Na jabkance se jezdí do České Třebové

18.11.

Již tradiční pouťovou pochoutku - bramborové placky plněné tvarohem a sypané cukrem - vyráběli v sobotu 14. listopadu dobrovolníci ze Spolku sv. Kateřiny v České Třebové. Speciální "hejtmanský" jabkanec přes celý talíř čekal na Radko Martínka, pravidelného návštěvníka vyhlášené akce. Kuchařům přivezl za odměnu lahvičku slivovice, aby jim šla práce pěkně od ruky.      Tradici Jabkancové pouti se nadšencům podařilo obnovit až v 60. letech minulého století. Kdysi putovala kolem spolkové chalupy církevní procesí do románské rotundy svaté Kateřiny. Místní podnikaví chalupníci jabkance prodávali poutníkům. Letos se do programu rovněž aktivně vložila římskokatolická farnost, která navíc zorganizovala celodenní pouť ke sv. Kateřině Alexandrijské. A když už jsme u jabkanců, pokud by se je někdo z vás rozhodl upéci, co k tomu potřebuje? Asi půl kilogramu sladších jablek, kilo brambor, 3 polévkové lžíce mouky, půl litru mléka, 2 vejce, 3 polévkové lžíce oleje, 2 cibule, sůl, mletou skořici a moučkový cukr. Vlastní příprava by měla vypadat takto - omytá a oloupaná jablka, zbavená jádřinců, nakrájíte na čtvrtky a opečete na pekáči nebo misce. Oškrábané brambory nastrouháte, slijete přebytečnou vodu a promícháte s moukou, vejci a nadrobno pokrájenou cibulkou. Vypracované bramborové těsto rozestřete na opečená jablka a v troubě asi hodinu pomalu, velmi opatrně pečete až do vytvoření kůrky na povrchu. Hotové jabkance posypete cukrem a skořicí a podáváte teplé, když zbude - i studené.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

4.4.

Ocenění pro turistický portál Východní Čechy

Turistický portál regionu Východní Čechy byl oceněn zvláštní cenou ministra pro místní rozvoj.

Kultura celý článek
30.11.

TAJEMSTVÍ PRVNÍHO CÍSAŘE BUDE OTEVŘENO I V PROSINCI

Výstava terakotové armády, která na své již 6. zastávce zavítala do Pardubic, bude díky velkému zájmu ze strany návštěvníků otevřená i celý prosinec. Najdete ji v Machoňově pasáži na Třídě míru a náš tým se na Vás bude velmi těšit!

Kultura celý článek
3.4.

Flora Olomouc oslaví letos zjara „padesátiny“

K oslavám jubilea je směřována i letošní jarní soutěž v aranžování květin „Oslava padesátin“.

Kultura celý článek
19.6.

Pardubický pivovar v plamenech

Jak je již z názvu patrné, dramaturgie festivalu nebude mít daleko k ohnivé atmosféře. Noční vystoupení budou doplněna pyrotechnikou, ohnivou show předvede fire performace Alterna a i 16 metrů dlouhé podium, doplněné o LED panely na podiu i jeho obou stranách, bude ohnivou show dokreslovat. Hlavní chválu předešlých ročníků sklidila kvalita zvuku a i letos bude hudba pouštěna na technice používané při koncertech největších českých i zahraničních kapel.

Kultura celý článek
13.3.

Pardubický rodák Radek Baborák zahájil Pardubické hudební jaro

Dnes světově uznávaný hornista se spolu s dalšími sólisty vrátil do svého rodného města. Jeho Pardubané mu připravili ovace ve stoje. Doprovodila ho rovněž mezinárodně oceňovaná PKF – Prague Philharmonia.

Kultura celý článek
26.7.

Maddox Open Air 2011/II

Stanování není organizováno ani zpoplatněno.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting