Ministr kultury bude jednat v Pardubicích

22.9.

Ministr kultury bude jednat v Pardubicích

Ve středu 23. září přijede do Pardubic na krátkou pracovní návštěvu ministr kultury ČR Václav Riedlbauch. S hejtmanem Pardubického kraje Radko Martínkem zde bude jednat o připravované rekonstrukci prostor pardubického zámku a rovněž domu U Jonáše pro potřeby Východočeské galerie (VČG) v Pardubicích, na které by mělo ministerstvo kultury v letech 2009 – 2013 uvolnit celkem 178 milionů korun.      „Tím by měla být kompletně dokončena obnova všech prostor pardubického zámku a současně vytvořeny podmínky pro fungování VČG jako instituce minimálně krajského významu,“ upřesnil hejtman Martínek. Ministr kultury Riedlbauch si osobně prohlédne prostory Východočeské galerie za odborného doprovodu její ředitelky Simony Vladíkové.      Hovořit se ve středu bude také o budoucím využití areálu takzvaného Příhrádku a o projektech týkajících se zámku v Litomyšli, jež jsou připravovány k podání žádostí o financování z fondů Evropské unie. Po oficiální části jednání se pan ministr zúčastní zahajovacího koncertu 40. koncertní sezóny Komorní filharmonie Pardubice v Domě hudby.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

3.8.

Legionář se na zvonici vrátí až po rekonstrukci

Z pardubického náměstí Republiky v těchto dnech postupně mizí památník, vybudovaný městem v roce 1931.

Kultura celý článek
10.8.

Festival Hrady CZ se přesouvá i s Kabáty na Moravu, tento týden rozezní Veveří

První festivalový den budou moci návštěvníci festivalu Hrady CZ na Veveří zhlédnout také koncerty kapel Gazdina roba či Nebe. Chybět nebude také tradiční páteční karneval v maskách o ceny, vyhlášení nejlepších masek proběhne ve 21 hodin večer. V sobotu se areál festivalu Hrady CZ otevře již v půl jedenácté dopoledne a na dvou pódiích zde dále vystoupí například Mňága a Žďorp. Vypsaná Fixa, Skyline či Krucipusk Rocková kapela Kabát v čele s frontmanem Pepou Vojtkem sobotní program o půlnoci ukončí.

Kultura celý článek
2.9.

Jan Rusňák ve foyer VČD

Důsledný postup od skic k obrazu byla cesta, kterou nikdy neopouštěl a která charakterizovala jeho náročnost k vlastní tvorbě.

Kultura celý článek
14.3.

Martina Sikorová a Ladislav Špiner obhájili pozici nejoblíbenějších herců Východočeského divadla

Titul nejpopulárnější herečky si z plesu podruhé za sebou odnesla MARTINA SIKOROVÁ, která získala nejvíce hlasů za roli zpěvačky Sally Bowles v muzikálu Cabaret. Na druhém místě se umístila Petra Janečková, jež se může pyšnit předešlými již deseti oceněními pro nejoblíbenější herečku VČD, a třetí pozice patří Janě Ondruškové, což je po roce a půl v pardubickém angažmá ohromným úspěchem!

Kultura celý článek
17.10.

Pardubické herečky budou na Malé scéně hrát o naději

Režie se ujal člen hereckého souboru Východočeského divadla Radek Žák, pro kterého je to už druhé setkání s Lenkou Lagronovou, neboť před dvěma lety na Malé scéně jako scénické čtení nazkoušel jejího Tanečníka. Za pomyslným režisérským pultem není žádným nováčkem, před lety v Pardubicích nastudoval pohádku Honzovy buchty a vánoční hru Hvězda, poté v Praze režíroval Náhlé neštěstí Daniely Fischerové, které se hrálo v Karlových Varech a v pražském Rubínu.

Kultura celý článek
24.5.

VČD chystá klasiku i experimenty

Šéfdramaturg Martin Fahrner představil novinářům sedm premiér plánovaných pro příští sezonu.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting