Muchovy litografie v polské Olešnici

28.4.

Muchovy litografie v polské Olešnici

Muchovy litografie v polské Olešnici

V rámci spolupráce Pardubického kraje a Dolnoslezského vojvodství v Polsku byl v loňském roce zahájen projekt chrudimského Regionálního muzea a Miejski ośrodku  kultury i sportu v Oleśnicy.  Letos přináší partnerství konkrétní výsledek. V polské Olešnici, která je partnerským městem Chrudimi, bude právě dnes 28. dubna otevřena výstava plakátů Alfonse Muchy.      "Regionální  muzeum představí v Polsku 41 původních litografií z přelomu 19. a 20. století. Jejich autorem je světoznámý secesní umělec Alfons Mucha," uvedla ředitelka Regionálního muzea  v Chrudimi Milena Burdychová. Převážnou část kolekce plakátů Alfonse Muchy  získalo chrudimské muzeum v roce 1897.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

15.3.

Petr Dohnal dostal medaili města Pardubice

Medaile města obdrželi ředitel Východočeského divadla Petr Dohnal, vysokoškolský profesor Arnošt Pellant, emeritní ředitel pivovaru Ludvík Šťastný a kronikář Zdeněk Veselík.

Kultura celý článek
13.5.

Najdi 5 rozdílů a vyhraj vstupenky na Limonádového Joea na Kuňce

Při této příležitosti jsme se opět po čase rozhodli uspořádat soutěž Najdi pět rozdílů, jejíž výherce získá dvě vstupenky na pardubickou verzi Limonádníka ve čtvrtek 26. května od 20.30 hodin na Kuňce.

Kultura celý článek
23.2.

Křest knihy "Smaragdové město"

V pondělí 26. února proběhne v 16 hodin v Univerzitní knihovně křest knihy s názvem „Smaragdové město“

Kultura celý článek
25.11.

Univerzita Pardubice vydala rozsáhlou celobarevnou monografii

Dosud velice aktivní umělec, spolupracuje také s řadou českých univerzit na vzniku insignií, medailí a pečetidel.

Kultura celý článek
4.7.

Na Hradě Kunětická hora zazní Smetana, Dvořák i Mozart. Hrad hudebníků začíná!

Hradem se rozlehne hudba A. Dvořáka a jeho Slovanské tance (výběr), Smetanova Prodaná nevěsta (tance) a Janáčkovy Lašské tance. Pro náročné posluchače budou připraveny židle, pro romantiky ležení na trávě. Kdo by chtěl tančit, tak může u studny s pražskou skupinou Piosenki. A po cestě na hrad vystoupí krkonošský kytarista Petr Pachl.

Kultura celý článek
7.12.

Broumovské kostely oslavily 300leté výročí v Bruselu

„Dlouhodobě se snažím oblast a tamní kostely zviditelnit, protože jsou skutečně jedinečné. Nikde jinde v Čechách totiž nenajdete tolik kostelů blízko sebe, a to ještě od tak uznávaného architekta, jako byl Dientzenhofer.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting