Mezinárodní festival IFAS byl slavnostně zahájen

24.9.

Mezinárodní festival IFAS byl slavnostně zahájen

Mezinárodní festival IFAS byl slavnostně zahájen

V pořadí již 21. ročník Mezinárodního festivalu akademických sborů IFAS byl ve středu 22. září večer slavnostně zahájen v aule Univerzity Pardubice. Spolu s rektorem univerzity Miroslavem Lidwigem a pardubickým primátorem Jaroslavem Demlem pozdravil účastníky festivalu také náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.   Festivalu, který má více než čtyřicetiletou tradici, se letos účastní 12 sborů ze šesti zemí světa. V minulosti se v Pardubicích představili zpěváci z USA, Brazílie nebo Japonska, letošní účast není tak „exotická“. Vedle domácích souborů vystoupí tělesa z Estonska, Finska, Ruska, Srbska a Ukrajiny. Od roku 2002 není festival pouze o klasickém sborovém zpěvu, jeho součástí je také soutěž v oblasti folklorní sborové tvorby.   Pardubický kraj podporuje festival IFAS od samého počátku své existence. Představitelé kraje nad festivalem pravidelně přebírají záštitu a podpora kraje je také finančního charakteru, letos činil příspěvek 60 tisíc korun.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

4.3.

Cyklus INprojekty tentokrát představí severskou dramatiku

Režisér Josef Kačmarčík je přesvědčen, že hra by rozhodně měla zaujmout dnešního diváka: „Mezilidské vztahy jsou totiž v současné době často podobně chladné a neosobní jako v Norénových hrách. Myslím si, že je dokonce určitým trendem vztahům nevěřit a raději se do nich úplně nepokládat, aby se člověk vyhnul zklamání. A já mám pocit, že je to nepříjemný fenomén, o kterém by se mělo mluvit.“

Kultura celý článek
29.1.

Na plese si pardubické divadlo připomene své sté výročí

K poslechu a tanci zahrají pardubičtí filharmonici a taneční orchestr Chorus.

Kultura celý článek
18.1.

Přebásněné rozhovory opilých žen na Malé scéně Východočeského divadla

Poetickým způsobem přebásněné rozhovory silně opilých žen během pěti zkoušek nastuduje mladá talentovaná režisérka Tereza Říhová, která ke spolupráci přizvala Romanu Chvalovou, Veroniku Mackovou, Janu Ondruškovou, Lídu Vláškovou a coby barmana Josefa Lásku.

Kultura celý článek
20.11.

Pěvissimo!

Jak jinak nazvat vystoupení, při kterém během unikátního hudebního večera můžete z jednoho jeviště vyslechnout pěveckou legendu Dagmar Peckovou, skvělý baryton Lukáše Hacka, něžný soprán Kristýny Vylíčilové a Markéty Böhmové, společně se zástupci elity nastupující pěvecké generace, Danielem Matouškem a Marií Svobodovou.

Kultura celý článek
12.11.

Dohnal se zlobí na hejtmana: Naše divadlo ignoruje!

V rok 100. jubilea VČD si kraj místo pardubického představení objednal pražské zpěváky do Chrudimi...

Kultura celý článek
12.6.

Rock for People začne o den dříve, odstartuje ho už 3. července Večírek pro nedočkavé s Mydy Rabycad

V dalších dnech se návštěvníci Rock for People mohou těšit například na legendární The Prodigy, špičky britské indie rockové scény The Kooks a The Vaccines, hvězdnou Sigmu, opěvované americké rockery Skillet, dánskou heavymetalovou stálici Volbeat, nespoutané Beatsteaks či hrdinu jednoho z nejpozoruhodnějších příběhů historie moderní hudby „Sugar Mana“ Rodrigueze. K tomu přidejme Marmozets, Stick To Your Guns, Sick Puppies, Albert Hammond Jr., Blossoms a další bez mála stovku jmen.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting