Nová hradecká galerie Ateliér salon vystaví obrazy malující právničky Kateřiny Ranné

15.5.

Nová hradecká galerie Ateliér salon vystaví obrazy malující právničky Kateřiny Ranné

Krása ženy, péče o ni, výtvarné umění a neokoukaný nový prostor pro galerii. To vše vzniklo před několika měsíci kousek od královéhradeckého Velkého náměstí. Nová prodejní galerie s názvem „Ateliér | salon | dagmar popová“ má za sebou již první z řady letošních prodejních výstav a 21. května se chystá na představení díla malířky a zároveň právničky Kateřiny Ranné. 
V lednu se v Klicperově ulici čp. 263 v Hradci Králové otevřel „Ateliér | salon | dagmar popová“, jehož majitelka mu vdechla zcela neotřelou podobu. Při jeho budování totiž chtěla snoubit krásu a péči o ženy s výtvarným i užitým uměním. 
„Prostor ateliéru a galerie je zároveň salonem pro ženy a je to takové místo, které je vlastně neustále v pohybu. Přes den tady se svými klientkami dotvářím jejich krásu, jsem totiž původní profesí kadeřník a dlouhou dobu se věnuji rozmanitým projektům, které pečují o ženskou jedinečnost. V podvečer a večer se prostor mění v ateliér plný obrazů a užitého umění. Sem, do umělecké sféry, mě to totiž přitahuje stále více,“ vysvětluje Dagmar Popová, obdivovatelka umění, hudby a ženské krásy. 
V nových galerijních prostorech „Ateliér salonu“ bude od konce května vystavovat své obrazy Kateřina Ranná. „Ač je Kateřina svou profesí právnička, tak je také vystudovaná grafička. Ke grafice se však po návratu k umělecké tvorbě už příliš nehlásí a zabývá se nyní především malbou. Řekla bych, že její obrazy jsou velmi intuitivní. Sama autorka říká, že maluje především v okamžicích, kdy se cítí přeplněná okolním světem,“ popisuje Dagmar Popová dílo malířky Ranné. 
Kateřina Ranná je dcerou grafika a malíře Emanuela Ranného, který se ve své tvorbě výrazně odkazuje na poezii Jana Skácela. Ten byl dokonce s rodinou Ranných příbuzensky spjatý. Výtvarnému umění, konkrétně malbě, se věnovala i babička Zdeňka Samsonová-Ranná a strýc Michal Ranný. Kateřiny dědeček, Emanuel Ranný, působil jako pedagog na brněnské SUPŠ a též se věnoval malbě a grafice.     
Vernisáž, která výstavu zahájí, se uskuteční v pondělí 21. května od 20,30 hodin v prostorách Ateliér | salon | dagmar popová, Klicperova ulice 263 v Hradci Králové. Večer doprovodí svou hudbou Václav Braun, který rozezní Hang Drum a občerstvení v podobě výtečných drinků zajistí Tomáš Trejbal. 
Zváni jsou všichni, kteří jsou zvědaví na nové galerijní prostory a zajímá je, jak lze skloubit péči o ženu a její krásné vlasy s uměním.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

30.4.

Východočeské divadlo v příští sezóně uvede sedm nových inscenací

Vážné téma vystřídá na jaře parodická crazy komedie Velká bankovní loupež, kterou připraví režisér Robert Bellan. Střelhbitou komedii napsala trojice mladých autorů – Henry Lewis, Jonathan Sayer, Henry Shields, jejichž poetika připomíná styl bratří Marxů nebo legendárních Monty Pythonů.

Kultura celý článek
28.5.

Projekce dokumentárních filmů nabídne tipy na prázdniny

Filmy, které budou v rámci Hovorů o Pardubicku promítnuty, si vyberou sami účastníci přímo v sále.

Kultura celý článek
6.4.

SDĚLENÍ VĆD

Z důvodu onemocnění v souboru se v pondělí 10. dubna na Malé scéně Východočeského divadla neodehraje původně avizovaný muzikál Jeptišky, ale retrokomedie Normální debil. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Za změnu se divadlo omlouvá a děkuje za pochopení!

Kultura celý článek
16.5.

BBC2, Martinů a Polička - Česká premiéra filmu BBC 1967 „Music of Exile“ v Poličce 2017

Film se natáčel v roce 1966 a na jeho realizaci se podíleli i místní občané a studenti druhého ročníku poličské Střední všeobecně vzdělávací školy, dnešního gymnázia. Později se štáb přemístil do Prahy, Paříže a New Yorku, a závěrečné scény se natáčely v Itálii a ve Švýcarsku.

Kultura celý článek
27.9.

SKP-CENTRUM: umělecké workshopy pro veřejnost

Termíny prvních workshopů jsme stanovili na 30. října a 20. listopadu od 15 do 19 hodin.

Kultura celý článek
17.5.

Rodiny neutratí ani korunu za vstupné či ubytování

Chuti jistě neujde dvacet různých masíček nebo voňavá klobáska. Grilování je připraveno i na neděli.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting