Na Malé scéně Východočeského divadla naposledy pobaví Tučňáci na arše

31.5.

Na Malé scéně Východočeského divadla naposledy pobaví Tučňáci na arše

V neděli 3. června se na Malé scéně ve dvoře Východočeského divadla uskuteční derniéra klauniády Tučňáci na arše, kterou zde před třemi lety nastudoval slovenský režisér Marián Pecko, jenž právě s pardubickým souborem zkouší další inscenaci – tentokrát na Kunětické hoře Gozziho veselohru Král jelenem.

Německý dramatik Ulrich Hub ve své komické bajce vypráví příběh o blížící se potopě světa, kdy Noe zachraňuje zvířata a nabídne jim přístřeší na své arše. Od každého druhu ale jenom jednomu páru! Jak tedy vyřešit situaci, když v zemi věčného ledu žijí tři nerozluční kamarádi? Rozdělí se, nebo se pokusí propašovat na archu všichni tři?

Hra podává dětem biblickou látku s velkým nadhledem a vtipem. Sympatická trojice rošťáckých tučňáků, kteří při svém dobrodružství polemizují o existenci Boha, baví všechny kategorie diváků – nejen děti, ale i dospělé,“ říká dramaturg Zdeněk Janál a dodává: „Od svého prvního uvedení v roce 2006 byla tato úspěšná dětská komedie inscenována na mnoha scénách po celé Evropě, kniha podle ní se stala v Německu bestsellerem a v přípravě je také její filmová verze.“

V úsměvném i poučném příběhu hrají Jana Ondrušková, dnes již hostující Veronika Čermák Macková a Petr Borovec, kteří představují trojici tučňáků, a Ladislav Špiner, jenž s chutí ztvárňuje roztržitého holuba.

Po 44 reprízách se tedy přiblížil konec divadelní pouti komedie Tučňáci na arše. Kdo ještě neviděl příběh přátelství, soudržnosti a obětavosti, může vzít své potomky a navštívit Malou scénu ve dvoře 3. června, kde se od 15.00 hodin odpoledne otevře pomyslná opona a herci si s nostalgií naposledy zahrají na tučňáky a holuba.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

29.3.

Muži pozor! Zálety se v Česku nevyplácí.

Má-li se to provést naprosto důsledně, se vší "logistikou", je z toho akce hodná generálního štábu NATO. Zatímco anglické manželky nic nepoznají, česká žena ví svoje. A tak tam, kde angličtí muži úspěšně dosáhnou svého, s dokonalostí sobě vlastní, začíná se v Čechách děj teprve zamotávat…

Kultura celý článek
20.6.

Setkání Králíků v Králíkách

Po celou dobu setkání bude návštěvníkům akce na Velkém náměstí hrát živá nebo reprodukovaná hudba.

Kultura celý článek
28.4.

Česká premiéra německé hry Čekárna budoucnost na pardubické Malé scéně ve dvoře

Režie se ujala v Pardubicích debutující Zuzana Burianová, která ke spolupráci přizvala Petra Borovce, Zdeňka Rumpíka, Martinu Sikorovou, Ladislava Špinera a Lídu Vláškovou.

Kultura celý článek
10.5.

Multikulturní týden 2013 podpoří projekt Praga-Haiti

Pracovníci Praga-Haiti tento dar předali školákům ve vesničce Ma Savone nedaleko města Bombardopolis. Mnoho dětí tak získalo sadu základního školního vybavení, pro ty menší byly určeny omalovánky a pexeso s motivy města Pardubic.

Kultura celý článek
14.3.

Výstava o historii české měny se představí v nizozemském Naardenu

Původní výstavy z roku 2013 a 2016 ještě rozšíří téma „European Silver Thalers of the Comenius Era“ (Evropský stříbrný tolar za doby Komenia), které připomene složité poměry v evropských měnových systémech od konce 16. století do druhé poloviny 17. století. I do českých zemí v té době hojně pronikaly stříbrné tolarové mince nizozemské, produkované ve velkém množství z drahých kovů dovážených ze zámoří.

Kultura celý článek
7.12.

Broumovské kostely oslavily 300leté výročí v Bruselu

„Dlouhodobě se snažím oblast a tamní kostely zviditelnit, protože jsou skutečně jedinečné. Nikde jinde v Čechách totiž nenajdete tolik kostelů blízko sebe, a to ještě od tak uznávaného architekta, jako byl Dientzenhofer.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting