Městské muzeum a galerie Polička a Centrum Bohuslava Martinů pro připravily Poličské muzeum opět ovládnou skřítkové

26.7.

 Městské muzeum a galerie Polička a Centrum Bohuslava Martinů pro připravily Poličské muzeum opět ovládnou skřítkové

Letní kino a divadélko pro děti, zábavná dílna plná megabublin, tanec a bubnování nebo zábava i poznávání v expozicích a výstavách muzea? Taková bude sobota 29. července 2017 v Poličce.
Již tuto sobotu se v atriu poličského muzea uskuteční, a to již po páté, tradiční celodenní festival pro rodiny s dětmi - SKŘÍTKOVÁNÍ. Pokud nevíte kam s dětmi, je právě tato akce na míru ušitá pro vás. Program je pestrý a na své si přijdou malí i větší návštěvníci. A na co se mohou těšit? 
Během dne bude připravený zábavný program pro zvídavé děti i dospěláky v expozicích nebo výstavách poličského muzea, který odstartuje v devět hodin a trvat bude až do oběda. Děti se během něj dozvědí mnoho zajímavostí a zároveň si něco odnesou na památku. Například středověkou hru mlýn, zrcátko anebo malý hudební nástroj. 
Odpoledne odstartuje dílnička pro děti – Bubble party. Každý kdo má rád bubliny si bude připadat jako v ráji. Nejprve si vyrobí bublifuk, popustí uzdu fantazii malováním pomocí barevných bublin a užije si zábavu vytvářením megabublin! Neméně zajímavá bude i fantastická show s Klaunem Fílou. Už jste někdy viděli bublinu v bublině, bublinový tenis, housenku nebo kouřové bubliny? Na konci bude dokonce několik odvážlivců uzavřeno do obří bubliny. 
Pokud ještě nebudete unavení, následuje divadélko pro děti. Kdo by neznal klasickou pohádku O kohoutkovi a slepičce, kterak se slepička snaží zachránit chamtivého kohoutka? Není právě lakomost a chamtivost hlavním tématem nejen příběhu, ale i dnešního světa? Dá se vůbec z tohoto příběhu udělat legrace? Dá se z něj poučit? Přijďte a uvidíte sami. 
A co vás čeká dále - připraveno bude TANCOVÁNÍ a BUBNOVÁNÍ, kdy hrát na buben a tančit mohou přijít všichni, protože na věku a fyzické kondici nezáleží! Joseline Amutuhaire a Tomáš Ondrůšek to dobře vědí a proto vás nenechají jen tak v klidu stát.
Závěrem celého dne bude LETNÍ KINO PRO DĚTI projekcí pokračování jedné z nejúspěšnějších českých pohádek s Ivanem Trojanem a Jiřím Dvořákem v hlavních rolích, kterou bezpochyby je Anděl Páně 2.
Časový harmonogram akce naleznete na www.cbmpolicka.cz
Celodenní program pro děti a rodiče připravily MaTami - centrum pro rodinu, Městské muzeum a galerie Polička v Centru Bohuslava Martinů a Městská knihovna Polička za podpory Pardubického kraje. 

Další zprávy z kategorie "Kultura"

7.2.

Videokronika města roku 1997 – 2. část Podél Haldy

Ať to již byly povodně nejen na Pardubicku nebo otevření kostela sv. Bartoloměje po rekonstrukci.

Kultura celý článek
30.11.

V divadle se bude šumlovat již po páté

V pořadí již páté Večerní šumlování se bude konat v pondělí 30. listopadu tradičně na Jevištní zkušebně, a to od 19 hodin.

Kultura celý článek
6.5.

ČEZ arena přivítá nejlepší barmany Pardubicka a djskou show

Vstupenky získáte zdarma po registraci na www.tourdebar.cz nebo si jej můžete vyzvednout ve svém oblíbeném soutěžícím baru.

Kultura celý článek
22.5.

Pardubice ovládnou dudáci

V rámci Britského dne na dostihovém závodišti do Pardubic zavítá návštěva ze spřáteleného skotského regionu East Lothian.

Kultura celý článek
24.4.

Plečnikova výstava dorazila do Pardubic

Do informačního centra pod Zelenou branou v Pardubicích dorazila výstava o díle slovinského architekta Jože Plečnika.

Kultura celý článek
26.6.

Jeptišky naposledy roztančí pardubickou Malou scénu ve dvoře

Hru v komorním prostředí Malé scény ve dvoře nazkoušel režisér Lumír Olšovský, jenž do rolí energických řádových sester s velkým smyslem pro humor a sebeironii obsadil Jindru Janouškovou, Petru Janečkovou, Dagmar Novotnou, Martinu Sikorovou a Petru Tenorovou, po jejímž odchodu z pardubického angažmá postavu převzala Jana Ondrušková.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting