Muzejní noc v krematoriu: prohlídky starých prostor i spalovač mrtvol

17.5.

Muzejní noc v krematoriu: prohlídky starých prostor i spalovač mrtvol


K tradičnímu festivalu Muzejních nocí, který se v pardubických kulturních stáncích zastaví v pátek 24. května od 17 do 23 hodin, se v letošním roce připojuje také zdejší krematorium.

Stavba z pera architekta Pavla Janáka, která je národní kulturní památkou a výjimečnou stavbou rondokubismu, se tak všem zájemcům otevře v nočních hodinách a nabídne bohatý program. "Připravena bude již tradiční projekce filmu Spalovač mrtvol, který režisér Juraj Herz natáčel právě v pardubickém krematorium, komentované prohlídky provozního zázemí krematoria v 19:00, 20:30 a 22:00 hodin, ale i procházka po Pardubickém Slavíně od 18:00 hodin.

Kolem míst posledního odpočinku významných pardubických osobností zájemce provede historik Jiří Kotyk," zve k návštěvě akciová společnost Služby města Pardubic, která je majitelem a provozovatelem krematoria. Účast při Pardubické muzejní noci je součástí celoročních oslav 90. výročí pardubického krematoria.

Zájemce o návštěvu krematoria z centra přiveze speciální linka, která ze zastávky třída Míru odjíždí ke krematoriu v 17:22, 18:34, 19:34, 20:34, 21:34, 22:34 a 22:52hod. S podobnou frekvencí je zajištěna i doprava nazpět.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

18.4.

80 let od výstavy, která proslavila Pardubice

Třešničkou na dortu bude projekce unikátního filmu sestaveného z dobových záběrů natočených přímo na výstavě v roce 1931.

Kultura celý článek
2.6.

Baťova Electra přiletí, Gripen zůstane doma

Cesta, s patnácti zastávkami, byla důstojně zakončena na letišti Točná. Electra je pro Čechy zajímavá tím, že se jedná přímo o stroj používaný v létech 1937 až 1939 továrníkem J. A. Baťou,“ přibližuje horkou novinku Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti.

Kultura celý článek
12.11.

Symfonický orchestr doprovodí v pardubické aréně unikátní záběry z dílny NATIONAL GEOGRAPHIC

V Pardubické Enteria aréně bude k vidění nevšední zážitek, který od jara 2018 brázdí po velkých arénách na celém světě. NATIONAL GEOGRAPHIC: SYMFONIE NAŠEHO SVĚTA kombinuje úchvatné záběry divoké přírody zachycené pro National Geographic s jedinečnou symfonií a hudebními motivy skladatelů Austina Fraye a Andrewa Christiho působících pod hlavičkou Bleeding Fingers Music (nominace na ceny Emmy a BAFTA) kultovního umělce Hanse Zimmera.

Kultura celý článek
9.11.

Dětenice, vítěz soutěže Ceny Kudy z nudy 2010

Pokud zatoužíte po večerní hygieně, připravte se na neobvyklý zážitek-sprchovat se budete konví.

Kultura celý článek
31.12.

Smetanova Litomyšl zahájí již 12. června

Možná největším tématem pro ročník 2009 by však mohlo být evropanství.

Kultura celý článek
16.3.

VČD Pardubice oslaví Světový den divadla Dnem otevřených dveří

Svátek všech divadelníků a milovníků divadla si připomeneme v předstihu v neděli 18. března.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting