Město vystavuje fotografie k výročí Velké pardubické

21.9.

Město vystavuje fotografie k výročí Velké pardubické

Město vystavuje fotografie k výročí Velké pardubické

Město vystavuje fotografie k výročí Velké pardubické

V pardubickém informačním centru „Pardubice Region Tourism“ u Zelené brány " byla minulý týden zahájena výstava fotografií ke 120. výročí Velké pardubické České pojišťovny. Potrvá až do pondělí 11. října. Své snímky zde vystavují tři pardubičtí fotografové – František Seibert, Miloš Fic a Luboš Jeníček starší. Expozici tvoří barevné i černobílé fotografie, které představují historii i současnost nejen Velké pardubické České pojišťovny, ale i ostatních dostihů na závodišti v Pardubicích. Výstavu dostihových fotografií je možné v informačním centru navštívit denně. Ve všední dny je otevřena od 8 do 18 hodin, o víkendu od 9 do 18.00 hodin. Vstup je zdarma. Tato fotografická expozice ale není jedinou výstavou ve městě k výročí 120. Velké pardubické České pojišťovny. V obchodním centru AFI Palace Pardubice jsou v těchto dnech vystaveny obrázky ze 2. ročníku výtvarné soutěže „Namaluj si koně“ určené pro žáky pardubických základních škol, které se zúčastnilo téměř 250 dětí. Vzhledem k jubileu Velké pardubické České pojišťovny byla tentokrát tématicky zaměřena na dostihy. Výstava je umístěna na ochozu v prvním patře a k vidění je nejen šest oceněných prací, ale i další vybrané obrázky. Expozice zde bude umístěna do 30. září.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

16.4.

Celý Hradec jde slavit příchod jara, je tu Majáles.

Letošní hlavní hvězdou Hradeckého Majálesu bude kapela Rybičky 48, ti po půlroční koncertní pauze přijedou na hradecké pódium rovnou z USA. V Hradci se poprvé představí se svou novou open air show 115 let rock 'n' rollu. Hudební program doplňují ti nejlepší z české a slovenské hudební scény jako třeba majálesové stálice Tomáš Klus, Horkýže Slíže, Mandrage nebo Jelen. Poprvé se na Majálesu představí Mirai, Lenny nebo Marek Ztracený.

Kultura celý článek
22.10.

Divadlo si připomene své jubileum i výročí revoluce

Pardubičtí divadelníci pořádají akce na oslavu 100. výročí VČD i 20 let od revoluce

Kultura celý článek
24.7.

Moravskotřebovský bramborák znovu ožívá

Bramborák se uskuteční v sobotu 28. července na nádvoří zámku v Moravské Třebové a slibuje bohatý žánrový program.

Kultura celý článek
7.10.

Ika Kraicová běhá a zpívá s vlky.

Jakoby v písních Ika Kraicová běhala a zpívala s vlky. Dýchá z nich mystika, záhady, bolest a ženství.

Kultura celý článek
29.7.

Maddox Open Air 2011/II

Zveme vás v sobotu 6. srpna 2011 na Maddox Open Air 2011- Funky House,

Kultura celý článek
22.10.

Žalman, který je na folkové scéně půl století, splnil v Pardubicích sen nevidomému hudebníkovi

Jak v mém osobním životě, tak i v tom muzikantském,“ konstatoval oslavenec, který se svým Spolem dorazil v sobotu večer do pardubického Kulturního domu Hronovická.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting