Město vystavuje fotografie k výročí Velké pardubické

21.9.

Město vystavuje fotografie k výročí Velké pardubické

Město vystavuje fotografie k výročí Velké pardubické

Město vystavuje fotografie k výročí Velké pardubické

V pardubickém informačním centru „Pardubice Region Tourism“ u Zelené brány " byla minulý týden zahájena výstava fotografií ke 120. výročí Velké pardubické České pojišťovny. Potrvá až do pondělí 11. října. Své snímky zde vystavují tři pardubičtí fotografové – František Seibert, Miloš Fic a Luboš Jeníček starší. Expozici tvoří barevné i černobílé fotografie, které představují historii i současnost nejen Velké pardubické České pojišťovny, ale i ostatních dostihů na závodišti v Pardubicích. Výstavu dostihových fotografií je možné v informačním centru navštívit denně. Ve všední dny je otevřena od 8 do 18 hodin, o víkendu od 9 do 18.00 hodin. Vstup je zdarma. Tato fotografická expozice ale není jedinou výstavou ve městě k výročí 120. Velké pardubické České pojišťovny. V obchodním centru AFI Palace Pardubice jsou v těchto dnech vystaveny obrázky ze 2. ročníku výtvarné soutěže „Namaluj si koně“ určené pro žáky pardubických základních škol, které se zúčastnilo téměř 250 dětí. Vzhledem k jubileu Velké pardubické České pojišťovny byla tentokrát tématicky zaměřena na dostihy. Výstava je umístěna na ochozu v prvním patře a k vidění je nejen šest oceněných prací, ale i další vybrané obrázky. Expozice zde bude umístěna do 30. září.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

15.5.

TVOŘIVÁ DÍLNA: Jak se dělá animovaný film pomocí ploškové animace?

Výstava bude zahájena v sobotu 20. května 2017 ve 14.00 hod. v barokní radnici na Palackého náměstí v Poličce. Vernisáž nebude tentokrát určena pouze dospělému návštěvníkovi, ale především dětem! Čekat proto můžete nejen známé pohádkové melodie v podání žáků hudebního oboru ZUŠ Bystré, ale také tvořivou dílnu, kterou připraví animátorky z brněnského Studia Scala.

Kultura celý článek
5.11.

Univerzita Pardubice slaví výročí studentské stávky: Nabídne besedy, koncert, výstavy i překvapení

První akcí z řady bude setkání s respektovaným amatérským filmařem, spisovatelem a disidentem Oskarem Georgem Seibertem, který tento čtvrtek přijede na pozvání Ústavu historických věd a Katedry literární kultury a slavistiky Fakulty filozofické Univerzity Pardubice.

Kultura celý článek
31.1.

Ve Východočeském divadle Pardubice byla vyhlášena Komedie roku 2016

Diváci měli během jednoho týdne možnost zhlédnout sedm nejlepších komedií, které v roce 2016 vznikly na jevištích českých a moravskoslezských profesionálních divadel. Další komediální představení zájemce čekala v doprovodném programu. GRAND Festival smíchu je právě svým zaměřením zcela unikátní, neboť se věnuje výhradně komediálnímu žánru, jenž je na jiných festivalech opomíjen.

Kultura celý článek
6.5.

Východočeské divadlo láká na představení a koncerty na Kunětické hoře

Pomalu se blíží závěr stávající divadelní sezóny Východočeského divadla Pardubice a s ním i oblíbená plenérová představení v letním amfiteátru na vyhlídce hradu Kunětická hora.

Kultura celý článek
17.1.

VČD Pardubice - zrušení čtvrtečního koncertu Vladimíra Mišíka

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, divadlo nyní jedná o náhradním termínu, který bude včas uveřejněn na internetových stránkách divadla www.vcd.cz.

Kultura celý článek
11.6.

EKG se rozbuší ve středu v Divadle 29

EKG je nová literárně hudební šou, kterou ve spolupráci s Divadlem Archa pořádají Igor Malijevský a Jaroslav Rudiš.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting