Mezinárodní festival IFAS byl slavnostně zahájen

24.9.

Mezinárodní festival IFAS byl slavnostně zahájen

Mezinárodní festival IFAS byl slavnostně zahájen

V pořadí již 21. ročník Mezinárodního festivalu akademických sborů IFAS byl ve středu 22. září večer slavnostně zahájen v aule Univerzity Pardubice. Spolu s rektorem univerzity Miroslavem Lidwigem a pardubickým primátorem Jaroslavem Demlem pozdravil účastníky festivalu také náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.   Festivalu, který má více než čtyřicetiletou tradici, se letos účastní 12 sborů ze šesti zemí světa. V minulosti se v Pardubicích představili zpěváci z USA, Brazílie nebo Japonska, letošní účast není tak „exotická“. Vedle domácích souborů vystoupí tělesa z Estonska, Finska, Ruska, Srbska a Ukrajiny. Od roku 2002 není festival pouze o klasickém sborovém zpěvu, jeho součástí je také soutěž v oblasti folklorní sborové tvorby.   Pardubický kraj podporuje festival IFAS od samého počátku své existence. Představitelé kraje nad festivalem pravidelně přebírají záštitu a podpora kraje je také finančního charakteru, letos činil příspěvek 60 tisíc korun.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

6.5.

Východočeské divadlo láká na představení a koncerty na Kunětické hoře

Pomalu se blíží závěr stávající divadelní sezóny Východočeského divadla Pardubice a s ním i oblíbená plenérová představení v letním amfiteátru na vyhlídce hradu Kunětická hora.

Kultura celý článek
23.10.

Noc Grácií školy SVÍTÁNÍ bude plná překvapení

„Akce je věnována všem, co nám v uplynulém školním roce pomáhali a podporovali nás. Díky nim jsme mohli uskutečňovat naše vize, naplňovat naše poslání a pečovat o ty, jimž osud tolik nepřál. Osobně mě velmi těší, že se i v dnešní době stále ještě najdou lidé s otevřeným srdcem, kteří jsou ochotni pomáhat, mnohdy i za cenu nemalých osobních obětí,“ uvedla Miluše Horská, ředitelka Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ, která už 25 let pomáhá dětem a mladým lidem s hendikepem. „Půjde o vyvrcholení oslav čtvrtstoletí existence naší školy,“ dodala Miluše Horská.

Kultura celý článek
12.12.

Pardubice se chystají na patnáctou štědrovečerní procházku

Pro řadu Pardubáků začíná noční procházka na slavnostně vyzdobeném a osvětleném zámku, který o štědré noci zdarma otevírá většinu svých expozic, včetně běžně nepřístupných prostor, jako je zámecká věž s vyhlídkou. Letos se zámek otevře ve 21:00 a bude otevřen do půlnoci. Síly všech, kteří se chtějí podívat na vánoční Pardubice z ptačí perspektivy prověří schodiště Zelené brány, která bude otevřena do 01:00.

Kultura celý článek
18.11.

Moravský masopust oživí Litomyšl

V období masopustu ořechovského venkova se ve Vácinově hospodě mluví o opilství a pomluvách, vzduch jiskří spory mezi mužským a ženským světem. Divadelníci si vybrali hru dramatika Vlastimila Pešky, který se inspiroval v knize Slovácko sa súdí.

Kultura celý článek
10.6.

Pomozte zachránit varhany v Letohradě

Sbírka pokračuje až do 31. prosince 2008 a kdokoliv z vás ji může podpořit libovolnou částkou.

Kultura celý článek
16.9.

Socha Dlouhý, Široký a Bystrozraký bude před divadlem Drak

Ocelová socha tří pohádkových bytostí se bude instalovat před divadlo Drak. Ještě předtím bude restaurována. V úterý byla jeřábem přesunuta ze dvora domu dětí a mládeže, kde bývala doposud. Demontáž, oprava, vybudování nového základu, převoz sochy i rozbourání původního základového bloku v areálu DDM vyjde město na 250 tisíc korun včetně DPH.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting