Na Stříbrném rybníce se bude bojovat o přežití

14.4.

Na Stříbrném rybníce se bude bojovat o přežití

Na Stříbrném rybníce se bude bojovat o přežití

Stříbrný rybník v Hradci Králové o nadcházejícím víkendu (16. - 18. dubna) ožije. Kemp na jeho březích bude mít tu čest hostit studenty z nejrůznějších zemí světa. V těchto dnech se zde bude totiž konat akce zvaná Survival Weekend (volně přeloženo: Víkendový boj o přežití), která je sice pro její organizátory tradicí, pro Stříbrný rybník a město Hradec Králové ale velkou premiérou.  Tuto již tradiční a velmi oblíbenou akci připravila již poněkolikáté studentská  organizace ESN Buddy System Hradec Králové za podpory Univerzity Hradec Králové, v letošním roce dokonce i pod záštitou náměstka primátora města Hradce Králové Martina Soukupa. Na Stříbrný  rybník se sjedou zahraniční studenti, kteří v současné době pobývají v různých univerzitních městech České republiky v rámci zahraničního pobytu, většina z nich v rámci známého studijního programu Erasmus. Členové výše uvedené studentské organizace pro ně připravili program s hlavním tématem „Fort Boyard“ (inspirovaným stejnojmennou populární soutěží - Pevnost Boyard) plný dobrodružných aktivit v přírodě, her prověřujících fyzickou kondici i schopnosti řešit překážky nejrůznějšího typu. Nedílnými součástmi programu se během předchozích let staly například vyjížďky na lodičkách, paintball, lukostřelba a slaňování. Akce umožňuje zahraničním studentům mimo jiné setkat se s ostatními cizinci studujícími v ČR, vyměnit si zážitky z pobytu, uzavírat nová přátelství. Z tohoto pohledu je akce velmi originální i v mezinárodním měřítku. Martin Soukup vnímá akci velmi pozitivně: „Hradec je tradičním studentským městem. Mladí lidé tady po několik měsíců i let tráví část svého života se vším všudy. A protože jsou z různých zemí světa, je dobře, že je tady taková organizace jako ESN Buddy System HK, která jim pomáhá nalézt cestu k sobě navzájem, navíc velice milou a zajímavou formou.“ Akce má  také značný význam z hlediska cestovního ruchu, a to jak pro Českou republiku obecně, tak pro hradecký region. Pro studenty, kteří vyjíždí za účelem poznat cizí zemi, není totiž příliš obvyklé trávit čas sportem a jinými aktivitami v přírodě. Na Stříbrném rybníce budou mít tedy kromě již zmíněných aktivit i příležitost zažít kouzlo českého táboření - něco zcela odlišného, než je se studijními zahraničními pobyty úzce spojený městský turismus. „Tímto víkendem byli zahraniční studenti doposud vždy nadšeni. Akce má ale i vedlejší přínosy, jako je například setkání jednotlivých sekcí ESN a navázání kontaktů,“ dodává člen organizace a hlavní organizátor akce Vojtěch Stehno.                                Magdalena Karlová ESN Buddy System Hradec Králové 

Další zprávy z kategorie "Kultura"

13.10.

Mouřenín Othello se navrací na pardubická divadelní prkna

Othello je hrdinský vojevůdce ve službách Benátské republiky. Tajně se oženil s Desdemonou, bílou kráskou z patricijské rodiny. Jeho pobočníkem je bezcharakterní prospěchář Jago.

Kultura celý článek
11.3.

Festival sladkostí v Atrium Paláci Pardubice

Po celé republice se v průběhu roku pořádá řada festivalů věnovaných jídlu nebo nápojům různých forem, ale festival zaměřující se přímo jen na sladkosti není tak obvyklý. V obchodním centru budete moci ochutnat a nakoupit tradiční sladkosti v podobě dortů, zmrzliny, čokolády nebo třeba cupcaků. Pokud patříte mezi ty, kteří rádi zkouší nové neobvyklé pokrmy, přijdete si na své například s nepečenými lízátky, raw sladkostmi a se spoustou dalších dobrot. O ty zkrátka nouze nebude.

Kultura celý článek
27.11.

Sněhurka na ledě bude jediný muzikál s živým orchestrem u nás

V hlavní mužské roli této pohádky se představí krasobruslař Tomáš Verner, vítěz Mistrovství Evropy 2008 a několikanásobný mistr republiky. Premiérově se příběh odehraje 5. října 2018 v Třinci a následovat bude šňůra po devíti největších městech České republiky.

Kultura celý článek
9.1.

Vydejte se s námi na výlet dějinami hudby

Prostřednictvím divadelního představení to bude jistě pro všechny zajímavější, než může být pouhé školní memorování. Tisíce let hudby aneb Od pravěku k renesanci je vlastně jakousi školou hrou, která poučí i pobaví, ale rozhodně nenudí.

Kultura celý článek
16.6.

Lucerna v podání mladých hereckých talentů

V současné chvíli finišuje zkoušení nové premiéry, starší část souboru chystá Jiráskovu Lucernu, která bude mít premiéru 19. černa od 16.00 hodin v Městském divadle. Vedle mladých začínajících herců se v Lucerně objeví i herečka Východočeského divadla Lída Vlášková.

Kultura celý článek
16.5.

Kytarový balzám v Hradci Králové

Všem milovníkům „sladkého dřeva“ je určen koncert kytarových orchestrů, který se uskuteční ve středu 23. května.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting