Moderní umění ano či ne?

22.9.

Moderní umění ano či ne?

Moderní umění ano či ne? Aktuální tvorba dorazí opět do Poličky a tentokráte se můžeme těšit na diplomové práce studentů AVU v Praze a posoudit tak můžete sami.


V sobotu 19. září 2015 byla ve výstavních sálech zahájena výstava moderního umění v podání začínajících umělců. Zpestřením bylo improvizované vystoupení absolventa katedry pantomimy na pražské HAMU Ondřeje Holby, který za hudebního doprovodu a s čirkou skleněnou koulí v dlaních, dokázal nevídané optické klamy a postaral se tak o nevšední zážitek několika desítkám návštěvníků. “Člověk měl pocit, že se koule nehýbe a hýbe se jen on, ale to je přeci nemožné když se hýbali oba – neuvěřitelně talentovaný mladík,” nechal se slyšet návštěvník vernisáže. “Mnohdy je pochopení moderních děl poměrně složité, bylo příjemné když se na vernisáži objevili samotní autoři a všem nám svůj záměr a myšlenku vysvětlili... křížová cesta? To jsem opravdu nepochopila, ale po vysvětlení autorky – už to v tom vidím,” Martina 31 let.


“Přijďte se podívat, jaké práce vznikly v ateliérech vedených známými umělci jako Vladimír Skrepl, Milan Knížák, Michael Rittstein, Vladimír Kokolia, Martin Mainer nebo Jiří Lindovský,” zve na výstavu kurátorka Bc. Tereza Sejkorová.
Výstava nám představuje závěrečné práce magisterského stupně studia v závěru akademického roku 2015. Na výstavě budete mít možnost vidět pohled nastupující mladé generace výtvarných umělců, kteří stále častěji hledají vyjádření v oblasti nových médií, konceptuálních a performativních postupů. ,,Na první pohled je naše výstava výstavou současného umění. Koneckonců, co jiného výraz současné umění znamená než umění vytvořené v přítomnosti nebo nedávno? V tomto smyslu může být stěží něco současnějšího,“ odpověděl kurátor pražské výstavy PhDr. Tomáš HříbEK, PhD.


Výběr se soustředí na klasická výtvarné disciplíny malby, kresby, grafiky, sochařské práce a prostorové instalace. Absolventská výstava je významným místem v životě umělecké školy i každého studenta. Příprava obhájených prací absolventů školy však přináší i jistá úskalí, neboť podmínkou je vystavit všechny práce, které v daném akademickém roce byly obhájeny. Vytvořit atraktivní kurátorský koncept z tohoto různorodého celku proto není jednoduché.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

19.6.

Rosický parní víkend

Pardubický spolek historie železniční dopravy pořádá již o tomto víkendu akci s názvem Rosický parní víkend.

Kultura celý článek
27.2.

Skončil VIII. ročník GRAND Festivalu smíchu

Ve Východočeském divadle Pardubice slavnostně rozdány ceny VIII. ročníku GRAND Festivalu smíchu.

Kultura celý článek
14.3.

Dny japonské kultury v Litomyšli

Japonská kultura v Litomyšli? To už začíná být pomalu hezká tradice.

Kultura celý článek
27.3.

Evoluci ve filozofii představí Science café v Pardubicích

Pořad Science Café po třetí se koná v úterý 27. března 2012 od 19:00 v Klubu 29 v Pardubicích.

Kultura celý článek
10.9.

Dny evropského dědictví opět otevřou i divadelní zákulisí VČD

Česká část letošních Dnů evropského dědictví byla slavnostně zahájena v sobotu 5. září v Českém Krumlově, pardubičtí zájemci se otevření památek dočkají v neděli 13. září, kdy své prostory představí sedmnáct historických objektů.

Kultura celý článek
10.1.

Pardubice před patnácti lety

Nejen tyto, ale i mnohé další reportáže můžete shlédnout ve středu 12. ledna 2011 od 17 hodin v Domě techniky.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting