Oblíbená Pernštýnská noc odstartuje XXIII. ročník Folklorního festivalu Pardubice – Hradec Králové

4.6.

Oblíbená Pernštýnská noc odstartuje XXIII. ročník Folklorního festivalu Pardubice – Hradec Králové


Červen se v Pardubicích tradičně ponese v duchu folklóru. Folklórní festival Pardubice – Hradec Králové bude v pátek 6. června zahájen Pernštýnskou nocí. Pardubický zámek i Pernštýnské náměstí se promění ve velký staročeský jarmark s ukázkami řemesel. Prodejci budou lákat na výrobky z keramiky, dřeva a proutí, aranžmá ze sušených květin, perníky, výrobky z kůže, skla i kovu. Nebude nouze o nejrůznější staročeské občerstvení, vč. dobrého piva, vána i medoviny.

Na třech pódiích (u Spolkového domu, u Morového sloupu a na malém nádvoří pardubického zámku) vystoupí folklorní soubory v půlhodinových blocích. V atriu radnice budou probíhat komorní pořady, na prvním nádvoří pardubického zámku poběží doprovodný historický program, který diváky přenese do středověku. Pro milovníky folku je opět připraven koncertní program na Příhrádku.

Jako každý rok se před půlnocí rozezpívá Zelená brána. O půlnoci se přesune zpívání do atria radnice, kde zazní písně na dobrou noc. Kejklíři, dobová řemesla, středověká krčma a tradiční folklorní vystoupení - to všechno a ještě mnohem víc čeká na návštěvníky Pernštýnské noci
6. června od 19.30.

V sobotu 7. 6. se celý festivalový program přesune do Hradce Králové. S festivalem se rozloučíme v neděli 8. 6. na nádvoří zámku v Pardubicích, kde proběhne od 14 hodin tradiční Rozmlouvání na zámku.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

17.10.

Slavnosti světla aneb párty strašidel

Tématem pro letošní rok je párty lesních, lučních, polních i školních strašidel.

Kultura celý článek
15.12.

Štědrovečerní setkávání je opět za dveřmi

Stovky rodin vyráží do slavnostně vyzdobených ulic které jsou plné sváteční atmosféry.

Kultura celý článek
16.3.

Den D 2010 nadělil šestnáct andělů

Galavečer Den D poprvé moderovala dvojce Jitka Slezáková a Martin Strátílek z Českého rozhlasu Pardubice.

Kultura celý článek
3.5.

Pardubičtí herci půjdou naposledy Donaha!

V pardubické verzi muzikálu, jehož světová premiéra se uskutečnila teprve v roce 2000 v divadle Old Globe v americkém San Diegu, role odvážných nezaměstnaných ocelářů ztělesňují Martin Mejzlík, Jiří Kalužný, Pavel Novotný, Josef Pejchal, dnes již hostující Pavel Doucek a Milan Němec, který se alternuje s rovněž hostujícím Janem Maxiánem.

Kultura celý článek
14.3.

Festival Hrady CZ obhájil potřetí za sebou prvenství v anketě Žebřík a stal se nejlepší akcí roku 2016

Ke třináctému ročníku nadělili organizátoři festivalu fanouškům zase o stupeň vyšší úroveň komfortu. Nově v hradních VIP kempech přibydou splachovací toalety nebo bezpečnější úschovna osobních věcí a cenností do střežených uzamykatelných skříněk.

Kultura celý článek
19.5.

Opravy pardubického zámku pokračují

Východočeské muzeum v Pardubicích již řadu let provádí obnovu zámeckého areálu

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting