Muzeum v Ústí nad Orlicí otevřelo výstavu ,,Fenomén Igráček"

24.11.

Muzeum v Ústí nad Orlicí otevřelo výstavu ,,Fenomén Igráček

Od neděle 23. listopadu je v Městském muzeu v Ústí nad Orlicí otevřena populární výstava nazvaná "Fenomén IGRÁČEK". Expozice návštěvníkům nabídne pohled do minulosti i současnosti originálních figurek. Bezpočet variant IGRÁČKŮ bude v Hernychově vile k vidění až do středy 14. ledna příštího roku. Výstavu Fenomén IGRÁČEK připravil český výrobce hraček, ve spolupráci s Technickým muzeem v Brně.


Výstava sdružuje na jedno místo sbírku legendárních postaviček IGRÁČKŮ, jejichž svět se neustále vyvíjí je určena nejen pro rodiče s dětmi, ale i velké skupiny žáků mateřských, základních i středních škol. Kromě rozsáhlé sbírky historických i moderních variací figurek čeká návštěvníky seznámení s výrobou a vývojem figurek od roku 1976, kdy byl první


IGRÁČEK, povoláním zedník, vyroben. Během necelých čtyř desítek let byly vytvořeny desítky různých druhů povolání IGRÁČKŮ s odlišnými doplňky.

Návštěvníci výstavy
se mohou těšit i na premiérové uvedení nové hračkářské řady. Součástí výstavy je také herní koutek a soutěž pro děti a zájemci mají možnost Igráčky zakoupit.
 
Čtvrt století od sametové revoluce si připomíná druhá již probíhající výstava nazvaná "Pamatuješ? aneb jak bylo před sametem. Výstava připomíná události sametové revoluce, ale i předchozí období komunistické diktatury v Československu. V první části divák narazí na plejádu různých průkazů, odznaků, plakátů a celkově se zde seznámí s dobovou propagandou. Druhá část výstavy by se dala nazvat „retro". Naleznete v ní předměty známé a samozřejmé pro každého, který dobu zažil. Třetí část je věnována samotné Sametové revoluci a dala by se nazvat „prostorem k zamyšlení". Nechybí ani promítání dobových video záznamů z Ústí nad Orlicí. Tato zajímavá výstava ve přístupna do 18. ledna.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

9.3.

Už i pardubický perník má svůj ples

Nápad uspořádat ples zasvěcený výrobku, který je s Pardubicemi neodmyslitelně spjatý potěšil všechny zúčastněné.

Kultura celý článek
24.4.

Bez práce nejsou koláče

Zájemci se v roubených chaloupkách budou moci naučit tvarovat takzvané figurální pečivo, ale i různé koláče a buchty.

Kultura celý článek
11.4.

Město hledá firmu na rekonstrukci třídy Míru

Stavební práce, které jsou naplánované na 12 měsíců, by měly začít letos v říjnu.

Kultura celý článek
25.10.

POLIČKA ZVE: Svěcení mariánského sloupu i koncert barokní hudby

Během jednoho odpoledne se můžete zúčastnit tří zajímavých akcí, věnované jedinečné národní kulturní památce, kterou naleznete na poličském náměstí a kterou zdobí sochy Jiřího Františka Pacáka, uznávaného vrcholně barokního sochaře 17. století.

Kultura celý článek
22.11.

Pardubický zámek čekají revoluční změny vnitřního uspořádání

Veřejnost si může prohlédnout celý generel na výstavě, která bude od 1. prosince až do konce roku instalována ve foyeru reálky na Krajském úřadu Pardubického kraje.

Kultura celý článek
7.9.

Východočeské divadlo Pardubice láká na prohlídky zákulisí

nky návštěvníků budou početně omezené, vstupenky za symbolických 40 Kč jsou k zakoupení v předprodeji za divadlem, on-line na webových stránkách divadla www.vcd.cz či přímo na místě před prohlídkami, ale pak už s rizikem, že skupiny mohou být již plně obsazené.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting