Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl skončil, nashledanou opět za rok

3.7.

Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl skončil, nashledanou opět za rok

Koncertem pojmenovaným Velké finále byl zakončen program 55. ročníku mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl ve Smetanově rodišti. Poslední tečkou je v tomto týdnu ještě série představení opery Královna víl v přírodním divadle zámku v Nových Hradech. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický poděkoval v Litomyšli organizátorům za perfektní práci a vynikající hudební zážitky, které připravili pro letošní návštěvníky festivalu.

„Pro Pardubický kraj je Smetanova Litomyšl stěžejní akcí roku a letos byl program opět reprezentativní. Také závěrečný koncert dostál svému jménu a zvláště při poslechu Exodu a Ben Hura doslova mrazilo v zádech,“ svěřil se se svými dojmy bezprostředně po skončení koncertu hejtman. Podle něj je důležité přiblížit hudbu mladé generaci a ukázat jí, že vážná hudba nemusí být zas tak vážná.

Zatímco v loňském roce festival zakončil pořad sestavený z největších symfonických maličkostí, jubilejní 55. ročník Smetanovy Litomyšle naopak vyvrcholil provedením monumentálních symfonických a vokálně-instrumentálních kompozic, které jsou vzhledem k náročnosti na obsazení uváděny spíše výjimečně. Tentokrát se spojily Symfonický orchestr Hlavního města Prahy FOK a Pražská komorní filharmonie s Českým filharmonickým sborem Brno, ti všichni pod taktovkou Rastislava Štúra. Zazněly Symfonické tance z West Side Story a Chichesterské žalmy Leonarda Bernsteina, Exodus pro smíšený sbor a orchestr Wojciecha Kilara a Ben Hur, suita z hudby k historickému velkofilmu Miklóse Rózy.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

8.7.

Orlická brána má opět co nabídnout

V jeho nabídce najdeme celou řadu interpretů a skupin ze sféry divadelní i hudební, amatérské i profesionální.

Kultura celý článek
30.3.

JamRock – z protidrogového do extraligy!

„Úplně skvělé jsou letos zahraniční kapely, přičemž headlinera celého festivalu, můžeme dle smlouvy, zveřejnit až po desátém dubnu a nutno říct, že je to světové jméno ověnčené oceněním Grammy a spoluprací s těmi nejlepšími.

Kultura celý článek
10.4.

AUTO-MOTO show v ČEZ Areně

Ta se uskuteční v moderní multifunkční pardubické ČEZ ARENĚ v termínu 11. – 13. dubna 2008.

Kultura celý článek
18.6.

Víkend v Rosicích bude opět plný páry

V železničním Museu Rosice nad Labem čeká na návštěvníky po oba víkendové dny opravdu zajímavý program.

Kultura celý článek
11.2.

Pozvánka do Galerie Univerzity Pardubice na výstavu: Ivan Baborák – Obrazy, pastely, kresby a dvě židle

Práci vystavujícího autora popisuje kurátor výstav pardubické univerzitní galerie Mgr. Lubomír Netušil takto: ,,Autor se do roku 1993 živil různým zaměstnáním. V té době se začal rozvíjet jeho originální výtvarný svět. Cykly vznikající v 70. a 80. letech (Dialogy, Hlavy, Pomníky padlým na hlavu) nebyly veřejně prezentovány.

Kultura celý článek
2.6.

Získejte podpis pilotů

„Na koncertech je běžné, že vystupující dávají divákům své autogramy a ty jsou pak krásnou vzpomínkou na koncert i na osobní setkání s interpretem. Proto jsme se pro náš ‚vzdušný koncert‛ rozhodli připravit také autogramiádu. Pro tento účel jsme připravili jedinečný podpisový sešit s fotografiemi vystupujících letadel a ke snímkům svých strojů se piloti budou podepisovat.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting