Městské muzeum a galerie Polička a Centrum Bohuslava Martinů pro připravily Poličské muzeum opět ovládnou skřítkové

26.7.

 Městské muzeum a galerie Polička a Centrum Bohuslava Martinů pro připravily Poličské muzeum opět ovládnou skřítkové

Letní kino a divadélko pro děti, zábavná dílna plná megabublin, tanec a bubnování nebo zábava i poznávání v expozicích a výstavách muzea? Taková bude sobota 29. července 2017 v Poličce.
Již tuto sobotu se v atriu poličského muzea uskuteční, a to již po páté, tradiční celodenní festival pro rodiny s dětmi - SKŘÍTKOVÁNÍ. Pokud nevíte kam s dětmi, je právě tato akce na míru ušitá pro vás. Program je pestrý a na své si přijdou malí i větší návštěvníci. A na co se mohou těšit? 
Během dne bude připravený zábavný program pro zvídavé děti i dospěláky v expozicích nebo výstavách poličského muzea, který odstartuje v devět hodin a trvat bude až do oběda. Děti se během něj dozvědí mnoho zajímavostí a zároveň si něco odnesou na památku. Například středověkou hru mlýn, zrcátko anebo malý hudební nástroj. 
Odpoledne odstartuje dílnička pro děti – Bubble party. Každý kdo má rád bubliny si bude připadat jako v ráji. Nejprve si vyrobí bublifuk, popustí uzdu fantazii malováním pomocí barevných bublin a užije si zábavu vytvářením megabublin! Neméně zajímavá bude i fantastická show s Klaunem Fílou. Už jste někdy viděli bublinu v bublině, bublinový tenis, housenku nebo kouřové bubliny? Na konci bude dokonce několik odvážlivců uzavřeno do obří bubliny. 
Pokud ještě nebudete unavení, následuje divadélko pro děti. Kdo by neznal klasickou pohádku O kohoutkovi a slepičce, kterak se slepička snaží zachránit chamtivého kohoutka? Není právě lakomost a chamtivost hlavním tématem nejen příběhu, ale i dnešního světa? Dá se vůbec z tohoto příběhu udělat legrace? Dá se z něj poučit? Přijďte a uvidíte sami. 
A co vás čeká dále - připraveno bude TANCOVÁNÍ a BUBNOVÁNÍ, kdy hrát na buben a tančit mohou přijít všichni, protože na věku a fyzické kondici nezáleží! Joseline Amutuhaire a Tomáš Ondrůšek to dobře vědí a proto vás nenechají jen tak v klidu stát.
Závěrem celého dne bude LETNÍ KINO PRO DĚTI projekcí pokračování jedné z nejúspěšnějších českých pohádek s Ivanem Trojanem a Jiřím Dvořákem v hlavních rolích, kterou bezpochyby je Anděl Páně 2.
Časový harmonogram akce naleznete na www.cbmpolicka.cz
Celodenní program pro děti a rodiče připravily MaTami - centrum pro rodinu, Městské muzeum a galerie Polička v Centru Bohuslava Martinů a Městská knihovna Polička za podpory Pardubického kraje. 

Další zprávy z kategorie "Kultura"

20.1.

Hospital Kuks na prahu velkých změn

Začátek úprav po uzavření dokumentace pro zadání stavby je plánován na druhou půli roku 2012.

Kultura celý článek
7.11.

Východočeské divadlo zahájilo prodej abonentek GRAND Festivalu smíchu

Diváky opět čeká sedm nejlepších komedií, které v tomto roce vznikly v českých divadlech. Další vynikající komediální představení budou moci zájemci zhlédnout v doprovodném programu, v prologu či epilogu festivalu.

Kultura celý článek
5.3.

Večer s knížkou z Paříže

Host předjarního, již osmadvacátého Laskavého večera s knížkou k nám přicestuje z Francie.

Kultura celý článek
8.2.

Senioři roztančí Hronovickou

Ples pro seniory pořádá město Pardubice jednou ročně. Senioři, kteří se chtějí pobavit, nebo si zatančit při „hudbě svého mládí“ se ale scházejí na pravidelných čajích, které pro ně radnice pořádá každý měsíc. V Seniorcentru se ale mohou celoročně účastnit i dalších aktivit, od vzdělávacích programů, přes sportovní až po kulturní.

Kultura celý článek
6.12.

Moravský masopust oživí Litomyšl

V průběhu večera návštěvníky obohatí výstava obrazů zahraničních malířů. Umělci tvořili na letošním soustředění v Tisové. Po skončení divadla rytíř Toulovec provede zájemce Litomyšlí.

Kultura celý článek
24.2.

Rock for People přikládá pod kotel, přijedou ANTI-FLAG a Turbowolf

22. ročník Rok for People se koná mezi 3. a 5. červencem 2016 na tradičním místě v hradeckém Festivalparku. Jako jedni z headlinerů se do Festivalparku po osmi letech vrátí legendární pop punkeři The Offspring, dále vystoupí Bullet for My Valentine, Five Finger Death Punch, Enter Shikari, Royal Republic, Our Last Night, Saul Williams, Ho99o9, Bazzookas a další.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting