Moravskotřebovský zámek otevírá brány

20.3.

Moravskotřebovský zámek otevírá brány

Moravskotřebovský zámek otevírá brány

V sobotu 28. března otevírá své brány zámek v Moravské Třebové. Na návštěvníky zde čekají velmi zajímavé expozice: Středověká mučírna, Alchymistická laboratoř Mistra Bonaciny, Měšťanský životní styl a Selská jizba. Po celý den je pro rovněž připraven doprovodný program na zámeckém nádvoří. Seznámíte se tady s dobovými řemesly u kováře, dráteníka, svíčkaře či kovotepce. Pro labužníky je připravena staročeská krčma, která nabídne spoustu rozmanitých pochutin, mezi nimiž nalezneme boží milosti, cmundu, zelňáky, pagáčky anebo staročeské zelňáky. Uvidíte alchymistu se sochou Golema, který předvede svá umění a kouzla ve spolupráci s diváky, můžete zakusit praktiky tortury a seznámíte se s ukázkami útrpného práva, budete účastni výcviku a jezdeckým dovednostem středověkého rytíře na koni, budete si moci vyzkoušet střelbu z luku či kuše, můžete si zasoutěžit v hodu kopím na kance. Pro děti jsou připraveny pohádky, divadlo na chůdách anebo svezení na rytířském koni. Zájemcům z řad návštěvníků předpoví tajemná kartářka jejich osud. Po celý den bude na nádvoří moravskotřebovského zámku znít středověká a renesanční hudba.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

19.7.

Do Litomyšle přijede Vilém z Rožmberka a předvede se v plné zbroji.

Do nebe volající troufalost herců probudí Viléma, který jim ukáže, co proto. „I když půjde jako vždycky o komedii, o nahlížení historických skutečností s úsměvem, chtěli bychom přinést spolu s pobavením i drobné závažnější poselství.

Kultura celý článek
23.11.

Soubor Lipka překvapí adventním koncertem napříč žánry. Detaily neprozradíme, říká Vojtěch Línek

„Nemůžu vám pochopitelně přesně říct, jaké žánry budou v našem pořadu použity, právě pro to, aby se mohli diváci těšit na to, čím je překvapíme. Prozradím maximálně to, že vše, co návštěvníci uslyší, jim bude dobře známo. Vybírali jsme ty nejhezčí písně a skladby z každého použitého stylu a vzhledem k tomu, že jich nebude málo, si určitě každý přijde na své.“

Kultura celý článek
13.11.

Z pardubických Tradic Evropy se staly Tradice světa. Přijeli Indové

Kromě řady vystoupení zažila akce i veselé taneční dílny, vše uzavřel letos opravdu pestrobarevný folklórní bál. Na něm vždy každý soubor učí jeden národní tanec své země. Zde si opravdu na Lotranda a Zubejdu nešlo nevzpomenout.

Kultura celý článek
12.4.

Východočeské divadlo naposledy uvede Živý obraz

Živý obraz pojednává o Michaelovi a Vilmě, přepracovaném manželském páru, jehož problémy má vyřešit najatá uklízečka Natalja, jež se postupně stává nepostradatelnou součástí rodiny. Funguje jako trpělivý zpovědník, hromosvod všech konfliktů a zároveň jako vysněná performerka konceptuálního umělce a Vilmina šéfa Serge Haulupy.

Kultura celý článek
10.11.

Očekáváme stotisícího diváka roku 2014

Na stotisícího diváka čekají zajímavé dárky – předplatné pro dvě osoby, knihy o historii divadla a osobnostech, které jím prošly, DVD Sto let Městského divadla v Pardubicích, CD z vybraných muzikálů našeho divadla a hodnotný dárek od sponzora. Neváhejte a navštěvujte naše představení ještě častěji, třeba se právě vy stanete oním šťastným divákem.

Kultura celý článek
17.3.

Veletrh studia v zahraničí ERASMUS DAY

Smyslem akce je poskytnout podrobné informace o širokých možnostech studia.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting