Nábřeží sochařů s vůní orientu

30.7.

Nábřeží sochařů s vůní orientu

Nová originální sochařská díla z hořických sochařských symposií ozdobí znovu Tylovo nábřeží a náměstí Svobody v Hradci Králové. Vernisáž pátého ročníku plenérové výstavy se zde uskutečnila v neděli 29. července. Letošní ročník sochařských symposií přilákal do Hořic umělce z Čech, Kanady, Litvy, ale také Turecka a Egypta. „Právě tvorba autorů, kteří čerpají ze zcela odlišného kulturně historického kontextu bude pro návštěvníky výstavy jistě příjemným osvěžením,“ říká jeden z organizátorů akce Roman Richtermoc. Mezinárodní setkání sochařů jsou v Hořicích pořádána od roku 1966. Autoři vytvářejí v průběhu července sochy z hořického pískovce v nádherném prostředí opuštěného historického lomu Sv. Josefa. Od roku 2003 jsou plastiky vytvořené na Hořickém sochařském symposiu pravidelně zapůjčovány na jeden rok do Hradce Králové. Zde jsou v rámci akce Nábřeží sochařů instalovány v centrální části města - na náměstí Svobody a nábřeží Labe. Po roce jsou plastiky vráceny zpět do Hořic a definitivně instalovány v Sochařském parku II. „Tento podnik se tradičně setkává s vřelými ohlasy Hradečanů i návštěvníků města. Proto bychom rádi spolupráci prohloubili a prodloužili dobu zápůjčky soch na více let. Díla vytvořená v Hořicích by pak mohla zdobit i další části Hradce. Na rozdíl od pevně osazených skulptur bychom je mohli po čase měnit za nová a tím dodali dynamiku jak městu, tak sochám samotným,“ dodal náměstek primátora Ing. Martin Soukup. V rámci nedělního zahájení výstavy zahrála přímo na Pražském mostě v centru města královéhradecká filharmonie pod vedením dirigenta Ondřeje Kukala symfonickou báseň Bedřicha Smetany Vltava a výběr ze Slovanských tanců Antonína Dvořáka. Návštěvníci měli rovněž možnost ochutnat tradiční hořické trubičky a občerstvit se zhruba sto litry plzeňského piva. Po setmění pak vernisáž vyvrcholila závěrečným ohňostrojem.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

13.8.

Festival se změní ve středověký cirkus

Neváhejte a přijďte se pobavit v sobotu 30. srpna na náměstí. Kulturní program je připraven právě pro Vás!

Kultura celý článek
15.12.

Štědrovečerní setkávání je opět za dveřmi

Stovky rodin vyráží do slavnostně vyzdobených ulic které jsou plné sváteční atmosféry.

Kultura celý článek
20.11.

Proti proudu času – Pardubicko v pravěku a raném středověku.

„Přínosem projektu je zvýšení povědomí o historicko-kulturních hodnotách zámku, zpřístupnění zámecké kaple a zvýšení návštěvnosti zámku díky otevření archeologické expozice a přípravě expozice o historii Pardubic,“ říká Jana Pernicová, náměstkyně hejtmana Pardubického kraje.

Kultura celý článek
27.5.

Abilympiáda 2010 opět v pardubické ČEZ Areně

Slavnostní zahájení je plánováno na pátečních 8.45 hodin, sobotní soutěžní pořad startuje v 9.00 hodin.

Kultura celý článek
5.12.

Leoš Mareš vs. Pavel Cejnar na vánoční mega diskotéce v Pardubicích !

Residentní DJ Michal Pácalt se postará o rozjezd celé show, která zahrnuje i vystoupení profi taneční skupiny T-BASS, oceněné tituly vícemistři světa, mistři Evropy a několikanásobní mistři ČR v mnoha stylech moderních tanců. Připravena bude masivní světelná a laserová show v podání Koncertservis Praha, jejíž technický support využívají největší hudební festivaly ČR. Spolehnout se můžete na příznivé ceny na barech. Pojďme společně určit vítěze a užít super mejdan!

Kultura celý článek
13.6.

BOSCH FRESH FESTIVAL již tento víkend v Pardubicích. Praktické informace pro návštěvníky!

Místo konání: Areál dostihového závodiště - Agrofert park. Pražská 607, Pardubice K dispozici budou dva vstupy do festivalového areálu. Hlavní vstup bude hlavní bránou dostihového závodiště a druhý vstup bude zadní bránou závodiště z ulice Pražská. Budou zde umístěny pokladny, ve kterých budou k zakoupení vstupenky. Akreditovaní hosté festivalu a výherci soutěží se můžou hlásit u hlavního vstupu u pokladny označené nápisem Akreditace.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting