Město vystavuje fotografie k výročí Velké pardubické

21.9.

Město vystavuje fotografie k výročí Velké pardubické

Město vystavuje fotografie k výročí Velké pardubické

Město vystavuje fotografie k výročí Velké pardubické

V pardubickém informačním centru „Pardubice Region Tourism“ u Zelené brány " byla minulý týden zahájena výstava fotografií ke 120. výročí Velké pardubické České pojišťovny. Potrvá až do pondělí 11. října. Své snímky zde vystavují tři pardubičtí fotografové – František Seibert, Miloš Fic a Luboš Jeníček starší. Expozici tvoří barevné i černobílé fotografie, které představují historii i současnost nejen Velké pardubické České pojišťovny, ale i ostatních dostihů na závodišti v Pardubicích. Výstavu dostihových fotografií je možné v informačním centru navštívit denně. Ve všední dny je otevřena od 8 do 18 hodin, o víkendu od 9 do 18.00 hodin. Vstup je zdarma. Tato fotografická expozice ale není jedinou výstavou ve městě k výročí 120. Velké pardubické České pojišťovny. V obchodním centru AFI Palace Pardubice jsou v těchto dnech vystaveny obrázky ze 2. ročníku výtvarné soutěže „Namaluj si koně“ určené pro žáky pardubických základních škol, které se zúčastnilo téměř 250 dětí. Vzhledem k jubileu Velké pardubické České pojišťovny byla tentokrát tématicky zaměřena na dostihy. Výstava je umístěna na ochozu v prvním patře a k vidění je nejen šest oceněných prací, ale i další vybrané obrázky. Expozice zde bude umístěna do 30. září.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

13.11.

Na stotísícového diváka VČD čekají zajímavé dárky

Při této příležitosti divadlo na svých internetových stránkách www.vcd.cz připravilo i tradiční tipovací soutěž, ve které mohou zájemci tipovat, kdy stotisící divák divadlo navštíví. Kdo bude pravdě nejblíže, vyhraje rovněž roční abonmá pro dvě osoby.

Kultura celý článek
15.3.

Děti se radovaly z výher a živých kuřátek

„Kuřátka a slepičky“ seznámily se životem těchto zvířátek, jejich potravou, dostaly do ruky výukový materiál a vyzkoušely si například i práci farmářů.

Kultura celý článek
28.12.

Až nám perník zavoní ...

Na půdě muzea se vydáte zpět téměř o století a budete svědky toho, kolik úsilí je na cestě za bohatým štědrovečerním stolem.

Kultura celý článek
2.10.

Východočeské divadlo Pardubice uvede v říjnu hned tři premiéry

V režii herce Východočeského divadla Radka Žáka, pro kterého je to už druhé setkání s Lenkou Lagronovou, neboť před dvěma lety nazkoušel jejího Tanečníka, se představí Petra Janečková, hostující Lenka Zbranková, Dagmar Novotná a Lída Vlášková.

Kultura celý článek
29.10.

Pošlete hlas pro své město

Připomeňme, že v loňském roce se radovala z překvapivého druhého místa východočeská Litomyšl.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting