Na Dukle zazáří obraz světového malíře

2.10.

Na Dukle zazáří obraz světového malíře


Městský obvod Pardubice V se zapojil do projektu, jehož výsledkem bude nová podoba chodníků před základní školou Staňkova a Praktickou a mateřskou školou speciální Artura Krause. Šedé plochy zazáří barevnými obrazy bangladéšského malíře žijícího v Kodani Ruhul Amin Kajola.


„Malíř Kajol přijede z Kodaně a společně s dětmi bude vytvářet barevný návrh, který rozzáří nejen tmavé plochy - ale věřím, že i tváře a duše všech, kteří se na malování budou podílet a po barevném obraze budou procházet,“ říká manažerka projektu Dagmar Bálková, která má na projektu velký podíl. Od dnešního dne do 9. října by na chodnících před školami měla vzniknout velkoplošná kresba nazvaná Colorful Joy of Nature (Barevná radost z přírody).

„Projekt je velmi zajímavý a unikátní a osobně se moc těším na jeho výsledek. Věřím totiž, že díky barvám bude cesta do školy hned veselejší. A nejen do školy, zlepšit si náladu pohledem na barevnou radost můžeme úplně všichni,“ je přesvědčen starosta obvodu Jiří Hájek, který se sám do tvorby díla zapojí. Kromě Městského obvodu Pardubice V projekt podpořil i Magistrát města Pardubice a společnost Chládek a Tintěra, Pardubice.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

20.2.

Navždy nás opustil herec a režisér Jan Pilař

Počátkem 50. let začínal jako loutkoherec v brněnském Loutkovém divadle Radost, které roku 1959 vyměnil za angažmá v nově vzniklém Východočeském loutkovém divadle Drak v Hradci Králové, jehož předním členem zůstal dlouhých 35 let!

Kultura celý článek
2.2.

Bude mít Smetanova Litomyšl technický unikát?

Velkou pozornost vzbudil nápad architekta Josefa Pleskota zabudovat jeviště sedm metrů pod úroveň zámeckého nádvoří.

Kultura celý článek
7.3.

VČD už nemá Jiráska jen na baráku

30 let se Jiráskova Vojnarka nikde neinscenovala. Až VČD udělalo ten odvážný krok a pustilo se do ní.

Kultura celý článek
17.7.

Lesní slavnost Lapků z Drakova

Tradiční událost, jejímž cílem je zviditelnit tento mnohými nepoznaný, půvabný kout Moravskoslezského kraje, jímž ve středověku vedla důležitá obchodní cesta, dnes nahrazená neméně zajímavou naučnou stezkou Územím lapků z Drakova, znovu láká na bohatý a zajímavý program.

Kultura celý článek
8.2.

Senioři roztančí Hronovickou

Ples pro seniory pořádá město Pardubice jednou ročně. Senioři, kteří se chtějí pobavit, nebo si zatančit při „hudbě svého mládí“ se ale scházejí na pravidelných čajích, které pro ně radnice pořádá každý měsíc. V Seniorcentru se ale mohou celoročně účastnit i dalších aktivit, od vzdělávacích programů, přes sportovní až po kulturní.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting