Na Dukle zazáří obraz světového malíře

2.10.

Na Dukle zazáří obraz světového malíře


Městský obvod Pardubice V se zapojil do projektu, jehož výsledkem bude nová podoba chodníků před základní školou Staňkova a Praktickou a mateřskou školou speciální Artura Krause. Šedé plochy zazáří barevnými obrazy bangladéšského malíře žijícího v Kodani Ruhul Amin Kajola.


„Malíř Kajol přijede z Kodaně a společně s dětmi bude vytvářet barevný návrh, který rozzáří nejen tmavé plochy - ale věřím, že i tváře a duše všech, kteří se na malování budou podílet a po barevném obraze budou procházet,“ říká manažerka projektu Dagmar Bálková, která má na projektu velký podíl. Od dnešního dne do 9. října by na chodnících před školami měla vzniknout velkoplošná kresba nazvaná Colorful Joy of Nature (Barevná radost z přírody).

„Projekt je velmi zajímavý a unikátní a osobně se moc těším na jeho výsledek. Věřím totiž, že díky barvám bude cesta do školy hned veselejší. A nejen do školy, zlepšit si náladu pohledem na barevnou radost můžeme úplně všichni,“ je přesvědčen starosta obvodu Jiří Hájek, který se sám do tvorby díla zapojí. Kromě Městského obvodu Pardubice V projekt podpořil i Magistrát města Pardubice a společnost Chládek a Tintěra, Pardubice.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

5.11.

Univerzita Pardubice slaví výročí studentské stávky: Nabídne besedy, koncert, výstavy i překvapení

První akcí z řady bude setkání s respektovaným amatérským filmařem, spisovatelem a disidentem Oskarem Georgem Seibertem, který tento čtvrtek přijede na pozvání Ústavu historických věd a Katedry literární kultury a slavistiky Fakulty filozofické Univerzity Pardubice.

Kultura celý článek
4.12.

Andělská Zuzana v Roce české hudby v Poličce

Polička je totiž jedním z osmi míst, kde se hudebníci na turné zastaví. Turné Andělská Zuzana začíná v Ostravě, pokračuje v Brně a Bratislavě. Polička je čtvrtou zastávkou, přičemž následovat budou opět velká města Hradec Králové České Budějovice, Plzeň a nakonec Praha.

Kultura celý článek
10.10.

Poličská radnice má uvnitř losa v životní velikosti

Pokud chcete vidět něco nového a neotřelého je výstava moderního umění právě pro vás. Uvidíte netradiční zpracování různých témat s využitím různých technik a materiálů.

Kultura celý článek
1.9.

Dny Pardubického kraje na Veselém Kopci

Lidové slavnosti propagující kulturu, ale i podnikání v kraji samotném.

Kultura celý článek
17.1.

VČD Pardubice - zrušení čtvrtečního koncertu Vladimíra Mišíka

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, divadlo nyní jedná o náhradním termínu, který bude včas uveřejněn na internetových stránkách divadla www.vcd.cz.

Kultura celý článek
16.7.

Nově zrekonstruovaný zámek v Cholticích - tip na Váš výlet

Renesanční zámek je jednou ze součástí rozlehlého zámeckého areálu. Od roku 2008 byl přístupný veřejnosti pouze omezeně.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting