Mezinárodní festival IFAS byl slavnostně zahájen

24.9.

Mezinárodní festival IFAS byl slavnostně zahájen

Mezinárodní festival IFAS byl slavnostně zahájen

V pořadí již 21. ročník Mezinárodního festivalu akademických sborů IFAS byl ve středu 22. září večer slavnostně zahájen v aule Univerzity Pardubice. Spolu s rektorem univerzity Miroslavem Lidwigem a pardubickým primátorem Jaroslavem Demlem pozdravil účastníky festivalu také náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.   Festivalu, který má více než čtyřicetiletou tradici, se letos účastní 12 sborů ze šesti zemí světa. V minulosti se v Pardubicích představili zpěváci z USA, Brazílie nebo Japonska, letošní účast není tak „exotická“. Vedle domácích souborů vystoupí tělesa z Estonska, Finska, Ruska, Srbska a Ukrajiny. Od roku 2002 není festival pouze o klasickém sborovém zpěvu, jeho součástí je také soutěž v oblasti folklorní sborové tvorby.   Pardubický kraj podporuje festival IFAS od samého počátku své existence. Představitelé kraje nad festivalem pravidelně přebírají záštitu a podpora kraje je také finančního charakteru, letos činil příspěvek 60 tisíc korun.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

8.2.

Pardubický GRAND Festival smíchu se blíží

VII. ročník GRAND Festivalu smíchu, který se koná od 11. do 18. února 2007 ve Východočeském divadle Pardubice.

Kultura celý článek
20.1.

Lednová dobrodružství v knihovně

Knihovna v lednu také představí zajímavou osobnost české divadelní a výtvarné tvorby – Jana Schmida. Kromě výstavy Divadelních plakátů Jana Schmida pro studio Ypsilon se návštěvníci mohou těšit na setkání se samotným umělcem.

Kultura celý článek
26.7.

Maddox Open Air 2011/II

Stanování není organizováno ani zpoplatněno.

Kultura celý článek
9.6.

Východočeské divadlo zve děti do zákulisí

Letošní Dětský den otevřených dveří se ponese v duchu pohádkového příběhu lásky Kráska a zvíře, který v červnu divadlo uvádí na letní scéně na Kunětické hoře.

Kultura celý článek
13.12.

Filharmonici zvou na Českou mši vánoční

V druhé půli pak zazní Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby.

Kultura celý článek
11.5.

Od soboty do následující soboty se v Letohradě slaví

V Kyšperku, dnes Letohradě, se slavily největší svatojánské poutě po Praze, první byla v roce 1628. Věhlasná pouť, jedna z nejstarších v českých zemích, začala již tento víkend 10. až 12. května.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting