšem požaduje 600 tisíc. My ale nevíme, zda našich 200 tisíc je hodně nebo málo, za kolik je kdo schopen promítání zajistit. Poptávkové řízení bude nejprůhlednějším způsobem, jak to zjistit,“ konstatoval Brendl.

Žádostí se zabývala kulturní komise. Poskytnutí částky 600.000 korun odmítla s tím, že provozovatel může při filmových projekcích, kterých se v průběhu prázdnin zúčastní kolem 50 tisíc diváků, vybírat alespoň symbolické vstupné.

V roce 2006 letní kino začínalo pomítat v Tyršových sadech s dotací sto tisíc korun. O dva roky později byla dotace zvýšena na 200 tisíc. V loňském roce, kdy se kino stěhovalo z Tyršových sadů za lihovar, dostal provozovatel 600 tisíc, ale s tím, že právě stěhování si vyžádá zvýšené náklady.

„Dotace jde z rozpočtu kulturní komise. Je třeba si uvědomit, že pokud bude navýšena pro kino, nebudou peníze na dotace pro mnoho desítek amatérských souborů převážně dětských a mládežnických, pro které je fond hlavně určen. V letošním roce je kulturní fond nižší než v roce 2012 a přece letní kino obdrželo, na rozdíl od jiných subjektů, nezkrácenou dotaci proti rokům předcházejícím. Letní kino není žádná charita, má své sponzory. Vidíme je na plakátech a bohatých propagačních materiálech. Má tržby z reklam promítaných při představení, zisky z prodeje občerstvení a další benefity např. symbolické nájemné za městské pozemky,“ řekl předseda kulturní komise rady města Jiří Razskazov.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

14.11.

Pardubická Noc divadel se zbrusu novým programem

Východočeské divadlo Pardubice se k této výjimečné akci samozřejmě také každoročně připojuje, letos bude dokonce jejím předskokanem, neboť pardubická Noc divadel se zbrusu novým programem, jehož hlavním tématem bude „Zkusit si divadlo na vlastní kůži“, odstartuje už v pátek 16. listopadu ve 22.00 hodin po repríze komedie Král jelenem v Městském divadle.

Kultura celý článek
30.6.

Bez omezení a bez bariér – Rock for People přivítá hradecké seniory i návštěvníky na vozíčku

22. ročník Rock for People se koná mezi 3. a 5. červencem 2016 v hradeckém Festivalparku. Aktuální edice celofestivalových pasů je v prodeji za cenu 1650 Kč do pátku 1. července, na místě budou za 1800 Kč. Podrobné informace na www.rockforpeople.cz. Juniorské vstupenky (15 – 17 let) jsou v předprodeji v ceně 900 Kč, na místě pak za 1100 Kč. Lístky na 3 dny pro seniory (nad 60 let) a držitele průkazu ZTP budou v prodeji pouze na místě, a to za 580 Kč, respektive za 540 Kč.

Kultura celý článek
6.5.

ČEZ arena přivítá nejlepší barmany Pardubicka a djskou show

Vstupenky získáte zdarma po registraci na www.tourdebar.cz nebo si jej můžete vyzvednout ve svém oblíbeném soutěžícím baru.

Kultura celý článek
1.7.

Kapela Kabát uzavře sobotní program na všech zastávkách festivalu Hrady CZ

V pátek fanoušci na dvou stageích zhlédnou Monkey Business, Mandrage, Xindla X nebo speciální hodinový hradní set rapperů Rytmuse a Vladimira 518 a další kapely a interprety.

Kultura celý článek
19.10.

V ČEZ Aréně se utkají věční rivalové

Neutkají se zde však vrcholoví sportovci, ale věční rivalové, města Hradec Králové a Pardubice.

Kultura celý článek
15.5.

TVOŘIVÁ DÍLNA: Jak se dělá animovaný film pomocí ploškové animace?

Výstava bude zahájena v sobotu 20. května 2017 ve 14.00 hod. v barokní radnici na Palackého náměstí v Poličce. Vernisáž nebude tentokrát určena pouze dospělému návštěvníkovi, ale především dětem! Čekat proto můžete nejen známé pohádkové melodie v podání žáků hudebního oboru ZUŠ Bystré, ale také tvořivou dílnu, kterou připraví animátorky z brněnského Studia Scala.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting