Muzeum v Ústí nad Orlicí otevřelo výstavu ,,Fenomén Igráček"

24.11.

Muzeum v Ústí nad Orlicí otevřelo výstavu ,,Fenomén Igráček

Od neděle 23. listopadu je v Městském muzeu v Ústí nad Orlicí otevřena populární výstava nazvaná "Fenomén IGRÁČEK". Expozice návštěvníkům nabídne pohled do minulosti i současnosti originálních figurek. Bezpočet variant IGRÁČKŮ bude v Hernychově vile k vidění až do středy 14. ledna příštího roku. Výstavu Fenomén IGRÁČEK připravil český výrobce hraček, ve spolupráci s Technickým muzeem v Brně.


Výstava sdružuje na jedno místo sbírku legendárních postaviček IGRÁČKŮ, jejichž svět se neustále vyvíjí je určena nejen pro rodiče s dětmi, ale i velké skupiny žáků mateřských, základních i středních škol. Kromě rozsáhlé sbírky historických i moderních variací figurek čeká návštěvníky seznámení s výrobou a vývojem figurek od roku 1976, kdy byl první


IGRÁČEK, povoláním zedník, vyroben. Během necelých čtyř desítek let byly vytvořeny desítky různých druhů povolání IGRÁČKŮ s odlišnými doplňky.

Návštěvníci výstavy
se mohou těšit i na premiérové uvedení nové hračkářské řady. Součástí výstavy je také herní koutek a soutěž pro děti a zájemci mají možnost Igráčky zakoupit.
 
Čtvrt století od sametové revoluce si připomíná druhá již probíhající výstava nazvaná "Pamatuješ? aneb jak bylo před sametem. Výstava připomíná události sametové revoluce, ale i předchozí období komunistické diktatury v Československu. V první části divák narazí na plejádu různých průkazů, odznaků, plakátů a celkově se zde seznámí s dobovou propagandou. Druhá část výstavy by se dala nazvat „retro". Naleznete v ní předměty známé a samozřejmé pro každého, který dobu zažil. Třetí část je věnována samotné Sametové revoluci a dala by se nazvat „prostorem k zamyšlení". Nechybí ani promítání dobových video záznamů z Ústí nad Orlicí. Tato zajímavá výstava ve přístupna do 18. ledna.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

13.5.

Východočeské divadlo Pardubice nabídne Příběhy šansonů

Východočeské divadlo uvede v úterý 14. května nový, v pořadí čtvrtý hudebně-poetický večer, který se opět uskuteční v Poediu v klubu, nové nejmenší scéně pardubického souboru. Tentokrát to bude pořad převážně hudební, protože kromě trochy poezie čtené v podání Veroniky Malé budou diváci naslouchat především poezii zpívané. Lukáš Lucky Botta za doprovodu svých přátel, klavíristky Kateřiny Košťálové a violoncellisty Vojtěcha Nejedlého, zazpívá slavné hity světoznámých šansoniérů.

Kultura celý článek
4.6.

Východočeské divadlo naposledy zve do luxusního apartmá hotelu Plaza

Režie se ujal Petr Novotný. Premiéra se na Malé scéně ve dvoře uskutečnila 6. dubna 2013 a inscenace dosáhla úctyhodných 42 repríz.

Kultura celý článek
19.5.

Na Multikulturním týdnu v Pardubicích, který sblíží Čechy s cizinci, se podílí i Univerzita Pardubice

Šestý ročník Multikulturního týdne zahájí v pátek 22. května v Divadle 29 vernisáž výstavy P. Gupta Valentové a přednáška „Stereotypy Evropanů o Indii“. Výstava vznikla ve spolupráci s indickou básnířkou Chandrakalou Jain. Její niterné a citlivé básně pardubická umělkyně, žijící a pracují na pomezí kontinentů, doplnila svými ilustracemi. Součástí vernisáže je rovněž přednáška v anglickém jazyce dr. Sufiya Pathan a doc. Martina Fárka z Katedry religionistiky Fakulty filozofické Univerzity Pardubice věnující se stereotypům o Indii, které jsou v současné Evropě bohužel zcela běžné.

Kultura celý článek
16.3.

Den D 2010 nadělil šestnáct andělů

Galavečer Den D poprvé moderovala dvojce Jitka Slezáková a Martin Strátílek z Českého rozhlasu Pardubice.

Kultura celý článek
29.10.

Východočeské divadlo otevírá novou komorní scénu v divadelním klubu

Pořad veršů a fejetonů Pavla Šruta připravil básníkův osobní přítel, vynikající hudebník a textař Jiří Šlupka Svěrák, jenž bude v pořadu také účinkovat, samozřejmě od kláves. Výběr z básníkova díla budou číst Ludmila Mecerodová a Jiří Kalužný. Režie se ujal Pavel Krejčí.

Kultura celý článek
22.5.

V Poličce budou opět listovat knihou na divadelním jevišti

„Fungujeme jako seriál, lidé se těší na to, s čím přijdeme. A to je také důvod, proč se neopakujeme. A tak měníme žánry, styly i obsazení. Pořád ale zůstáváme živými a vtipnými prezentátory knih,“ uvedl hlavní účinkující Lukáš Hejlík.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting