Ministr kultury bude jednat v Pardubicích

22.9.

Ministr kultury bude jednat v Pardubicích

Ve středu 23. září přijede do Pardubic na krátkou pracovní návštěvu ministr kultury ČR Václav Riedlbauch. S hejtmanem Pardubického kraje Radko Martínkem zde bude jednat o připravované rekonstrukci prostor pardubického zámku a rovněž domu U Jonáše pro potřeby Východočeské galerie (VČG) v Pardubicích, na které by mělo ministerstvo kultury v letech 2009 – 2013 uvolnit celkem 178 milionů korun.      „Tím by měla být kompletně dokončena obnova všech prostor pardubického zámku a současně vytvořeny podmínky pro fungování VČG jako instituce minimálně krajského významu,“ upřesnil hejtman Martínek. Ministr kultury Riedlbauch si osobně prohlédne prostory Východočeské galerie za odborného doprovodu její ředitelky Simony Vladíkové.      Hovořit se ve středu bude také o budoucím využití areálu takzvaného Příhrádku a o projektech týkajících se zámku v Litomyšli, jež jsou připravovány k podání žádostí o financování z fondů Evropské unie. Po oficiální části jednání se pan ministr zúčastní zahajovacího koncertu 40. koncertní sezóny Komorní filharmonie Pardubice v Domě hudby.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

14.5.

11. JamRock proběhne opět ve svém areálu v Žamberku. Bude to však možná naposled!

Příznivci kvalitní rockové klasiky potěší vzácně vystupující Michal Pavlíček a Kamil Střihavka se svým BSP, zábavu rozproudí Traktor nebo Waldagang a nebo současný hit festivalů brněnští Poletíme?

Kultura celý článek
20.3.

Správa hradu Kunětická hora láká na mimořádné večerní prohlídky

Se zajímavým oživením divadelních večerů pod hvězdami opět přichází i správa hradu Kunětická hora, která pro zájemce s platnou vstupenkou na některé z plenérových představení připravila mimořádné večerní prohlídky hradu a k tomu ještě se slevou!

Kultura celý článek
21.6.

Malí posluchači odcházeli z muzikálu s puzzlem

V dramaturgii Smetanovy Litomyšle se každoročně objevuje představení pro malé diváky.

Kultura celý článek
19.6.

Rosický parní víkend

Pardubický spolek historie železniční dopravy pořádá již o tomto víkendu akci s názvem Rosický parní víkend.

Kultura celý článek
3.7.

Ve středu 1. července byl průvodem z chrudimského náměstí k Divadlu Karla Pippicha oficiálně zahájen 64. ročník festivalu Loutkářská Chrudim.

„Loutkářská Chrudim je nejstarším loutkářským festivalem na světě a jsem rád, že si každý rok udržuje svojí vysokou uměleckou úroveň a láká jak velké množství diváků, tak soubory z celého světa, pro které je velkou ctí se v Chrudimi prezentovat,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Kultura celý článek
2.11.

Ve VČD budou zkoumat pravost obrazu Jacksona Pollocka

Režie tohoto INprojektu se chopí mladý režisér Šimon Dominik, který však již má zkušenosti z mnoha scén po celé republice (například z Městského divadla Zlín, Horáckého divadla Jihlava či Klicperova divadla Hradec Králové) a aktuálně je kmenovým režisérem Západočeského divadla v Chebu. Hlavní role ztvární Jindra Janoušková a Martin Mejzlík.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting