Na Stříbrném rybníce se bude bojovat o přežití

14.4.

Na Stříbrném rybníce se bude bojovat o přežití

Na Stříbrném rybníce se bude bojovat o přežití

Stříbrný rybník v Hradci Králové o nadcházejícím víkendu (16. - 18. dubna) ožije. Kemp na jeho březích bude mít tu čest hostit studenty z nejrůznějších zemí světa. V těchto dnech se zde bude totiž konat akce zvaná Survival Weekend (volně přeloženo: Víkendový boj o přežití), která je sice pro její organizátory tradicí, pro Stříbrný rybník a město Hradec Králové ale velkou premiérou.  Tuto již tradiční a velmi oblíbenou akci připravila již poněkolikáté studentská  organizace ESN Buddy System Hradec Králové za podpory Univerzity Hradec Králové, v letošním roce dokonce i pod záštitou náměstka primátora města Hradce Králové Martina Soukupa. Na Stříbrný  rybník se sjedou zahraniční studenti, kteří v současné době pobývají v různých univerzitních městech České republiky v rámci zahraničního pobytu, většina z nich v rámci známého studijního programu Erasmus. Členové výše uvedené studentské organizace pro ně připravili program s hlavním tématem „Fort Boyard“ (inspirovaným stejnojmennou populární soutěží - Pevnost Boyard) plný dobrodružných aktivit v přírodě, her prověřujících fyzickou kondici i schopnosti řešit překážky nejrůznějšího typu. Nedílnými součástmi programu se během předchozích let staly například vyjížďky na lodičkách, paintball, lukostřelba a slaňování. Akce umožňuje zahraničním studentům mimo jiné setkat se s ostatními cizinci studujícími v ČR, vyměnit si zážitky z pobytu, uzavírat nová přátelství. Z tohoto pohledu je akce velmi originální i v mezinárodním měřítku. Martin Soukup vnímá akci velmi pozitivně: „Hradec je tradičním studentským městem. Mladí lidé tady po několik měsíců i let tráví část svého života se vším všudy. A protože jsou z různých zemí světa, je dobře, že je tady taková organizace jako ESN Buddy System HK, která jim pomáhá nalézt cestu k sobě navzájem, navíc velice milou a zajímavou formou.“ Akce má  také značný význam z hlediska cestovního ruchu, a to jak pro Českou republiku obecně, tak pro hradecký region. Pro studenty, kteří vyjíždí za účelem poznat cizí zemi, není totiž příliš obvyklé trávit čas sportem a jinými aktivitami v přírodě. Na Stříbrném rybníce budou mít tedy kromě již zmíněných aktivit i příležitost zažít kouzlo českého táboření - něco zcela odlišného, než je se studijními zahraničními pobyty úzce spojený městský turismus. „Tímto víkendem byli zahraniční studenti doposud vždy nadšeni. Akce má ale i vedlejší přínosy, jako je například setkání jednotlivých sekcí ESN a navázání kontaktů,“ dodává člen organizace a hlavní organizátor akce Vojtěch Stehno.                                Magdalena Karlová ESN Buddy System Hradec Králové 

Další zprávy z kategorie "Kultura"

27.3.

Světový den divadla

Při této příležitosti je každoročně vyzvána některá z význačných divadelních osobností, aby se podělila o své úvahy o divadle. To, co je známé jako Mezinárodní poselství, se překládá do více než 20 jazyků a 27. března předčítá pro desítky tisíc diváků před představeními v divadlech na celém světě. Tvůrcem letošního poselství je francouzská divadelní a filmová herečka Isabelle Huppert. Mimochodem v roce 1994 byl autorem tohoto provolání také Václav Havel.

Kultura celý článek
20.10.

Blues zazní v Litomyšli v hospodě, a ne ledajaké!

Výtěžek z koncertu pořadatel využije na pohádky pro děti.

Kultura celý článek
16.7.

Egypt dar Nilu

Již tuto neděli 19. července končí v Městském muzeu Ústí nad Orlicí výstava s názvem „Egypt dar Nilu“.

Kultura celý článek
9.1.

Vydejte se s námi na výlet dějinami hudby

Prostřednictvím divadelního představení to bude jistě pro všechny zajímavější, než může být pouhé školní memorování. Tisíce let hudby aneb Od pravěku k renesanci je vlastně jakousi školou hrou, která poučí i pobaví, ale rozhodně nenudí.

Kultura celý článek
14.11.

Jak dostat Bohuslava Martinů do škol? Jak jinak než soutěží.

Pokud máte i vy chuť se zapojit a získat tak drobné ceny a volné vstupenky, navštivte webové stránky muzea www.cbmpolicka.cz, kde naleznete podrobné podmínky soutěže.

Kultura celý článek
29.3.

Valérie zažila neuvěřitelnou noc…

Přijďte na divadelní hru Valérie a týden divů v sobotu 7. dubna od 20 hodin do Nového Adalbertina na Velkém náměstí v centru Hradce Králové.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting