Multikulturní týden 2013 podpoří projekt Praga-Haiti

10.5.

Multikulturní týden 2013 podpoří projekt Praga-Haiti

Od 17. do 24. 5. 2013 se na mnoha místech v Pardubicích bude konat již čtvrtý ročník Multikulturního týdne.

 Každoročně se hlavní organizátoři snaží v rámci festivalu podpořit rozvojové a humanitární projekty Čechů (rodáků a obyvatel z Pardubic či Pardubického kraje) v zahraničí. Letos byl vybrán projekt Praga-Haiti, jehož realizátorem je občanské sdružení Fidcon z Jablonného nad Orlicí. Projekt se zaměřuje na rozvojovou pomoc v severozápadní oblasti Haiti, patřící mezi deset nejzaostalejších států světa, kde již pět let budují čeští vrtaři studny s pitnou vodou.


Do pomoci pro projekt Praga-Haiti se v loňském roce zapojilo i statutární město Pardubice, které poslalo skrze české vrtaře zásilku s hračkami a školními pomůckami pro děti školního i předškolního věku. Pracovníci Praga-Haiti tento dar předali školákům ve vesničce Ma Savone nedaleko města Bombardopolis. Mnoho dětí tak získalo sadu základního školního vybavení, pro ty menší byly určeny omalovánky a pexeso s motivy města Pardubic.

Multikulturní týden 2013 představí výstavy, workshopy, jarmark, sport, tanec, hudbu, módní přehlídku, koncerty, výlet, firlmy, ochutnávky a rukodělné výrobky.

Program: http://www.multikulturnityden.cz/cs/program.html

Další zprávy z kategorie "Kultura"

6.12.

Východočeské divadlo uvede českou premiéru hry Až ustane déšť

Na velké scéně Východočeského divadla Pardubice se v sobotu 14. prosince, tři dny po slavnostním připomenutí 110. výročí otevření historické budovy divadla, uskuteční česká premiéra mysteriózní hry australského dramatika Andrewa Bovella Až ustane déšť. „Andrew Bovell je u nás známý především fascinujícím filmem Lantana, k němuž vytvořil scénář podle vlastní hry. Titul Až ustane déšť napsal roku 2008 a od té doby s ním slaví úspěchy po celém světě,“ říká dramaturgyně Jana Pithartová.

Kultura celý článek
18.6.

Večer s polskou hrou Nic lidského na Malé scéně ve dvoře

Pałyga svou hru napsal inspirován skutečnými událostmi z druhé světové války podle vzpomínek obětí polských pogromů.

Kultura celý článek
21.8.

Kontroverzní díla mladých umělců opět šokují

Stížnosti veřejnosti na charakter zdejších výstav přitom utvrdily v rozhodnutí vypovědět výtvarníkům smlouvu.

Kultura celý článek
21.5.

Na Baladu pro banditu na Kuňku půjde...

Ze správných tipů byla vylosovaná odpověď paní Daniely Spálavské.

Kultura celý článek
26.10.

Východočeské divadlo odměnilo stotisícího diváka roku 2018

Stotisícím divákem Východočeského divadla roku 2018 se stala paní Alena Cipryánová ze Seče, která seděla v přízemí ve 4. řadě na sedadle č. 55.

Kultura celý článek
12.12.

Smetanova Litomyšl bude opět třítýdenní

V příštím roce skončí rozsáhlá rekonstrukce zámeckého návrší v Litomyšli, a tak správní rada odsouhlasila návrat festivalu k třítýdennímu formátu. Konat se bude od 13. června do 6. července.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting