Městské muzeum a galerie Polička a Centrum Bohuslava Martinů pro připravily Poličské muzeum opět ovládnou skřítkové

26.7.

 Městské muzeum a galerie Polička a Centrum Bohuslava Martinů pro připravily Poličské muzeum opět ovládnou skřítkové

Letní kino a divadélko pro děti, zábavná dílna plná megabublin, tanec a bubnování nebo zábava i poznávání v expozicích a výstavách muzea? Taková bude sobota 29. července 2017 v Poličce.
Již tuto sobotu se v atriu poličského muzea uskuteční, a to již po páté, tradiční celodenní festival pro rodiny s dětmi - SKŘÍTKOVÁNÍ. Pokud nevíte kam s dětmi, je právě tato akce na míru ušitá pro vás. Program je pestrý a na své si přijdou malí i větší návštěvníci. A na co se mohou těšit? 
Během dne bude připravený zábavný program pro zvídavé děti i dospěláky v expozicích nebo výstavách poličského muzea, který odstartuje v devět hodin a trvat bude až do oběda. Děti se během něj dozvědí mnoho zajímavostí a zároveň si něco odnesou na památku. Například středověkou hru mlýn, zrcátko anebo malý hudební nástroj. 
Odpoledne odstartuje dílnička pro děti – Bubble party. Každý kdo má rád bubliny si bude připadat jako v ráji. Nejprve si vyrobí bublifuk, popustí uzdu fantazii malováním pomocí barevných bublin a užije si zábavu vytvářením megabublin! Neméně zajímavá bude i fantastická show s Klaunem Fílou. Už jste někdy viděli bublinu v bublině, bublinový tenis, housenku nebo kouřové bubliny? Na konci bude dokonce několik odvážlivců uzavřeno do obří bubliny. 
Pokud ještě nebudete unavení, následuje divadélko pro děti. Kdo by neznal klasickou pohádku O kohoutkovi a slepičce, kterak se slepička snaží zachránit chamtivého kohoutka? Není právě lakomost a chamtivost hlavním tématem nejen příběhu, ale i dnešního světa? Dá se vůbec z tohoto příběhu udělat legrace? Dá se z něj poučit? Přijďte a uvidíte sami. 
A co vás čeká dále - připraveno bude TANCOVÁNÍ a BUBNOVÁNÍ, kdy hrát na buben a tančit mohou přijít všichni, protože na věku a fyzické kondici nezáleží! Joseline Amutuhaire a Tomáš Ondrůšek to dobře vědí a proto vás nenechají jen tak v klidu stát.
Závěrem celého dne bude LETNÍ KINO PRO DĚTI projekcí pokračování jedné z nejúspěšnějších českých pohádek s Ivanem Trojanem a Jiřím Dvořákem v hlavních rolích, kterou bezpochyby je Anděl Páně 2.
Časový harmonogram akce naleznete na www.cbmpolicka.cz
Celodenní program pro děti a rodiče připravily MaTami - centrum pro rodinu, Městské muzeum a galerie Polička v Centru Bohuslava Martinů a Městská knihovna Polička za podpory Pardubického kraje. 

Další zprávy z kategorie "Kultura"

22.10.

Lucie Bílá: Z pomluv na Boni Pueri jsem zhnusená

Nejúspěšnější česká zpěvačka se ve svém tiskovém prohlášení postavila za chlapecký sbor Boni Pueri a jeho ředitele Pavla Horáka

Kultura celý článek
7.10.

Ika Kraicová běhá a zpívá s vlky.

Jakoby v písních Ika Kraicová běhala a zpívala s vlky. Dýchá z nich mystika, záhady, bolest a ženství.

Kultura celý článek
5.3.

Večer s knížkou z Paříže

Host předjarního, již osmadvacátého Laskavého večera s knížkou k nám přicestuje z Francie.

Kultura celý článek
6.4.

Pozvánka do Galerie Univerzity Pardubice na výstavu: Alena Laufrová – Grafika, pastely

Alena Laufrová uspořádala více než 50 samostatných výstav v České republice např. v Praze, Brně, Mariánských lázních i v zahraničí např. v Polsku, Holandsku, Londýně nebo v Egyptě. Je zastoupena ve sbírkách Památníku národního písemnictví a v Národní galerii v Praze, v Ermitáži v Leningradu, v Národním muzeu ve Washingtonu apod.

Kultura celý článek
25.2.

Pozvánka do Galerie Univerzity Pardubice na výstavu:Jaroslav J. Alt – Obrazy, kresby

Výstava obrazů a maleb Jaroslava Alta v Galerii Univerzity Pardubice je ke zhlédnutí ve vestibulu Univerzitní knihovny a potrvá do 5. dubna. Je otevřena tradičně od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin. Vstup je volný.

Kultura celý článek
14.3.

Martina Sikorová a Ladislav Špiner obhájili pozici nejoblíbenějších herců Východočeského divadla

Titul nejpopulárnější herečky si z plesu podruhé za sebou odnesla MARTINA SIKOROVÁ, která získala nejvíce hlasů za roli zpěvačky Sally Bowles v muzikálu Cabaret. Na druhém místě se umístila Petra Janečková, jež se může pyšnit předešlými již deseti oceněními pro nejoblíbenější herečku VČD, a třetí pozice patří Janě Ondruškové, což je po roce a půl v pardubickém angažmá ohromným úspěchem!

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting