Město vypíše na letní kino poptávkové řízení

1.3.

Město vypíše na letní kino poptávkové řízení

Město vypíše poptávkové řízení na provozovatele letního kina. Reaguje tak na požadavek společnosti Cinema Time, který žádá na denní prázdninové promítání pod širým nebem od města dotaci 600 tisíc korun.


„V roce 2006 získala grant ve výši 100.000 korun na provoz letního kina společnost Attack Media. Od té doby pořádá kino každý rok, myslím, že od loňského roku pod názvem Cinema Time. Pořadatelství se nikdy nesoutěžilo a my nyní chceme vypsat poptávkové řízení s tím, že provozovatel by mohl získat smlouvu na provoz letního kina až na několik let,“ řekl náměstek primátorky František Brendl.

Poptávkové řízení bude vypsáno v nejbližší době, „hraje“ se totiž o provozování letního kina už na letošní prázdniny. „V současné době počítá městský rozpočet s dotací ve výši 200 tisíc korun. Promotér Pardubického letního kina Jan Motyčka ovšem požaduje 600 tisíc. My ale nevíme, zda našich 200 tisíc je hodně nebo málo, za kolik je kdo schopen promítání zajistit. Poptávkové řízení bude nejprůhlednějším způsobem, jak to zjistit,“ konstatoval Brendl.

Žádostí se zabývala kulturní komise. Poskytnutí částky 600.000 korun odmítla s tím, že provozovatel může při filmových projekcích, kterých se v průběhu prázdnin zúčastní kolem 50 tisíc diváků, vybírat alespoň symbolické vstupné.

V roce 2006 letní kino začínalo pomítat v Tyršových sadech s dotací sto tisíc korun. O dva roky později byla dotace zvýšena na 200 tisíc. V loňském roce, kdy se kino stěhovalo z Tyršových sadů za lihovar, dostal provozovatel 600 tisíc, ale s tím, že právě stěhování si vyžádá zvýšené náklady.

„Dotace jde z rozpočtu kulturní komise. Je třeba si uvědomit, že pokud bude navýšena pro kino, nebudou peníze na dotace pro mnoho desítek amatérských souborů převážně dětských a mládežnických, pro které je fond hlavně určen. V letošním roce je kulturní fond nižší než v roce 2012 a přece letní kino obdrželo, na rozdíl od jiných subjektů, nezkrácenou dotaci proti rokům předcházejícím. Letní kino není žádná charita, má své sponzory. Vidíme je na plakátech a bohatých propagačních materiálech. Má tržby z reklam promítaných při představení, zisky z prodeje občerstvení a další benefity např. symbolické nájemné za městské pozemky,“ řekl předseda kulturní komise rady města Jiří Razskazov.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

8.1.

Komorní filharmonie má novou ředitelku

Novou ředitelkou Komorní filharmonie Pardubice se stala Jarmila Zbořilová.

Kultura celý článek
12.3.

Vojnarka ve VČD: Zdárný krok do neznáma

VČD Pardubice se po sérii rozverných komedií a muzikálů odvážilo ke kroku do neznáma - k inscenovaní Vojnarky.

Kultura celý článek
5.10.

Michal z Kouzelné školky bude opět v Pardubicích bavit děti

Neméně důležitá je pointa tohoto představení! Michal při aktivním zapojení všech malých diváků v hledišti rozluští velkou záhadu, co se vlastně stane s jídlem, které necháme na talíři nedojedené!

Kultura celý článek
31.5.

Pernštýnskou noc navštíví i hosté ze Štrasburku

Tisíce lidí se již téměř 20 let účastní Pernštýnské noci v historickém centru Pardubic.

Kultura celý článek
14.4.

Zveme vás do kina na Ozvěny Ekofilmu

Tahákem budou jistě dva oceněné filmy, a to slovenský dokument o kousku divočiny v Evropě Vlčí hory a rakouský dokument z Vápencových Alp Jak se dělá prales.

Kultura celý článek
17.1.

Polička je zastoupena na prestižních výstavách v Praze

Národní památkový ústav pořádá od 12. října do 28. února ve Šternberském paláci výstavu Podoby a příběhy – portréty renesanční šlechty.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting