Moravský masopust oživí Litomyšl

6.12.

Moravský masopust oživí Litomyšl


Ochotníci z Moravských Knínic zahrají divadelní inscenaci Po všem hovno, po včelách med, aneb Vostatkové sód v sobotu 7. prosince od 19:30 v Litomyšli (Klenutý sál Zámeckého pivovaru, vstup YMCA).
V období masopustu ořechovského venkova se ve Vácinově hospodě řeší opilství, pověry, drby, rvačky a spory mezi mužským a ženským světem. Divadelníci si vybrali hru dramatika Vlastimila Pešky. Ten se inspiroval v povídkové knize Slovácko sa súdí.


Příběhy nadčasových vesnických pří doprovází moravské lidové písně a cimbálová muzika. Divadelníci hrají s humorem a nadsázkou vyzdvihují naději, která umírá poslední.  


V průběhu večera návštěvníky obohatí výstava obrazů zahraničních malířů. Umělci tvořili na letošním soustředění v Tisové. Po skončení divadla rytíř Toulovec provede zájemce Litomyšlí.


Vstupenky stojí 100 Kč a lze je zakoupit na místě. Výtěžek benefičního večeru nezisková organizace Dobré divadlo vloží do pohádek pro děti v Litomyšli a v Hradci Králové.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

15.4.

Tři lidé jedné noci na pozadí čínské revoluce v novém INprojektu Východočeského divadla

Pro květnový díl cyklu INprojekty divadlo vybralo intimní komorní hru Na útěku, kterou Gao Xingjian napsal v roce 1989 v čínštině, ale už za svého pobytu ve Francii, kam byl nucen z Číny emigrovat.

Kultura celý článek
10.11.

Na Malou scénu Východočeského divadla zavítá Vladimirova děvka

První INprojekt stávající sezóny nastuduje absolventka oboru činoherní režie brněnské JAMU Hana Marvanová, která si pro své hostování v Pardubicích vybrala černou komedii s lákavým názvem Vladimirova děvka, debut českého pedagoga a literáta Jana Kratochvíla, s nímž pro rok 2011 zvítězil v dramatické soutěži o Cenu Alfréda Radoka.

Kultura celý článek
10.3.

Scéna na Kunětické hoře už láká diváky

Letos na Kuňce potěšíme i milovníky hudby, neboť zde vystoupí i Aneta Langerová v rámci turné Na Radosti (21. června) a František Nedvěd s kapelou Tiebreak (20. června). Dětské publikum zde jistě pobaví nové zpracování známé filmové pohádky Ať žijí duchové (19. června)!

Kultura celý článek
21.11.

Východočeské divadlo navštívil stotisící divák roku 2008

V roce 2007 navštívil Východočeské divadlo rekordní počet diváků

Kultura celý článek
24.7.

ABBA World Revival: právě dnes v Pardubicích!

Do Pardubic přijede tento soubor, složený z profesionálních hudebníků, v plné desetičlenné sestavě.

Kultura celý článek
11.5.

Od soboty do následující soboty se v Letohradě slaví

V Kyšperku, dnes Letohradě, se slavily největší svatojánské poutě po Praze, první byla v roce 1628. Věhlasná pouť, jedna z nejstarších v českých zemích, začala již tento víkend 10. až 12. května.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting