Mozart bude v Litomyšli!

2.8.

Mozart bude v Litomyšli!

Dobré divadlo uvede divadelní hru Amadeus v sobotu 5. srpna od 21 hodin v Litomyšli v Klášterních zahradách. Po skončení divadla přijde rytíř Toulovec a zájemce provede s ohněm v ruce starobylým městem. Napínavou hru o životě hudebního genia Amadea Mozarta napsal anglický dramatik Peter Shaffer, přeložil ji profesor Hilský a režíroval Jaroslav Kodeš. Vystoupí herci divadelního souboru Rádobydivadlo Klapý. Program bude pod širým nebem v Klášterních zahradách. V případě deště se nehraje.


Ještě za života Antonia Salieriho, svého času průměrného skladatele, vznikla legenda. A to legenda o tom, že on může za předčasnou smrt slavného Mozarta. Hra vychází z  historických faktů.

V případě deště se nehraje. Informace o změně bude na webu a FB. Vstupenky se kupují na místě od 20 hodin.

Rádobydivadlo Klapý hraje 26 let a patří mezi přední amatérské divadelní soubory v České republice.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

30.9.

Dům bratří Čapků v Budislavi získává novou tvář

Dům bratří Čapků v Budislavi byl postaven v roce 1938 z podnětu Karla Čapka podle projektu architekta Stanislava Tobka, který byl žákem Josefa Gočára.

Kultura celý článek
20.5.

Východočeské divadlo podpoří akci Světlo pro AIDS

„Hrozba šíření HIV je stále aktuální, podle posledních statistických údajů se počet nakažených, především mezi mladou generací, procentuálně stále zvyšuje. Tudíž je potřeba na tento problém upozorňovat. Proto mě těší, že se Východočeské divadlo k této akci připojilo,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

Kultura celý článek
11.9.

V Poličce zavzpomínají na rok 1938.

Výstava obsahuje velké množství dobových materiálů a podrobně dokumentuje regionální dopad Mnichovského diktátu, který se stal předzvěstí rozpoutání druhé světové války.

Kultura celý článek
30.6.

Bez omezení a bez bariér – Rock for People přivítá hradecké seniory i návštěvníky na vozíčku

22. ročník Rock for People se koná mezi 3. a 5. červencem 2016 v hradeckém Festivalparku. Aktuální edice celofestivalových pasů je v prodeji za cenu 1650 Kč do pátku 1. července, na místě budou za 1800 Kč. Podrobné informace na www.rockforpeople.cz. Juniorské vstupenky (15 – 17 let) jsou v předprodeji v ceně 900 Kč, na místě pak za 1100 Kč. Lístky na 3 dny pro seniory (nad 60 let) a držitele průkazu ZTP budou v prodeji pouze na místě, a to za 580 Kč, respektive za 540 Kč.

Kultura celý článek
12.11.

Beata Hlavenková vyráží na vánoční turné

Čtvrté sólové album Hlavenkové, Bethlehem (Animal Music), je bohatou kolekcí českých i světových vánočních koled upravených do moderní podoby, ke kterým připojila také čtyři vlastní skladby. Bethlehem doprovází videoklip z dílny Anežky Horové k písni Tichá noc.

Kultura celý článek
11.3.

Vrchol pardubické plesové sezóny se uskuteční v Městském divadle

Většinu večera však návštěvníci protančí s kapelou Uši Music Band a Viktorem Dykem. Přítomné svým zpěvem potěší i Leona Machálková, oči polaská vystoupení špičkových párů Tanečního klubu LIFE a originální břišní tance předvedou půvabné Heidi Dahab a Shanelah. Herci a herečky Východočeského divadla zazpívají známé melodie z muzikálů Cabaret, Jeptišky a Zpívání v dešti. Pardubický ples bude moderovat Jolana Voldánová.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting