Na Malé scéně Východočeského divadla budou hrát děti dětem

5.12.

Na Malé scéně Východočeského divadla budou hrát děti dětem


Od roku 2013 působí při Východočeském divadle Pardubice Mladé divadelní studio LAIK určené dětem a mládeži od 7 do 17 let, které si klade za cíl vyhledávání a rozvíjení talentů a prohlubování kreativního myšlení dětí a mládeže.
Studio LAIK vede herec a pedagog s dlouholetou zkušeností s vedením „dramaťáku“ v Přelouči Zdeněk Rumpík, který svým žákům předává nejen základy herecké profese, ale zkouší s nimi i vlastní představení.


V loňské sezóně studio nastudovalo hned dvě inscenace. Nejmladší členové hrají na Malé scéně pohádku ruského spisovatele, básníka a dramatika Samuila Jakovleviče Maršaka Dům kočky Modroočky. Celé studio, čítající téměř padesát posluchačů, uvádí v Městském divadle hru bratří Čapků Ze života hmyzu.


V současné době studio finišuje s přípravami další premiéry, kterou tentokrát bude pohádka Zrzounkova dobrodružství s Tomášem Pekárkem v titulní roli, kterého doplní opět nejmladší členové kurzu.


Zdeněk Rumpík se s dobrodružnými příběhy malého zrzavého kluka setkal již v dětství: „Když jsem byl malinké dítě, dostal jsem knížku Zrzounkova dobrodružství od svého dědečka, kterou jsem si pak ostražitě uchovával, protože se mi její příběhy velmi líbily. Jsou to typické pohádky, v nichž dobro vítězí nad zlem, zlo je vždy nakonec potrestáno. Duši dítěte, kterým jsem tenkrát byl, se to vrylo natolik do paměti, až jsem se později rozhodl tyto krátké příběhy Zrzounka hrát se současnými dětmi. Tak jsem je zdramatizoval a nyní je budeme hrát.“


Premiéra se uskuteční v neděli 7. prosince od 14.00 hodin na Malé scéně ve dvoře.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

21.10.

Pardubické divadlo uvede českou premiéru dánské hry LIVING DEAD

Českou premiéru dánské hry zabývající se aktuální otázkou uprchlické krize připravuje začínající režisérka Alžběta Burianová, čerstvá absolventka oboru režie pražské DAMU.

Kultura celý článek
19.4.

Jana Pernicová se setkala s Českou Miss World

Úspěch Lindy Bartošové je skvělou propagací našeho kraje. Zcela určitě se tím této sympatické dívce otevírá svět.

Kultura celý článek
18.2.

Změna programu VČD

Jeden z herců souboru Veselé skoky onemocněl, proto jsme nuceni ZRUŠIT představení Chabrus line, které se mělo odehrát v úterý 26. 2. od 19.00 hodin na Malé scéně.

Kultura celý článek
13.8.

Kulturní léto na farní zahradě pokračuje i v srpnu

Na pódiu si s ním zazpívali i farář Zbigniew Czendlik nebo místní zpěvačka Markéta Andělová. A týden na to do Lanškrouna zavítalo folkové duo Slávka Janouška a Luboše Vondráka.

Kultura celý článek
24.4.

Plečnikova výstava dorazila do Pardubic

Do informačního centra pod Zelenou branou v Pardubicích dorazila výstava o díle slovinského architekta Jože Plečnika.

Kultura celý článek
22.12.

Hradec Králové má nové varhany, sálem filharmonie se rozezněly první tóny

„Právě role paní Soni Červené byla v celém úsilí o dostavbu varhan v Hradci Králové z mého pohledu naprosto zásadní. Byla nejen významnou dárkyní nadačního fondu, ale především jakýmsi motorem celého týmu, kterému neustále dodávala energii a naději, že se naše město dočká takovéhoto nádherného nástroje,“ řekla Anna Maclová, náměstkyně primátora odpovědná za oblast kultury ve městě.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting