Mezinárodní festival IFAS byl slavnostně zahájen

24.9.

Mezinárodní festival IFAS byl slavnostně zahájen

Mezinárodní festival IFAS byl slavnostně zahájen

V pořadí již 21. ročník Mezinárodního festivalu akademických sborů IFAS byl ve středu 22. září večer slavnostně zahájen v aule Univerzity Pardubice. Spolu s rektorem univerzity Miroslavem Lidwigem a pardubickým primátorem Jaroslavem Demlem pozdravil účastníky festivalu také náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.   Festivalu, který má více než čtyřicetiletou tradici, se letos účastní 12 sborů ze šesti zemí světa. V minulosti se v Pardubicích představili zpěváci z USA, Brazílie nebo Japonska, letošní účast není tak „exotická“. Vedle domácích souborů vystoupí tělesa z Estonska, Finska, Ruska, Srbska a Ukrajiny. Od roku 2002 není festival pouze o klasickém sborovém zpěvu, jeho součástí je také soutěž v oblasti folklorní sborové tvorby.   Pardubický kraj podporuje festival IFAS od samého počátku své existence. Představitelé kraje nad festivalem pravidelně přebírají záštitu a podpora kraje je také finančního charakteru, letos činil příspěvek 60 tisíc korun.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

4.2.

Jindra Janoušková má blízko k Thálii

Využívá veškeré herecké prostředky – od nejjemnějších gest po výbuchy hysterie, která záměrně působí nepřirozeně. Její výkon je plnokrevný, citlivý, pečlivě vystavěný a nechybí mu ani animální sexualita.“

Kultura celý článek
21.10.

Detektivní pátrání s B. M. Horskou

„Na pozadí ústředního tématu, kterým je v mé nové knize konflikt v mnoha podobách a jeho důsledky, se odvíjí detektivní zápletka. Rozplétá ji stejně jako v první knize Elen Jollyová, anglická detektivní inspektorka s nejasnou minulostí. Tentokrát se děj přesouvá mezi Británií, Českou republikou a Finskem,“ uvedla ke své nové knize B. M. Horská.

Kultura celý článek
28.5.

Na Kunětické hoře naposledy ožije příběh zbojníka Nikoly Šuhaje

Režie muzikálového zpracování příběhu zbojníka Nikoly Šuhaje se v Pardubicích ujal Michael Tarant. V roli Nikoly se alternují Jan Musil s Tomášem Lněničkou z královéhradeckého Klicperova divadla, který od nové sezóny doplní soubor Východočeského divadla, a Eržiku ztvárňuje Petra Tenorová, dnes již členka kladenského divadla. V dalších rolích hrají Zdena Bittlová, Ladislav Špiner či Petr Dohnal, nechybí ani početný sbor tanečníků a zpěváků a živě hraje i folklórní kapela Trdlo.

Kultura celý článek
30.10.

S režisérem Šimonem Dominikem o novém INprojektu

Myslím, že si jdu svou cestou, ale dávám mu své překlady přečíst a samozřejmě se s ním někdy radím. Mám pocit, že bych byl hlupák, kdybych téhle možnosti nevyužil. A ty styčné body mají svou logiku – skoro pětadvacet let ve společné domácnosti se někde projevit musí. Nemluvě tedy o genech...

Kultura celý článek
13.5.

Východočeské divadlo Pardubice nabídne Příběhy šansonů

Východočeské divadlo uvede v úterý 14. května nový, v pořadí čtvrtý hudebně-poetický večer, který se opět uskuteční v Poediu v klubu, nové nejmenší scéně pardubického souboru. Tentokrát to bude pořad převážně hudební, protože kromě trochy poezie čtené v podání Veroniky Malé budou diváci naslouchat především poezii zpívané. Lukáš Lucky Botta za doprovodu svých přátel, klavíristky Kateřiny Košťálové a violoncellisty Vojtěcha Nejedlého, zazpívá slavné hity světoznámých šansoniérů.

Kultura celý článek
1.11.

Erotická groteska druhou premiérou 98. sezóny VČD

Po české premiéře interaktivní detektivní komedie Bláznivé nůžky Východočeské divadlo Pardubice nastudovalo další komedii.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting