Moravskotřebovský zámek otevírá brány

20.3.

Moravskotřebovský zámek otevírá brány

Moravskotřebovský zámek otevírá brány

V sobotu 28. března otevírá své brány zámek v Moravské Třebové. Na návštěvníky zde čekají velmi zajímavé expozice: Středověká mučírna, Alchymistická laboratoř Mistra Bonaciny, Měšťanský životní styl a Selská jizba. Po celý den je pro rovněž připraven doprovodný program na zámeckém nádvoří. Seznámíte se tady s dobovými řemesly u kováře, dráteníka, svíčkaře či kovotepce. Pro labužníky je připravena staročeská krčma, která nabídne spoustu rozmanitých pochutin, mezi nimiž nalezneme boží milosti, cmundu, zelňáky, pagáčky anebo staročeské zelňáky. Uvidíte alchymistu se sochou Golema, který předvede svá umění a kouzla ve spolupráci s diváky, můžete zakusit praktiky tortury a seznámíte se s ukázkami útrpného práva, budete účastni výcviku a jezdeckým dovednostem středověkého rytíře na koni, budete si moci vyzkoušet střelbu z luku či kuše, můžete si zasoutěžit v hodu kopím na kance. Pro děti jsou připraveny pohádky, divadlo na chůdách anebo svezení na rytířském koni. Zájemcům z řad návštěvníků předpoví tajemná kartářka jejich osud. Po celý den bude na nádvoří moravskotřebovského zámku znít středověká a renesanční hudba.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

14.3.

Dny japonské kultury v Litomyšli

Japonská kultura v Litomyšli? To už začíná být pomalu hezká tradice.

Kultura celý článek
29.10.

Malované na skle v Pardubicích už naposledy…

Režisér Jiří Seydler do role Jánošíka obsadil Josefa Pejchala v alternaci s Ladislavem Špinerem.

Kultura celý článek
25.2.

Pozvánka do Galerie Univerzity Pardubice na výstavu:Jaroslav J. Alt – Obrazy, kresby

Výstava obrazů a maleb Jaroslava Alta v Galerii Univerzity Pardubice je ke zhlédnutí ve vestibulu Univerzitní knihovny a potrvá do 5. dubna. Je otevřena tradičně od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin. Vstup je volný.

Kultura celý článek
21.4.

Radnice známá, ale nepoznaná

Po celou dobu mají návštěvníci jedinečnou příležitost nahlédnout do jindy nepřístupné komory nad gotickou kaplí v radniční věži.

Kultura celý článek
3.4.

Počátky moderní architektury v Pardubicích

Se vznikem Československa před sto lety byl spjatý velký kulturní rozvoj Pardubic, jenž investory a architekty motivoval k opuštění historizujících slohů a otevřel postupně cesty vyhlášené meziválečné avantgardě.

Kultura celý článek
3.3.

Divadlo 29 získalo ocenění za mlýny

Toto ocenění bylo založeno jako projev úcty výrazným osobnostem a dramaturgicky výjimečným projektům a počinům, které přispívají k rozvoji nového divadla. Z téměř tří set projektů vzniklých v letech 2012 – 2013 bylo na tuto cenu nominováno celkem deset projektů, z nichž ocenění získalo pět projektů a osobností v kategoriích výjimečný počin, cena pro zahraničního promotéra a cena za dlouhodobý rozvoj a přínos novému divadlu. Nominace a finální ocenění vybírá kulturní regionální network Nová síť.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting